SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dla 16 latkow

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1919640

Ankieta

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 3636 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 13393
ble


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Aktualizacja profilu [28.6.2003]
Uaktualnie profil [30.7.2003]

Tylko wytrwałość czyni mistrza
http://www.silka.prv.pl (Zapraszam Serdecznie)
http://www.silka.prv.pl/scdriver_wymiary.html (Moje Wymiary po 4-ech Miesiącach)
http://www.silka.prv.pl/scdriver_efekty_treningu.html (Moje Efekty Treningu Po 4-ech Miesiącach)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 7997 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 70855
oglądłem komedie-fantastyczną pt. EGZORCYSTA i nawet całkiem fajne było

break dance forever!!

Kudowa Zdrój noclegi hotele http://www.kudowazdroj.net 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
mpacko: 16 tabsów starczy Ci tylko na 8 dni!! Jesli chcesz pozbyć sie zbednych zapasów tluszczyku oraz przy tym poprawic wydolnosc organizmu to jest ona dobra ale polecilbym cala paczke.Chodza mniej wiecej po 17 zl za 30 tab oraz po 30 za 60

Tylko Pełne Zaangażowanie w Trening Przyniesie Wspaniały Efekt
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 3636 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 13393
Yarekbboy ja zacząłem to oglondac ale pozniej siostra zeszla z kompa i sam wiesz jak to jest


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Aktualizacja profilu [28.6.2003]
Uaktualnie profil [30.7.2003]

Tylko wytrwałość czyni mistrza
http://www.silka.prv.pl (Zapraszam Serdecznie)
http://www.silka.prv.pl/scdriver_wymiary.html (Moje Wymiary po 4-ech Miesiącach)
http://www.silka.prv.pl/scdriver_efekty_treningu.html (Moje Efekty Treningu Po 4-ech Miesiącach)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A oto moj plan( wszystko robie po 5 serii okolo 10-12 ruchow a ciezar dobrany tak ze daje pozadnego kopa)

PONIEDZIALEK:
Klata:*wyciskanie sztangi na laweczce poziomej
*wyciskanie sztangielek na laweczce skosnej
*rozpietki na laweczce poziomej
*czasem pomacham na maszynach (wyciskanko i rozpietki)

Naramienne:*unoszenie sztangielek bokiem i w opadzie
*podciaganie sztangi wzdluz tlowia
*unoszenie ramion w przod ze sztanga
*wyciskanie sztangi z przed i zza glowy

WTOREK:
Biceps:*uginanie ramion podchwytem i nachwytem ze sztanga stojac
*uginanie ramion ze sztangielkami
*ugiannie przedramienia wpodporze o kolanko
*czasem jak styknie sil to cos na modlitewniku pokombinuje

Triceps:*wyciskanei francuskie sztangi w siadzie
*jak wyzej tylko sztangielka jednoracz
*cwiczenie 6 w Atlasie cwiczen daje mi niezlego kopa
*na dopompowanie pomki w podporze tylem
SRODA:
Grzbiet:*podciaganie sztangi w opadzie
*przyciaganie drazka wyciagu gornego szerokim nachwytem i waskim podchwytem
*przyciaganie drazka wyciagu dolnego w siadzie
*sztrugsy
*zregoly jak narazie caly czas cwicze, nie styka mi sil na podciaganie sie na drazku ( jak mam kilku dniowom przerwe podciagam sie szerokim z 3 serie po 6 razy a teraz kicha :( )

Nogi:*Przysiady ze sztanga na pleckach
*prostowanie nog w siadzie
*ugiannie nog w lezeniu
*stawanie na paluszkach ze sztanga na pleckach( robie to na suwnicy)
*osle wspiecia(tutaj z 70 kg kumplem nie wyrabiam 5 serii a lzejszych na silce nie ma )

W CZWARTEK ROBIE TO SAMO CO W PONIEDZIALEK W PIATEK CO WE WTOREK A W SOBOTKE JAK W SRODKE opuscilem brzuszek ale go robie co 2,3 dnii wiec roznie wypada.
Brzuszek:*sklony w lezeniu glowa w dol
*unoszenie nog w podporze oraz w zwisie
*sklony z linka wyciagu siedzac i kleczac


Tylko Pełne Zaangażowanie w Trening Przyniesie Wspaniały Efekt
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


Siema troszkę sie rozpisze, ale to wasza wina! Zamieszczam zdjęcie Gregg'a Kovacsa po aerobach
Ćwiczył 6 razy w tygodniu bieganie po 60 minut!!!


