SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dla 16 latkow

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1921085

Ankieta

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
_nitro polecam trening ACT tu masz info na jego temat:
ARTYKUŁ Z CZASOPISMA "Rekreacja fizyczna".


TRENING "ACT" GWARANTUJE:
-zwiększenie siły,wymodelowanie kształtu sylwetki wg.indywidualnych potrzeb,zwiększenie wydolności układu sercowo-naczyniowego,
-możliwość zastosowania takiego programu ćwiczeń z obciążeniem,który będzie proporcjonalny do potrzeb i możliwości.
Przed przystąpieniem do treningu systemem ACT należy wytyczyć sobie cel,jaki chcemy osiągnąć:korekta sylwetki,ogólna wytrzymałość i sprawność fizyczna.Stosownie do tego dobieramy odpowiednie ćwiczenia i planujemy poszczególne"stacje",czyli stanowiska do ćwiczeń z doborem właściwego sprzętu,obciążeń,przerw wypoczynkowych,liczby obwodów,itp.Zwykle stosuje sie 8-12 "stacji",które stanowią jeden obwód.
Trening ACT polega na tym,że na sali przygotowujemy sobie 8-12 stanowisk z odpowiednimi przyborami,aby bez straty czasu można było przechodzić z jednej do drugiej"stacji",czyli ćwiczeń.Na każdej"stacji"wykonuje się inne ćwiczenie,na inną grupę mięśniową.

OGÓLNE ZASADY "ACT":
- najlepiej ćwiczyć 3 dni w tygodniu co drugi dzień np. poniedziałek, środa, piątek.
-zawsze należy zaczynać od 10-cio minutowej rozgrzewki(bieg i ćwiczenia rozciągające),
-czas treningu,w zależności od liczby obwodów,wynosi od 20 do 40 minut(bez rozgrzewki),
-wszystkie ćwiczenia powinno wykonywać się w dość szybkim tempie w 12-15 powtórzeniach,
-progresja:zaczynamy zwykle od 1-2 obodów,a dochodzimy do 4 obwodów w czasie jednego treningu.
Inny wariant obciążenia w ACT polega na tym,że na każdej stacji ćwiczymy non stop przez 30 sekund,a następnie przez 90 sekund odpoczywamy przechodząc do następnej stacji.Jest to wariant wytrzymałościowy.Po każdym obwodzie przerwa wypoczynkowa od 3 do 5 minut.
1.Unoszenie nóg do pionu w leżeniu na plecach-(brzuch),
2.Prostowanie nóg na maszynie w siadzie-(czworogłowe ud),
3.Uginanie nóg w leżeniu przodem na maszynie-(dwugłowe ud),
4.Wyciskanie sztangielek w leżeniu na skośnej ławce-(klatka),
5.Unoszenie sztangielek bokiem w górę w staniu-(naramienne),
6.Wyciskanie sztangi zza karku w siadzie-(naramienne),
7.Podciąganie drążka wyciągu do klatki w siadzie-(najszersze grzbietu),
8.Martwy ciąg na prostych nogach sztangą położoną na podwyższeniu-(proste grzbietu),
9.Naprzemianstronne uginanie ramion ze sztangielkami w siadzie na skośnej ławce-(bicepsy),
10.Pompki na poręczach-(tricepsy),
11.Uginanie i prostowanie nadgarstków ze sztangą w siadzie-(przedramiona),
12.Wspięcia na palce z obciążeniem na barkach-(łydki).



...-=Na Forum od 16 Czerwca 2002r.=-...

...:::Dresiarska flota:::...
Inny nie znaczy gorszy
......PoZdRóWkA......
________________________________________
Tak wyglądałem po miechu ćwiczeń ---> https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=58280 <---
Ashanti & Alicia Keys to moje kochanki.
Desire wisi mi 300milionów zielonych! kumacie?!.
Martwy Ciąg zapraszam ---> https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=69375 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam wszystkich byłem nieobecny przez kilka tygodni na forum ze względu na brak czasu. Ale przejżałem całe forum. I moim zdaniem dużo osób pszesadza ze swoimi wynikami. Sorki ale niewierze w to co niektórzy tu piszą. Znam ludzi starszych po 17,18,19 lat którzy biorą koksy już długi czas 1rok i więcej i maj wyniki jak niektórzyz was którzy niby nie biorą i ćwiczą tylko pare miesięcy. Jest to toche dziwne. Ale moge się mylić bo przeciesz jestem człowiekiem i niejestem nieomylny. ps pozdrowienio dla patriota i bombla16 i wsztstkich na frum.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 4473 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 18798
Ja mam kolege ktory jest po 3 cyklu omy i mety , cwiczy ponad rok i jest odemnie rok starszy a wlasciwie oprocz wyciskania wszystkie wymiary i wyniki ma gorsze .


