SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

DT - Kettle i inne :-)

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 769804

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 6277 Napisanych postów 5210 Wiek 39 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 115535
pogoda teraz ma być kozacka także na pewno będzie sprzyjać treningom SW :) także korzystaj z sezonu i nie zwalniaj tempa po nim :)
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8632 Wiek 44 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294460
Pogoda, to jeden z elementów całej układanki, której szczęśliwym finałem jest pójście poćwiczyć na plac

Na spacerze z dzieckiem, to ewentualnie mogę zrobić kilka serii dipów albo podciągnięć - nie ma mowy o pełnoprawnym treningu.
Jednak dobre i to! Chociaż zahacza o rekreację
Może przy takiej okazji będę się starał robić dłuższe serie..
Na drążku nie poszaleję, ale z dipami jakieś 3x10 może by weszło.. Wyjdzie w praniu

Nie chcę żeby mi to kolidowało z pompkami. Ciekawe jak się jutro będę czuł. Jak będzie moc, to wlatują pompki z 40s przerwy.
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8632 Wiek 44 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294460
Pochwaliłem pogodę i cały wczorajszy dzień padał deszcz..

Tymczasem dzisiaj:

Pompki na podłodze - 6x18 /40s przerwy
6:15
Plank wysoki (górna pozycja pompki) - 60sekund

Pompki weszły spoko, nawet w 4. serii były akcenty (zanikające, ale były). Wcześniej w 4. serii już było pompowanie i dziobanie.
5. i 6. seria też spoko (choć bez akcentów), może 2-3 przerwy w pozycji psa były.
Seria 1-4 zajęły 28-32s, a 5-6 już nieco mniej, taak ciut +25s (w tym kilka przerw w górnej pozycji).

Jakoś nie myślę o tym, żeby w dolnej pozycji rozluźniać klatkę piersiową. Chyba trzeba się tego nauczyć..
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 8368 Napisanych postów 13320 Wiek 67 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 89589
No i widzisz że panika była zbędna .Dojdziesz do przerw po 30sek. i wszystkie serie będą z akcentem.
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8632 Wiek 44 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294460
Nawet dodam, że przy przerwach 40s pompowało mi się lepiej niż przy 45s
Albo dyspozycja dnia jest na tyle istotna.. Jak z 55s przeszedłem na 50s przerwy to też czułem moc.
Dziś przerwy krótsze niż ostatnio, a joga-pompek mniej

OK, działam dalej !

I czekam na tempo pod pompki na komendę
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8632 Wiek 44 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294460
Przez niedoczas narzuciłem zbyt ostre tempo (i drugi obwód skończyłem po 10min) - co potem odbiło się na dalszej części treningu.
Chciałem zrobić więcej i szybciej niż poprzednio.. Błąd.. W pierwszym obwodzie dodałem po jednym powtórzeniu, ale nie opłaciło się.
Wykonałem też obwód rozgrzewkowy - z połową liczby powt

drążek nachwytem - 5x
dipy - 7x
żmijka - 5x
pompki na niskim drążku - 12x
wznosy nóg - 12x
--- 5 obwodów ---

35min

Muszę rozkminić, czy robić pompki wg Wycwiela po dniu placu, czy odwrotnie

Jeszcze jak czas i siła woli pozwoli, to dorzucę do powyższego przysiady/wykroki, w obwód po 10-20powt może się da..


Zmieniony przez - panteon w dniu 2018-04-18 14:13:06
...
Napisał(a)
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 13744 Napisanych postów 32194 Wiek 77 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1143641
Z takimi treningami to będziesz wyrzeźbiony i gotowy do kraty na lato!
Przy krótkich przerwach wyzionąłbym ducha (kiedyś próbowałem) a Ty dajesz radę!
Kawał chłopa z Ciebie!
...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14522 Napisanych postów 21785 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 619847
Pompki na drążku i wznosy kolan po 12x, ładnie Taki zakres na razie poza moim zasięgiem.
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8632 Wiek 44 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294460
Kawał chłopa ze mnie - coś w tym jest.. Próbuję te zbędne kawałki obciosać

Dwa obwody poszły w 10minut, potem chwila przerwy
Trzeci zakończyłem w 17minucie, przerwa
Czwarty zakończony w 29minucie, przerwa
Piąty zakończony w 34minucie dokładnie..

Czwarty już nieco powtórzeń oszukiwanych miał, piąty, to tzw obwód rozpaczy podciąganie do czoła itd
Jak było coś z dynamicznym podciągnięciem, to potem wolniejszy negatyw. Z powodu podciągania na drążku w futrynie mam problem z dociągnięciem brody bezpośrednio nad drążek. Pracuję nad tym..

Powinienem zrobić to samo co poprzednio, ale szybciej. Następnym razem chyba ustawię sobie stoper i będę zaczynał obwód co 8, czy co 10min..
Nie chcę też tam paradować ze stoperem, bo ma być fun
Pomiędzy ćwiczeniami przerwy 30-60s, krótkie, bo czas gonił.
Obwód + przerwa = 8min będzie spoko, rok temu tak jakoś było.. Jak dodam nogi, to z 10min powinno zająć..
1
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8632 Wiek 44 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294460
@Viki - wzonosy kolan w zwisie na drążku 12x bankowo jesteś w stanie wykonać!
Pompki - dłonie jakieś 30cm nad ziemią - 12x też pewnie zrobisz, przecież trzaskałaś różne cudaczne pompki po kilka powt.
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

1 Głosowanie II Edycji Kraty na Lato 2014

Następny temat

Let's get ready to rumble! Życie na sportowo.

electro
Polecane artykuły