Yarekbboy: i ta płaska klata wyciska na maxa 50kg - ta płaska klata ma ponoć 180cm!. I ponoć bierze 300kg z hakiem...
Biceps napina się gdy ręka tworzy kąt prosty... więcej znajdziesz na http://www.ekipa71.prv.pl/pomiary.htm

Zenith: odpuść sobie suplementy!. Zacznij treningiem ACT masz tu link: http://www.ekipa71.prv.pl/act.htm stosuj go przez 6-8 tygodni, potem ułożymy Ci plan na mase i jakoś pójdzie.
A od diecie przeczytasz tutaj: http://www.ekipa71.prv.pl/dieta.htm

Co do twojego planu to go nie oceniam, bo powinieneś zacząć jakiś lajtowym np. ACT!.
NAJPIERW WYKONAJ ACT!!! 6-8 TYGODNI!!!.

Vox: u mnie ceny chodzą różnie, firmowy sprzęt jest w takiej cenie: 10kg-32zł, 5kg-16zł, 2kg-8zł; 1kg-4zł jak chcesz 80kg (8x32zł=256zł) a gryfy od 75-110zł. Czyli w sumie wychodzi: 331-366zł. Lepiej tłoczony!. Ja gdybym miał okazję to był łyknął, ale nie mam(

Ktoś pytał o skutki uboczne Omki: proszę bardzo: http://www.ekipa71.prv.pl/po_dopingu.htm - foto...

BOSQUE:
A oto moj plan( wszystko robie po 5 serii okolo 10-12 ruchow a ciezar dobrany tak ze daje pozadnego kopa)
ZA DUŻO SERII!!! W SUMIE NA KLATE ROBISZ 20 SERII!
POZA TYM ZŁE POŁĄCZENIE! NOGI I PLECY?!.
DAJ TAK:
1. DZIEŃ KLATKA + TRICEPS + BRZUCH
2. WOLNY
3. GRZBIET + BICEPS + PRZERAMIONA
4. WOLNE
5. NOGI + BARKI + BRZUCH
6 I 7 WOLNE!


PONIEDZIALEK:
Klata:
*wyciskanie sztangi na laweczce poziomej 4serie 12/10/8/8powt.
*wyciskanie sztangielek na laweczce skosnej 4serie 12/10/8/8powt.
*rozpietki na laweczce poziomej 4serie 10-12powt.
*czasem pomacham na maszynach (wyciskanko i rozpietki) - wywal!

Naramienne:
*unoszenie sztangielek bokiem i w opadzie DAJ JAKO 2ĆW. I 3X8-10POWT.
*podciaganie sztangi wzdluz tlowia DAJ JAKO 4 ĆW. I 3SERIE 10-12POWT.
*unoszenie ramion w przod ze sztanga DAJ JAKO 3ĆW. I 3 SERIE 10-12POWT.
*wyciskanie sztangi z przed i zza glowy DAJ ALBO ZZA KARKU, ALBO Z PRZED GŁOWY!. JEDNO TYLKO! I DAJ JAKO 1ĆW. 4serie 12/10/8/8powt.

WTOREK:
PIERWSZY TRENUJ TRICEPS!!!
Biceps:
*uginanie ramion podchwytem i nachwytem ze sztanga stojac DAJ ALBO PODCHWYTEM ALBO NACHWYTEM (MUSISZ WYBRAĆ JEDNO!) 4serie 12/10/8/8powt.
*uginanie ramion ze sztangielkami WYWAL!
*ugiannie przedramienia wpodporze o kolanko DAJ 4 SERIE 8-10POWT.
*czasem jak styknie sil to cos na modlitewniku pokombinuje WYWAL!!!

Triceps:
*wyciskanei francuskie sztangi w siadzie 4serie 12/10/8/8powt.
*jak wyzej tylko sztangielka jednoracz 4SERIE 8-10POWT.
*cwiczenie 6 w Atlasie cwiczen daje mi niezlego kopa HM....WYWAL!
*na dopompowanie pomki w podporze tylem ZRÓB 1 SERIE PO MAX POWT.
SRODA:
Grzbiet:
*podciaganie sztangi w opadzie JAKO 2ĆW. I RÓB 4serie 12/10/8/8powt.
*przyciaganie drazka wyciagu gornego szerokim nachwytem i waskim podchwytem RÓB SZEROKIM NACHWYTEM!. 4 SERIE 10-12POWT. I DAJ JAKO 1ĆW.
*przyciaganie drazka wyciagu dolnego w siadzie 4SERIE 10-12POWT.
*sztrugsy DAJ DO TRENINGU NA BARKI!. 4SERIE 10-12POWT.
*zregoly jak narazie caly czas cwicze, nie styka mi sil na podciaganie sie na drazku ( jak mam kilku dniowom przerwe podciagam sie szerokim z 3 serie po 6 razy a teraz kicha :( ) PODCIĄGAJ SIĘ ALBO RÓB ŚCIĄGANIE DRĄŻKA WYCIĄGU GÓRNEGO NACHWYTEM - BO NIE MOŻNA ROBIĆ 2 ĆWICZEŃ DZIAŁAJĄCYCH NA TĄ SAMĄ GRUPĘ...

