W czasie trwania Mistrzostw Świata Juniorów w Budapeszcie, w Pradze będzie rozgrywany Diamond Cup dla seniorów. Nabiera to szczególnego znaczenia dla konkurencji kobiecych, jako że będzie ostatnią szansą zdobycia punktów do Rankingu 2019, który zakończy się tydzień później na Mistrzostwach Świata w Fitness w Bratysławie. Stąd dość duże zainteresowanie tą imprezą.

Znalezione obrazy dla zapytania diamond cup praga 2019

Z Polski na nią jadą:

A więc widzimy dwie wielkie gwiazdy bikini fitness i jedną z wellness fitness. w bikini sytuacja wygląda następująco:

Magdalena Stawisiński jest na 9 miejscu w Rankingu i ma realne szans wygrać w Pradze, gdyż w kategoriach 172 cm i +172 cm (które mogą być połączone) nie ma zawodniczki zbliżonego formatu. To by dało jej 7 punktów i awans o jedno miejsce, przy równej liczbie 40 punktów Masłowską. No i zbliżyć się na 10 punktów do Kudricke. A dalej wszystko będzie zależało od wyników Mistrzostw Świata, bo zapewne wszystkie trzy się na nich pojawią.

Ale także Czajkowska i nawet Woźniakowska mogą pomyśleć o awansie do pierwszej dziesiątki, chociaż ograniczy się to jedynie do walki o 9-10 miejsce.

WELLNESS FITNESS:

Nas interesuje walka wewnątrz pierwszej czwórki. Di Gennaro i Gongora „ustrzeliły” sporo punktów tydzień temu w Rzymie, ale do Pragi się nie wybierają. Teraz czas na kontrę ze strony Dominiczak. W Pradze będą rozegrane dwie kategorie wellness. W niższej, do 163 cm, Dominiczak jest faworytką. Jeśli zyska 7 punktów, to wyprzedzi Gongorę i powróci na 3 miejsce. A dalej, rywalizacja między Sularz, Gongorą i Dominiczak rozstrzygnie się na scenie w Bratysławie.

Kiełtyka, Kosiec i Michalski powalczą już o punkty do Rankingu 2020. W każdym przypadku nie powinno się skończyć poniżej 2 miejsca, a szanse na zwycięstwo są ogromne. I to są ostanie zawody w tym roku, na których mężczyźni mogą „zapolować” na punkty do Rankingu 2020.

Komentarze (0)