Mięśnie trójgłowe stanowią ⅔ objętości naszych ramion. Dlatego dziwi mnie fakt, że osoby chcące zwiększyć ramiona, skupiają uwagę na bicepsach. Trzeba napisać jasno, że to właśnie triceps jest głównie odpowiedzialny za wygląd naszych karabinów i nadaje im odpowiedniej masy.

  1. Wyciskanie typu Gagné Triceps
  2. Co warto wiedzieć?

W zawiązku z powyższym powinny być one w kręgu zainteresowania wszystkich osób, którym zależy na powiększeniu obwodu ramion, tak aby wyglądały na duże, silne i wysportowane.

Jednym z trików na wielkie tricepsy, jaki możemy zastosować, jest wyciskanie typu Gagné Triceps. Na czym polega ćwiczenie?

Wyciskanie typu Gagné Triceps

https://youtu.be/EGU7LZFa7jY

Co warto wiedzieć?

Należy zwrócić uwagę na to, że ćwiczenie wykonujemy w sposób nieco złożony. Musimy znaleźć miejsce podparcia pod plecami, jak w przypadku wykonywania wznosów bioder typu hip thrust. Miejsce powinno być stabilne, więc nie polecam wykorzystania np. gumowej piłki, gdzie dodatkowo skupić musielibyśmy się na stabilizacji tułowia.

Trzymając hantle z wyprostowanymi rękoma nad głową w chwycie młotkowym, wykonujemy ruch opuszczenia bioder w dół.

Co się dzieje w tym momencie?

Zwrócicie uwagę na stawy ramienne, gdzie dochodzi do zwiększenia kątów pomiędzy tułowiem a ramionami. Z opuszczonymi biodrami, rozpoczynamy ruch zgięcia stawów łokciowych i opuszczamy obciążenie w dół przez około 3 sekundy, pilnując, aby łokcie nie “rozjechały się” nam na boki. Dzięki temu, że biodra są nisko, mocniej rozciągamy tricepsy i dostarczamy im większego bodźca wysiłkowego.

Polecamy również: 5 najlepszych ćwiczeń na tricepsy

W pozycji mocno rozciągniętych tricepsów powstaje pewne ryzyko, że naciągniemy mięśnie, gdy będziemy chcieli wrócić z obciążeniem do pozycji wyjściowej. Ruch koncentryczny jest bardziej niebezpieczny z punktu widzenia sił, jakie działają na mięsień i jego przyczepy. Dlatego też, aby zmniejszyć ryzyko kontuzji, podnosimy biodra w górę, zanim wykonamy wyprost w stawach łokciowych.

Zabieg ten pozwala rozluźnić tricepsy i bezpiecznie wrócić do pozycji wyjściowej, nie tracąc przy tym na ich pracy koncentrycznej. Ćwiczenie ma na celu manipulowanie ruchem ekscentrycznym, gdzie ustawienie tułowia wydłuża fazę ruchu i mocno rozciąga mięśnie trójgłowe.

Wykonaj 3-4 serie po 8-10 powtórzeń.

Zawarte treści mają charakter wyłącznie edukacyjny i informacyjny. Starannie dbamy o ich merytoryczną poprawność. Niemniej jednak, nie mają one na celu zastępować indywidualnej porady u specjalisty, dostosowanej do konkretnej sytuacji czytelnika.
Komentarze (7)
pavlog89

ha ha ;pp

0
pavlog89

No faktycznie mega ma tricepsy ;p

0
TomQ-MAG

kto?:)

0
Iron Stone

Bez sensu, mam znacznie większy triceps a robię tylko wyciskanie sztangi na ławce, wyciskanie francuskie na ławce, dipy i prostowanie ramion na wyciągu. Po co tak komplikować?

0
TomQ-MAG

kazdy z nas jest inny;-)
jeden musis kombinowac aby rozwinac dana grupe miesniowa, a drugi nie.
np. niektore osoby nie trenuja lydek czy brzucha, a inne musza mocno je katowac aby bylo cwo widac.

0
mudafuka

Najlepszy triceps w życiu widziałem u garusia który robił tylko dwa ćwiczenia, pompki i " wjazdy pod kojo" . Nie ma najlepszych ćwiczeń da dane grupy tylko podatne genetycznie grupy na dane ćwiczenia gdzie każdy ma swoje słabe i dobre strony jak i mega strony z ponad stan rozwiniętymi grupami . Czyli w skrócie, masz genetyczne predyspozycje do rozwoju danej grupy co nie znaczy że tak jest z powodu doboru ćwiczeń.

0
TomQ-MAG

otóż to, dlatego warto słuchać tych osob, co w przeszlosci np. miały kiepskie łydki, a udało im się je nieco poprawić... wtedy wiemy, że taki osobnik faktycznie dysponuje wiedza, ktora być może pomoże też nam

0