W Polsce mamy Święta Wielkanocne, ale na Malcie akurat będą rozgrywane zawody z serii Diamond Cup. Są one organizowane na wysokim poziomie i nasi zawodnicy lubią tam jeździć. W roku ubiegłym nasza ekipa liczyła 24 osoby, w tym roku, zapewne z powodu Świąt, składa się z 10 zawodników i zawodniczek.

  • Alicja Pyszka-Bazan Bikini +172 cm
  • Tomasz Nobis Men Physique 179 cm
  • Oskar Tchorzewski Men Physique 179 cm
  • Kiryl Kuptsou Men Physique 182 cm
  • Przemyslaw Farbotko Muscular Men’s Physique open
  • Lukasz Opolski Muscular Men’s Physique open
  • Szymon Karelus Classic Bodybuilding +175 cm
  • Paweł Skotnicki Men Bodybuilding up to 90 kg
  • Slawomir Szafranski Men Bodybuilding up to 90 kg + Masters 40-49 years
  • Piotr Piechowiak Men Bodybuilding up +100 kg

Symboliczny udział kobiet to chyba właśnie wpływ Świąt, które bardziej angażują kobiety w przygotowania i kreowanie nastroju. Mistrzyni Polski w bikini fitness, Alicja Pyszka-Bazan, po prostu pojechała na Maltę z mężem i tam spędzą Święta. Oby „ozłocone” sukcesem na scenie, do czego Alicja ma wielkie predyspozycje. W jej kategorii zapisane są jedynie 4 zawodniczki, więc pewnie będzie połączona z kategorią do 172 cm i nie mam tam jakichś supergwiazd „nie do przeskoczenia” dla AlicjiCała trójka zawodników zapisanych do fitness plażowego nie odniosła specjalnych sukcesów na ostatnich Mistrzostwach Polski. Jedynie Tomasz Nobis wszedł do finału. No, ale przez ten tydzień czasu mogli trochę formę podszlifować. Zobaczymy. W kategorii 179 cm startuje 9 zawodników, natomiast kategorie 172 cm i +172 cm będą połączone (łącznie 6 zawodników).

W fitness plażowym atletycznym wystawiamy czołową dwójkę Mistrzostw Polski, więc można spodziewać się sukcesów.

Mistrz Polski Szymon Karelus ma wielkie szanse na zebranie pierwszych 7 punktów do Rankingu IFBB, gdyż w jego kategorii startuje łącznie pięciu zawodników i on jest wśród nich najwyżej notowany.

Trudne zadanie mają Paweł Skotnicki i Sławomir Szafrański w kategorii 90 kg. Szafrański zaprezentował wysoką formę w Kielcach, ale czy to wystarczy na mistrza Europy, Andreę Bolzoniego, który niedawno wygrał Puchar Prezydenta IFBB w Nafplio w open? Jedyna szansa to… że Bolzoni będzie miał nadwagę i pójdzie w kategorii 100 kg (w Nafplio ważył 92,8 kg). A Hiszpan Alexis Hernandez był tam trzeci, przegrywając z Jakubem Potockim i to daje jakąś nadzieję, że można go ograć i na Malcie.

Większe szanse na sukces ma jednak Piotr Piechowiak, jeśli już uporał się z grypą i odzyskał kontrolę nad gospodarką wodną organizmu. W jego kategorii zapisanych jest łącznie pięciu zawodników i oby wszyscy dojechali cali i zdrowi, to wtedy kategoria ta nie będzie połączona z wagą do 100 kg (tam też musi stawić się cała piątka zapisanych). Z tej piątki dwóch Piechowiak pokonał w Nafplio (Cypryjczyka Christodoulou i Greka Vrachnisa), gdzie przecież wygrał. Pozostaje czeski weteran David Bednar i zupełnie nieznany Litwin Giorgi Macavariani, który wygrał kategorię +85 kg na niedawnych Mistrzostwach Litwy. Jest zgrabny, ale wysoki i smukły, raczej pasuje do kulturystyki klasycznej, co najwyżej do classic physique. W pozach na bicepsy Pan Piotr go wręcz „zmiażdży”.

Komentarze (0)