Nogi:
*Przysiady ze sztanga na pleckach 4serie 12/10/8/8powt.
*prostowanie nog w siadzie 4serie 10-12powt.
*ugiannie nog w lezeniu 4SERIE 10-12POWT.
*stawanie na paluszkach ze sztanga na pleckach( robie to na suwnicy) 4X15-20POWT.
*osle wspiecia(tutaj z 70 kg kumplem nie wyrabiam 5 serii a lzejszych na silce nie ma ) DAJ 4SERIE PO 15-20POWT.

W CZWARTEK ROBIE TO SAMO CO W PONIEDZIALEK W PIATEK CO WE WTOREK A W SOBOTKE JAK W SRODKE - PRZETRENUJESZ SIĘ WZUPEŁNOŚCI WYSTARCZY 3 RAZY W TYGODNIU (TAK JAK ROZPISAŁEM NA SAMYM POCZĄTKU!!!). opuscilem brzuszek ale go robie co 2,3 dnii wiec roznie wypada.
Brzuszek:
*sklony w lezeniu glowa w dol JAKO 2ĆW. 4 SERIE MAX POWT.
*unoszenie nog w podporze oraz w zwisie DAJ JAKO 1ĆW. I 4 SERIE MAX POWT.
*sklony z linka wyciagu siedzac i kleczac DAJ JAKO 3ĆW I 4 SERIE MAX POWT.

Magik: mi się tam nie chce poprawiać mu treningu, bo najpierw ACT go czeka...
A poza tym po ile chodzi omka i deca?.

...::ZaPrAsZaM::...
http://www.ekipa71.prv.pl

Znawca w dziale: "Nasze zdjęcia".
Expert w dziale: "Szatnia" & "Trening"!.

https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=94887 ---> Zawartość tkanki tłuszczowej - Zapraszam!.
"Wiara, nadzieja, miłość..."
"Wciąż wierzę w to...
Wciąć mam nadzieję, że będzie dobrze...
Wciąż napawam się miłością do niej..."
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 4202 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 31691
vox kupuj super okazja taniej nie dostaniesz

buther ty qrde jesteś szwarceneger żeby trenować tak jak on on takie treningi robił po wielu latach ćwiczeń chcesz tak ćwiczyć twoje efekty twoje zdrowie


mięśnie to podstawa


oto moje zdjęcia po 4 miechach ćwiczeń

https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=94977
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ktoś pytał o skutki sterydów, chyba VOX, umieszczam tutaj info o omce i dece...:

OMNADREN 250

Skład: ampułka - 1ml roztworu olejowego zawiera:
60 mg fenylopropionianu testosteronu
30 mg propionianu testosteronu
60 mg izoheksanianu testosteronu
100 mg heksanianu testosteronu

