U nas będziemy mieli Mistrzostwa Polski Dzieci w Poznaniu, a największą imprezą międzynarodową IFBB będzie Diamond Cup w Madrycie. Tak naprawdę, odbędzie się on w miasteczku Alcala de Henares, jakieś 30 km od Madrytu, w sali kongresowej uczelni IES Antonio Machado College. Obiekt znany jest kręgom sportów sylwetkowych z Mistrzostw Europy Juniorów i Weteranów w 2011 r.

Na madrycki Puchar zapisało się 238 zawodników z 30 krajów, w tym 9-osobowa reprezentacja Polski:

1. Michal Osewski Classic Bodybuilding 175 cm

2. Karol Kasprzyk Classic Bodybuilding 175 cm

3. Sebastian Kukuc Bodybuilding 90 kg

4. Nikoletta Sularz Wellness open

5. Oliwia Mojsiej Bikini fitness +169 cm

6. Filip Niegowski Men’s Physique +182 cm

7. Adam Piwko Men’s Physique 182 cm + junior +178 cm

8. Oskar Tchorzewski Men’s Physique 179 cm

9. Łukasz Opolski Men’s Physique +182 cm

Największą gwiazdą tej ekipy jest mistrzyni Europy w wellness fitness, Nikoletta Sularz, która jedzie walczyć o kolejne zwycięstwo lub medal. Według listy startowej, będzie miała 14 rywalek.

Intrygująco zapowiada się występ powracającego na sceny Adama Piwko, zwycięzcy Arnold Classic Europe 2017. Kilka dni temu Adam odniósł podwójne zwycięstwo na Diamond Cup w Warszawie, co jest oznaką, że wraca do wielkiej formy i na pewno w Madrycie też powalczy o czołowe miejsca, zarówno w kategorii juniorów jak i seniorów. Natomiast Karol Kasprzyk zwyciężył już w tym roku na dwóch „Diamondach”: na Malcie i w Warszawie, oraz był drugi w Grecji i w Serbii. On walczy o kolejne punkty do Światowego Rankingu IFBB 2018 i bardzo dobrze mu to idzie. Oby zdobył następne. Będzie miał za rywali 6 Hiszpanów, Turka i kolegę z drużyny, Michała Osewskiego.

Korzystną sytuację ma Oliwia Mojsiej w najwyższej kategorii bikini: 5 zawodniczek, bez jakichś wielkich nazwisk. Taki średni poziom europejski i tym towarzystwie Oliwia ma szansę powalczyć o zwycięstwo. Trudniej ma kulturysta Sebastian Kukuć, gdyż w jego kategorii widzimy 16 zawodników, w tym kilku bardzo znanych. Tchórzewski, Opolski i Niegowski mają w swoich kategoriach po 6 zawodników, więc są duże szanse na medale.

Komentarze (0)