"Twoje czyny mowią tak głośno o tym kim jesteś , że nawet nie slyszę co mówisz"

" Życie jem jak Milkę ,
Bo wiem że jestem lśnieniem
I oka mgnieniem że będę wspomnieniem "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
m997 witaj ponownie, masz również wątpliwości do moich osiągów?. Wyciskanie 80kg, martwy ciąg 120kg, przysiad na 100% 75kg (więcej nie próbowałem). Pozdrawiam...

...-=Na Forum od 16 Czerwca 2002r.=-...

...:::Dresiarska flota:::...
Inny nie znaczy gorszy
......PoZdRóWkA......
________________________________________
Tak wyglądałem po miechu ćwiczeń ---> https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=58280 <---
Ashanti & Alicia Keys to moje kochanki.
Desire wisi mi 300milionów zielonych! kumacie?!.
Martwy Ciąg zapraszam ---> https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=69375 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Do twoich osiągów niemam żadnych wątpliwości (a ile już ćwiczysz)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
... dzisiaj pobiłem rekord podnisłem na bicka 75kg :) na stojąco !!
wogóle coś mi sie ostatnio za******e ćwiczy !... nawet przytyłem 5kg ! teraz waże 85kg ! <jupi> !

"Siła i wiara zrobi z Ciebie kafara"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
m997 ćwiczę od 14października 2002r. Czyli ponad 4 miesiace. 14 Marca będzie już 5 miechów

...-=Na Forum od 16 Czerwca 2002r.=-...

...:::Dresiarska flota:::...
Inny nie znaczy gorszy
......PoZdRóWkA......
________________________________________
Tak wyglądałem po miechu ćwiczeń ---> https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=58280 <---
Ashanti & Alicia Keys to moje kochanki.
Desire wisi mi 300milionów zielonych! kumacie?!.
Martwy Ciąg zapraszam ---> https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=69375 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 4473 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 18798
W te 75 to nie wierze i nie uwierze do puki nie zobacze zdjecia bo cwiczy u mnie typek na silce ktory ma 50 w lapie bierze 190 na klate (cwiczy 6 lat , troche juz zjadl ) i robi 50 serie a na maxa raz 80 wezmie, tyle ze ma 175 i wazy grubo ponad 100 kg .



"Twoje czyny mowią tak głośno o tym kim jesteś , że nawet nie slyszę co mówisz"

" Życie jem jak Milkę ,
Bo wiem że jestem lśnieniem
I oka mgnieniem że będę wspomnieniem "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 4473 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 18798
Tak na marginesie wczoraj sobie po treningu pierwszy raz udo zmierzylem i wyszlo 65,5
Az sie k.urwa zdziwilem .
Normalnie jest 63,5 lewa ,63 prawa .

"Twoje czyny mowią tak głośno o tym kim jesteś , że nawet nie slyszę co mówisz"

Zmieniony przez - patriot w dniu 2003-03-01 15:00:55

" Życie jem jak Milkę ,
Bo wiem że jestem lśnieniem
I oka mgnieniem że będę wspomnieniem "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Patriot nie wierzysz to trudno, nic Ci nie będę udowadniał.
Ale ja wiem swoje...

...-=Na Forum od 16 Czerwca 2002r.=-...

...:::Dresiarska flota:::...
Inny nie znaczy gorszy
......PoZdRóWkA......
________________________________________
Tak wyglądałem po miechu ćwiczeń ---> https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=58280 <---
Ashanti & Alicia Keys to moje kochanki.
Desire wisi mi 300milionów zielonych! kumacie?!.
Martwy Ciąg zapraszam ---> https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=69375 
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Wiadomości - NBA

Następny temat

Synthol - Cud czy Masakra?

WHEY premium