Omnadren 250 jest olejowym preparatem złożonym z 4 różnych związków testosteronu. Produkowany jest w Polsce. Jest on mieszaniną estrów testosteronu, które po podaniu domięśniowym wchłaniają się z różną prędkością. Zapewnia to utrzymanie się stałego poziomu testosteronu przez dłuższy okres czasu. Testosteron po podaniu domięśniowym dostaje się bezpośrednio do krwi z pominięciem wątroby, a następnie wiąże się wokoło 99% z globuliną wiążącą androgeny. ok.1% pozostaje nie związany i jest formą aktywną biologicznie.
Dawkowanie Omnadrenu 250 w różnych zespołach chorobowych jest przyjmowane jako 1 ampułka (1ml) na 4 tygodnie we wstrzyknięciu domięśniowym.
W medycynie Omnadren 250 znalazł zastosowanie m.in. w leczeniu: impotencji spowodowanej hipogonadyzmem, zespole pokastracyjnym, hipogonadyzmie, a u kobiet m.in. w zaawansowanym raku gruczołu piersiowego.
Omnadren 250 ma silne właściwości anaboliczne i równie silne właściwości maskulinizujące (androgenne). W czasie stosowania Omnadrenu, w dawkach znacznie przekraczających lecznicze, dochodzi do bardzo dużego magazynowania wody w organizmie, co może wyrażać się już po kilkutygodniowym stosowaniu-obrzękami.
Obrzęki często umiejscawiają się w ciągu dnia w okolicach podudzi, uniemożliwiając chodzenie (dłuższy spacer powoduje bardzo dotkliwy ból). Inne działania uboczne Omnadrenu, wtedy gdy jest stosowany przez kulturystów w dużych dawkach, to znacznie podwyższony poziom agresji co może prowadzić do konfliktu z innymi osobami, a nawet do konfliktu z prawem. Równie uciążliwym działaniem ubocznym tego specyfiku może być trądzik posterydowy oraz zmiany zapalne skóry w postaci krost szczególnie na skórze pleców, barków, pośladków. Związane to jest z przemianą testosteronu do DHT, czyli dihydrotestosteronu, a bezpośrednio ze zwiększonym wydzielaniem przez gruczoły łojowe skóry i z zatkaniem ujść tych gruczołów. Omnadren jest jednym z tych sterydów, który jest stosowany przez różnych kulturystów w różnych ilościach. Mam na myśli to, że przez początkujących często jest przyjmowany w dawce 1 ampułka na tydzień lub dwa tygodnie ale spotkałem się też ze stosowaniem Omnadrenu 250 przez zaawansowanych kulturystów w ilościach dochodzących do 2 ampułek i więcej dziennie. Chyba nie muszę Cię przekonywać jak duże obciążenie mogą stanowić dla organizmu takie dawki i w jak wysokim natężeniu mogą wystąpić działania uboczne. Na czarnym rynku trzeba zapłacić od 80-100 zł za 5 ampułek, natomiast w aptece na receptę około 13 złotych za 1 ampułkę.

METANABOL/METANDIENON

Metanabol (Metandienon, 17 alfa-metylo-androstendion)
Dianabol, pełna nazwa chemiczna 17 beta-hydroksy-17
metyloandrosta 1,4 dien-3on.
Formy leku dostępne w Polsce:
- tabletki po 1mg i 5mg; pakowane po20 sztuk.
Wybrane inne preparaty metandienonu:
- Stenolon 5mg (Czechy)
- Naposim 5mg (Rumunia)
- Pronabol (Indie)
- Anabol Tablets 5mg (Tajlandia)
- Dianabol 5mg (USA)

Ze względów czysto praktycznych tabletki 1mg nie są stosowane w dopingu kulturystycznym. Również krem zawierający metandienon nie ma większego zastosowania w kulturystyce (z wyjątkiem leczenia trudno gojących się ran skóry, które mogły pojawić się w wyniku mechanicznego uszkodzenia powłok ciała). W medycynie krem stosowany jest w leczeniu m.in trudno gojących się ran, oparzeniach, odmrożeniach, w owrzodzeniach podudzi, w zmianach po rentgenoterapii i fizykoterapii. Tabletki natomiast mają zastosowanie m.in. w dużej grupie chorób z ujemnym bilansem azotowym (w chorobach jelit, w marskości wątroby) oraz w oparzeniach, w zanikach mięśniowych, w wyniszczeniu spowodowanym chorobami zakaźnymi np. AIDS, w niektórych chorobach nowotworowych, w anoreksji w stanach zwiększonego zapotrzebowania na białko i aminokwasy. Zwykle stosuje się go w dawkach 10-15mg dziennie czyli od 2-3 tabletek na 24 godziny. W niemieckiej instrukcji dołączonej do opakowania preparatu Dianabol zalecane jest stosowanie przez pierwsze 3-4 dni przyjmowania dianabolu 20mg dziennie - tabletki po 5 mg. Po czterech dniach zalecana dawka to 5-10mg dziennie w dwóch pojedynczych dawkach (dawki te mają zastosowanie w przypadku leczenia chorób przebiegających z ujemnym bilansem azotowym).
W instrukcji dołączonej do oryginalnego rosyjskiego opakowania Metandrostenolonu czytamy m.in., że lek powinien być przyjmowany przed lub w czasie jedzenia. Dawka dla dorosłych zwykle wynosi 10-15mg na dzień.
W niektórych wypadkach, przy wyraźnych wskazaniach lekarskich dawka może być zwiększona do 30-50mg dziennie, jednorazowo 10mg. Przy długotrwałym, przewlekłym leczeniu zalecana jest przez producenta dawka dobowa 5-10mg.
Czas leczenia Metandrostenolonem nie powinien przekraczać 4-8 tygodni, a przerwy pomiędzy cyklami leczenia powinny wynosić co najmniej 1-2 miesięcy. W czasie leczenia Metandrostenolonem powinny być przyjmowane z pokarmem odpowiednio większe ilości wartościowego białka zwierzęcego, węglowodanów, soli mineralnych, witamin. Lek powinien być chroniony od światła, przechowywany w temperaturze pokojowej lub niższej.

