SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

@@@@@@@@DORADCY CZEKAJĄ NA TWOJE PYTANIA vol.2

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 298127

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
Witajcie,

Temat ten powstał z myślą szerszej pomocy osobom początkującym. Pragniemy by był on kopalnią wiedzy, jednakże musimy się stosować do kilku zasad, które nie będą powodowały zamętu w dziale, zatem :

- w tym temacie nie oceniamy oraz nie tworzymy nowych planów treningów
- w tym temacie nie korygujemy diet sponsorowanych , nie rozwodzimy się nad przewagą diety low carb nad high carb itp (jałowe dyskusje)
- w tym temacie nie popieramy pytań o ewentualne wspomaganie wysiłku i też nie radzimy w tych kwestiach
- w tym temacie nie będziemy brać udziału w wojnie split vs FBW
- w tym temacie nie radzimy w kwestii zdrowia - nikt z nas nie jest lekarzem, a nawet jakby był to nie wierzymy w poradnictwo on-line


PROSZĘ TO USZANOWAĆ!!!!


Natomiast temat ten będzie służył do :

- korygowania techniki wykonywanej przez osoby początkujące na podstawie nadsyłanych przez nie filmów
- omawiania przeróżnych metod treningowych
- wyjaśnianiu różnic w technice ćwiczeń (np jak duża daje supinacja nadgarstków etc)
- doradzenie w kwestii alternatywnych metod treningowych (jeśli ktoś nie ma pełnego sprzętu)


Ten temat zaoszczędzi syzyfowej pracy osobom z innych działów, bo z doświadczenia wiem, że rzadko który świeżak chodzi po kilku działach na raz, dlatego robimy to TU I TERAZ. Jeden temat - porządek i harmonia.

NIE PRZESTRZEGANIE SIĘ DO REGULAMINU DZIAŁU ORAZ WEWNĘTRZNEGO REGULAMINU TEGO TEMATU BĘDZIE NAGRADZANE BANEM!


Na Wasze pytania czekają :
Antos098
rion10
ronnie220
Pandarek


Zapraszamy również do odwiedzenia 1 edycji tematu doradczego: https://www.sfd.pl/@@@@@@@@@_DORADCY_CZEKAJĄ_NA_TWOJE_PYTANIA_!!!_@@@@@@-t887416.html

Zmieniony przez - rion10 w dniu 2014-03-02 13:22:47
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
NOWY TEMAT

https://www.sfd.pl/Doradcy_działu_czekają_na_Twoje_pytania_!_Vol.3-t1097357.html

Zapraszamy !
Ów wątek zamykam.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 244 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 10979
Odpowiedź na posta rion'a z poprzedniego tematu:
Ok, spróbuję tak A jak z progresją ciężarów? Zacząć od zaniżonych ciężarów i dojść do tego który sobie wyznaczyłem w tej powiedzmy 6 serii? Czy zacząć od tego samego i dokładać póki jestem w stanie?

Podsumowując zobaczę jak na następnym treningu pójdzie 6s po 10-12 powt. bez regresów.

Zmieniony przez - kravenski w dniu 2013-03-29 10:37:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
tak dokładaj ile dasz radę wykonać ćwiczenie z odpwiednią techniką ponad to jak będzie za lekko to zmień tempo ćwiczenia i będzie elegancko
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 2789 Wiek 11 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 42013
Dobra to moje pytanie chyba bardzo proste ale jak mnie kolega wczoraj zapytał na siłowni po co jest regres to nie wiedziałem co odpowiedzieć.

Więc pytanie: Czym się różni trening z regresem a trening bez niego? I czym ogólnie jest regres?

Jeszcze przyjdzie czas

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
Zaskakujecie mnie pytaniami

Regres to jest cofanie się do tyłu, przeciwieństwo progresu.
Treningi z regresami to trening ze zdejmowaniem obciążenia, choć może być również regresja ilości powtórzeń. Przykładem treningu z elementami regresji są drop sety

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
maxwell1
Dobra to moje pytanie chyba bardzo proste ale jak mnie kolega wczoraj zapytał na siłowni po co jest regres to nie wiedziałem co odpowiedzieć.

