Chris Cormier (52 l.) to znana postać w branży kulturystycznej. Jest sportowcem, który doświadczył zarówno sukcesu w profesjonalnej kulturystyce,  ale też i ciemnej strony tego sportu. Od 1984 do 2007 roku startował w zawodach kulturystycznych, a w 1993 roku zdobył kartę pro. W sumie startował w 70 zawodowych konkursach, zdobywając miejsce pierwsze jedenaście razy. Niektóre z najważniejszych zwycięstw w jego długiej sportowej karierze to: 4-krotne pierwsze miejsce w konkursie Ironman Pro i wygrana w Grand Prix Australia. Na scenie Mr. Olympia stanął 10 razy, gdzie w 1999 i 2002 roku zdobył trzecie miejsce.

Chris długo utrzymywał sylwetkę w dobrej formie, ale niestety w 2006 roku, tuż przed planowanym treningiem z Dorianem Yatesem, doznał kontuzji. Z tego powodu musiał zrobić sobie przerwę od startów i poddać się rehabilitacji. Rok później zakończył karierę. Choć nadal jest aktywny i ćwiczy na siłowni, to jego zdjęcia często pojawiają się w sieci w artykułach przedstawiających formę na bombie i po odstawieniu środków.

Jednak Chris nie bierze do siebie kąśliwych komentarzy na temat jego sylwetki. W końcu jest na “sportowej emeryturze”. Pod koniec listopada miała miejsce premiera filmu dokumentalnego o Cormierze “Chris Cormier: I am the Real Deal”. Dzięki niemu wszyscy jego fani, ale też i osoby, które do tej pory nie śledziły jego osoby, mogą dowiedzieć się więcej o jego życiu i karierze. A jest o czym, bo jego historia to pasmo sukcesów, ale też niepowodzeń. Zarówno osobistych, jak i zawodowych. Narkotyki, piękne kobiety i trwonienie pieniędzy…

Są też wywiady z najlepszymi kulturystami, takimi jak: Flex Wheeler, Shawn Ray, Kevin Levrone, Jay Cutler, Dorian Yates, Dexter Jackson, Ronnie Coleman, Lee Priest czy Roelly Winklaar. Panowie mówią o przyjaźni i doświadczeniu konkurowania z Chrisem. Polecamy film zarówno fanom, jak i tym, którym nazwisko Cormier było do tej pory nieznane. Z pewnością dokument “Chris Cormier: I am the Real Deal” w ciekawy sposób przedstawia jedną z najbardziej wyjątkowych osób, które kiedykolwiek rywalizowały w kulturystyce.

https://youtu.be/dXNGv4uK5TA

https://youtu.be/6N7rachrQAo

Komentarze (8)
lordknaga

on byl zawsze ciekawa postacia w swiecie bodybuilding'u, pamietam ze mial mega akcje, jak chcial sie na jakims expo naparzac z (chyba)martinezem a cormier to byly bokser.

0
Rapid34

A to niebył czasem King Kamali

0
lordknaga

kamali ma opinie gbura ale on tylko przepychal sie z craigiem titusem, ktory siedzi w pierdlu od dobrych 15 lat.

znalazlem, to byl martinez na 100% na fibo

https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=VZW9FBQ38RQ&feature=emb_title 

2
anubis84

Sylwetka bardzo fajna, zawsze mnie się ona podobała.

1
klimek17

Bardzo fajna sylwetka z harmonią, nie to co teraz rozrośnięte, aby tylko więcej.

1
skorupski

Kiedyś to inne kanony były, sylwetka musiała mieć odpowiednie proporcje, a na zawodach w Polsce dodatkowo były konkurencje sprawnosciowe.

0
szaba18

Jeden z wyróżniających się kulturystów na scenie BB

0
majk30

Na siłowni zawsze jego plakaty wisiały, dobrą miał sylwetkę

0