METANABOL JEST I CHYBA DŁUGO JESZCZE BĘDZIE NAJPOPULARNIEJSZYM ANABOLIKIEM W NASZYM KRAJU.

Warto mieć na uwadze to, że jako doustny 17 alfa metylo-steryd jest w znacznym stopniu hepatotoksyczny szczególnie stosowany w większych dawkach niż to zostało podane wyżej (15mg na dobę) przez okres dłuższy niż 4 tygodnie. Dłuższe stosowanie zawsze powinno się odbywać z jednoczesną kontrolą tzw. wskaźników wątrobowych. Zwykle metandienon stosowany jest w cyklach łącznie z jedną z form domięśniowych testosteronu np: z Omnadrenem 250, Testosteronem prolongatum, lub Testosteronem propionicum. Metandienon jest bardzo zbliżoną budową chemiczną do związku pokrewnego testosteronu - metylotestosteronu. Zmiana wiązania na podwójne między 1, a 2 atomem węgla w cząsteczce powoduje, że w przeciwieństwie do metylotestosteronu, posiada znacznie silniej wyrażone właściwości anaboliczne, słabiej androgenne.

W związku z tym, że posiada jednak działanie androgenne wpływa na układ podwzgórze-przysadka-jądra hamując wydzielanie endogennego (własnego) testosteronu o ok.1/3. Silne właściwości anaboliczne powodują duży przyrost masy mięśniowej, szczególnie gdy jest łączony z testosteronem. Dianabol jest środkiem, który szczególnie łatwo aromatyzuje i konwertuje do estrogenów, a duży przyrost masy mięśniowej polączony jest z zatrzymywaniem w tkankach organizmu dużych ilości wody. Dlatego często w kulturystyce używany jest antyestrogen tamoxifen, który przyjmowany równolegle zmniejsza odkładanie wody i zapobiega ginekomasti. Dawka dzienna metandienonu dzielona jest na kilka dlatego, że związek ten posiada krótki okres półtrwania w organizmie. rozsądny wydaje się podział na 3-4 dawek na dobę przyjmowanych po posiłku. Istnieje forma dopuszczana do obrotu weterynaryjnego na rynku amerykańskim w formie zastzryków domięśniowych. Dianabol do wstrzykiwań produkowany jest przez meksykańską firmę i pakowany w buteleczki o pojemności 50ml. 1ml roztworu zawiera 25mg czynnego D-bolu. Okres półtrwania tej formy doustnej D-bolu w organizmie jest krótszy niż formy doustnej i wynosi ok. 1 godziny, a więc efekt anaboliczny również trwa bardzo krótko. Aby uzyskać jakikolwiek efekt anaboliczny stosując tę formę Dianabolu stosuje się częste wstrzyknięcia podskórne lub domięśniowe, nawet 6 razy dziennie, małych objętości płynu. Warto zaznaczyć, że po podaniu domięśniowym D-bol nie ulega inaktywacji w efekcie pierwszego przejścia przez wątrobę lecz dostaje się, z pominięciem wątroby od razu do tkanki mięśniowej. Nie jest przez to hepatotoksyczny i jest bezpieczniejszy m.in. dla kulturystów obciążonych wywiadem żółtaczkowym. Warto także zaznaczyć, że ze względu na drogę podania również dawki powinny być odpowiednio mniejsze.