Więc pytanie: Czym się różni trening z regresem a trening bez niego? I czym ogólnie jest regres?


To nie wiesz po co robić regres? ...

Regresja - metoda, która w swych założeniach ma prostą zasadę: wraz ze spadkiem kilogramów rośnie ilość powtórzeń. Dokładna odwrotność progresji.

Po co robić regresy? To proste.
Obrazowo: kończysz serię na dużym dla siebie ciężarze, Twój układ nerwowy jest gotowy już na to, że dasz mu jeszcze większy ciężar, a Ty robisz mu psikusa i zakładasz mniejszy, co się dzieje? układ nerwowy pracuje o wiele wydajniej, robisz dużo więcej powtórzeń na tym obciążeniu aniżeli niż miałbyś do tego ciężaru dochodząc progresją, kocentracja rośnie z każdym powtórzeniem, ukrwienie mięśni coraz lepsze, stawy bardziej dogrzane a siła rośnie z treningu na trening. W mojej opinii: jest to najlepsza metoda by zachować zdrowie stawów i jednocześnie dużo dźwigać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 2789 Wiek 11 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 42013
To wiedziałem że wraz ze wzrostem powtórzeń maleje ciężar.
Wielkie dzięki Antek za odpowiedź.

Jeszcze takie małe pytanie. Podczas siadów, odczuwam ból w okolicach prostownika. Czym może być on spowodowany? Za wąskim rozstawem stóp?

Jeszcze przyjdzie czas

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
Powodów może być bardzo dużo. Problemem może być przeciążenie dolnego grzbietu, zła pozycja techniczna w podstawowych ćwiczeniach i to musisz zrewidować przede wszystkim poprawność wykonywanych ćwiczeń.
Poza tym domyślam się, ze chodzi o ból w odcinku lędźwiowym bo prostowniki grzbietu ciągnął się przez cały grzbiet

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
maxwell1
To wiedziałem że wraz ze wzrostem powtórzeń maleje ciężar.
Wielkie dzięki Antek za odpowiedź.

Jeszcze takie małe pytanie. Podczas siadów, odczuwam ból w okolicach prostownika. Czym może być on spowodowany? Za wąskim rozstawem stóp?


Ciężko prorokować.
Jeśli rzeczywiście masz wąsko stopy i nie potrafisz zapracować przywodzicielami w ruchu przy siadach to zawsze będziesz się kładł klatką niemalże na swoich kolanach. Takie przysiady z całą pewnością z czasem mogą być źródłem bólu. Musisz nauczyć się słuchać ciała, jeśli robisz już xx czasu daną metodę treningową i zaczynasz odczuwać dziwne przeciążenia to warto to zmienić, przejść z 6x6 na rampę czy nawet progresję 16,12,10,8,6. Dróg jest wiele.
...
Napisał(a)
Usunięty przez rion10 za pkt 4 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 172 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2767
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 2789 Wiek 11 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 42013
Antos098
maxwell1
To wiedziałem że wraz ze wzrostem powtórzeń maleje ciężar.
Wielkie dzięki Antek za odpowiedź.

Jeszcze takie małe pytanie. Podczas siadów, odczuwam ból w okolicach prostownika. Czym może być on spowodowany? Za wąskim rozstawem stóp?


Ciężko prorokować.
Jeśli rzeczywiście masz wąsko stopy i nie potrafisz zapracować przywodzicielami w ruchu przy siadach to zawsze będziesz się kładł klatką niemalże na swoich kolanach. Takie przysiady z całą pewnością z czasem mogą być źródłem bólu. Musisz nauczyć się słuchać ciała, jeśli robisz już xx czasu daną metodę treningową i zaczynasz odczuwać dziwne przeciążenia to warto to zmienić, przejść z 6x6 na rampę czy nawet progresję 16,12,10,8,6. Dróg jest wiele.


Zobaczę na następnym treningu z szerszym rozstawem stóp. Dzięki antek za pomoc.

Jeszcze przyjdzie czas

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Trening do sprawdzenia. Proszę o pomoc.

Następny temat

Powrót na siłownie suple?

WHEY premium