Chris Bumstead stał się jednym z najpopularniejszych kulturystów w tym sporcie. Jego estetyczna, idealna wręcz sylwetka przyciąga wzrok setek tysięcy fanów sportów siłowych i nie tylko. Trzykrotny mistrz Olympia Classic Physique już od dłuższego czasu regularnie zażywa lodowych kąpieli. W mediach społecznościowych Bumstead pochwalił się, że jest ich zwolennikiem. 

Kiedyś musiał napełniać wannę i wrzucać do niej wiadra lodu. Teraz ma specjalną wannę, która utrzymuje temperaturę taką, jak chce. Kapiele w lodzie lub lodowatej wodzie, jest to powszechny trend wśród sportowców, którzy chcą pomóc swoim mięśniom w regeneracji. Bumstead powiedział jednak, że robi to, aby pomóc sobie w stanach zapalnych i dostarczyć rano dawkę dopaminy.

„Tak naprawdę nie używam tego do regeneracji mięśni. To jest naprawdę dobre dla stanów zapalnych. Bardzo pomaga również rano zwiększyć dopaminę, aby pomóc ci się obudzić. Jeśli budzę się rano i jestem wyczerpany, mogę wypić filiżankę kawy i nie zasnąć, ale jeśli dostanę się do zimnej wody, jestem bardzo pobudzony. Twój mózg jest skoncentrowany i czujesz się znacznie lepiej przez cały dzień”.

 

Bumstead wyjaśnia, że lubi wchodzić do wanny na krótki czas, zwykle na 8-10 minut rano. Następnie bierze chłodny prysznic, ponieważ wzięcie gorącego zmniejsza wszystkie efekty. Jest to trend, który sportowcy uprawiają od lat, a Chris Bumstead polubił go z wyżej wymienionych powodów. Wydaje się, że to działa, ponieważ zbudował jedną z najlepszych sylwetek na świecie. W grudniu prawdopodobnie Bumstead będzie walczył o zdobycie czwartego tytuły Classic Physique Olympia. Praktykujecie lodowate kąpiele?

https://youtu.be/CEEO4A7c5qU

Komentarze (1)
M-ka

Cytując klasyka: korelacja nie równa się przyczynowości.
Niektóre narkotyki też chwilowo pobudzają, a na dłuższą metę wyczerpują i postarzają organizm, zmuszany regularnie do zbyt wielkiego wysiłku hormonalnego.
Niemniej producent specjalnych wanien pewnie zadowolony z reklamy i rzucił $$$.

0