Większość krajów na całym świecie wprowadziła ostre ograniczenia związane z przebywaniem w miejscach publicznych, w tym również w siłowniach. Wszystkie zawody sportowe, które miały lub mają odbyć się w najbliższym czasie zostały przełożone lub odwołane. Ale... jak się okazuje, nie wszystko stracone! IFBB i prezydent dr Rafael Santonja ogłosili swój pierwszy w historii Międzynarodowy e-Konkurs.

https://youtu.be/mkjFwEW4s40

 

Oto oficjalny komunikat prasowy:

IFBB i magazyn Muscle & Health z przyjemnością przedstawiają pierwszy Międzynarodowy Konkurs IFBB otwarty dla wszystkich zawodników IFBB, którzy chcą wziąć udział w tej inicjatywie i zaprezentować swoje mięśnie, ciesząc się przy tym pasją do sportu i zdrowego stylu życia. Głosowania dokonają fani i obserwatorzy, którzy wybiorą najlepszego sportowca.

 

KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ?

Każdy sportowiec lub entuzjasta kulturystyki i fitness, członek Federacji Narodowej IFBB, który nigdy wcześniej nie miał związku z inną federacją lub nie uczestniczył od stycznia 2019 r. w wydarzeniach innych organizacji poza IFBB.

 

WYMAGANIA DOTYCZĄCE UCZESTNICTWA

Sportowiec musi wypełnić ankietę i przesłać ją wraz z filmem. Zgłoszenie należy wypełnić na stronie: https://www.ifbb.gbisportinnovation.com/new-licence-blue-passport

 

Wymagania:

  • Zawodnik powinien przesłać zdjęcie i film nagrany poziomo mówiąc: Jestem (imię) z (kraj) i biorę udział w e-konkursie IFBB,
  • Film wideo musi pokazywać całe ciało i tło bez elementów, które mogłyby przeszkadzać,
  • Nie wolno używać olejków,
  • Zawodnik musi nosić strój, który spełnia przyjęte normy IFBB.

 

KATEGORIE

 

Kulturystyka mężczyzn

Nakręć krótki film około 40 sek., przedstaw się zgodnie z wytycznymi, a następnie zaprezentuj się we wszystkich obowiązkowych pozach (7) i jeszcze jednej wybranej.

 

Classic Physique

Nakręć krótki film około 40 sek., przedstaw się zgodnie z wytycznymi, a następnie pokaż wszystkie obowiązkowe pozy (7). Pamiętaj, że najważniejsze jest vacuum pose.

 

Men's Physique, Bikini Fitness, Bodyfitness, Wellness

Nakręć krótki film około 30 sek., przedstaw się zgodnie z wytycznymi, a następnie wykonaj I-walk i 4 ćwierć obroty, tzw. quarter turns.

 

Women´s Physique

Nakręć krótki film około 40 sek., przedstaw się zgodnie z wytycznymi, a następnie wykonaj 4 ćwierć obroty i 4 obowiązkowe pozy oraz jeszcze jedną wybraną pozę.

 

CZAS REJESTRACJI: od 13 kwietnia do 27 kwietnia

OPŁATA REJESTRACYJNA: 30 €

GŁOSOWANIE: od 28 kwietnia do 10 maja

 

Głosujący może przyznać punkty maksymalnie 5 zawodnikom w następujący sposób:

1. miejsce - 5 punktów

2. miejsce - 4 punkty

3. miejsce - 3 punkty

4. miejsce - 2 punkty

5. miejsce - 1 punkt

 

NAGRODY

Każda kategoria otrzyma DYPLOM oraz nagrody pieniężne:

1. miejsce: 250 €

2. miejsce: 150 €

3. miejsce: 100 €

 

 

 

Źródło: https://www.evolutionofbodybuilding.net/

 

Czekamy na ruch kolejnych federacji...

 

Zawarte treści mają charakter wyłącznie edukacyjny i informacyjny. Starannie dbamy o ich merytoryczną poprawność. Niemniej jednak, nie mają one na celu zastępować indywidualnej porady u specjalisty, dostosowanej do konkretnej sytuacji czytelnika.
Komentarze (1)
lordknaga

hahahahaha niezle cyrki, zawody kulturystyczne online i wpisowe jedyne 30euro za leb :-D to jest juz szczyt wszystkiego, ciekawe ktory idiota cos takiego wymyslil... w sumie nie idiota, bo ta osoba sie nachapie szmalu, no i sedziowanie tez widac super :-D nie trzeba oplacac sedziow, nie trzeba niczego wynajmowac a plebs i tam sam przyjdzie i jeszcze za to zaplaci :-P czyli jak sie nie narobic a zarobic.

1