DAWKI STOSOWANE W KULTURYSTYCE.
Większość źródeł podaje dawki od 15mg do 50mg na dobę, w zależności od stopnia zaawansowania i przede wszystkim wyjściowej masy ciała. Wyższe dawki niż 50mg na dobę wydają się zupełnie bezsensowne i mogą powodować nieodwracalne uszkodzenia niektórych organów wewnętrznych (np. wątroby, trzustki, nerek), a także inne niebezpieczne następstwa np. w postaci nadciśnienia, obrzęków, przeciążenia serca (przyrost wagi jest znacznie szybszy niż zmiany adaptacyjne krążenia, serce "nie nadąża" za szybkim wzrostem wagi ciała), łysienia, zmian zapalnych skóry, ginekomastii. To, że przytoczyłem dawki nawet 3 razy większe niż te, które są zalecane zwykle przez lekarzy nie oznacza wcale, że nie można sobie uszkodzić wątroby np. dawką 15mg metandienonu jeżeli wcześniej chorowaliście na wirusowe zapalenie wątroby lub jesteście szczególnie wrażliwi na ten lek. Przy wszelkich niepokojących objawach np. zmniejszeniu masy ciała zamiast powiększeniu, zażółceniu skóry, osłabieniu objawach podobnych jak w czasie przeziębienia nudnościach, wymiotach powinno się przerwać cykl i udać do lekarza.

Przestrzegam przed przyjmowaniem sterydów z jednoczesnym, nawet okazjonalnym, piciem alkoholu.

Dianabol jest doustnym anabolikiem i często jest łączony z preparatami domięśniowymi. Najpopularniejszymi w polsce są domięśniowe formy testosteronu: Testosteron prolongatum Testosteron propionicum, Omnadren 250. Z preparatów zagranicznych: Deca-Durabolin, Sustanon, Testovir Depot, Winstrol Depot, Oxandrolone.

Dawka sterydów anaboliczno-androgennych powinna być dobrana indywidualnie, dla każdego przyjmującego z osobna, przez lekarza, który również będzie mógł monitorować stan pacjenta w czasie całego cyklu. Chcę w tym miejscu jasno stwierdzić, że przyjmowanie sterydów anabolicznych bez jednoczesnej opieki lekarskiej jest równie niebezpieczne jak wspinaczka wysokogórska bez asekuracji. Po kilu latach obserwacji jestem zdania, że sterydy anaboliczne, podobnie jak inne grupy środków farmakologicznych, używek, o potencjale silnie uzależniającym powinny, być pod kontrolą.

Pierwszym środkiem anabolicznym, po który zwykle sięgają polscy kulturyści jest metanabol (dianabol). Metanabol jest doustnym sterydem anabolicznym, w kulturystyce używanym w formie tabletek po 5mg. Zwykle, niestety, bardzie dostępny jest na czarnym rynku jest pochodzący zza wschodniej granicy Metandrostenolon. Jego cena jest konkurencyjna w stosunku do polskiego preparatu dianabolu. Za 100 tabletek rosyjskiego D-bolu płaci się ok. 40zł za polski trzeba zapłacić ok. 60zł. Ale nie dajcie się zwieść cenie, nikt tak naprawdę nie wie co prócz właściwego D-bolu może zawierać rosyjski Metandrostenolon, przypuszcza się, że toksyczny dla wątroby, prawie zupełnie pozbawiony działania anbolicznego, 17 alfa metylotestosteron. Polski Dianabol ma dobrą opinię w kręgach kulturystycznych nawet w USA gdzie jego duże ilości znajdują się na miejscowym czarnym rynku. Często znajdowałem pochlebną opinię o nim w amerykańskich wydawnictwach poświęconych kulturystyce.


Autor - Jacek Czech
Przygotował - Spayky

[email protected]

--------------------------------------------------------------------------------

DEPO TESTOSTERON

Jest to testosteron cypionate . Produkowany jest przez firmę UpJohn Pharmaceuticlas i sprzedawany jest w buteleczkach o pojemności 10 ml . W każdym 1ml znajduje się 100 mg testosteronu . Jest on bardzo popularny , zarówno wśród kulturystów jaki i przedstawicieli sportów siłowych . Daje on dobre przyrosty , zarówno masy mięśniowej , jak i siły . Można go łączyć z innymi sterydami .

Przeważnie bierze się 200 mg tygodniowo , ponieważ utrzymuje się on w organizmie przez trzy do czterech tygodni .
Można go łączyć z innymi sterydami ( deca , winstrol , metanabol , primobolan , itd )
Powinno się go brać razem z antyestrogenem ( nolvadex , proviron ) .

W organizmie kulturysty wstrzykującemu sobie 200 mg cypionate raz w tygodniu , po trzech tygodniach uzbiera się około 600 mg tego środka , jest to wystarczająca ilość na spowodowanie ginekomasti

Powoduje również : trądzik zatrzymanie wody , utratę włosów , porost włosów u kobiet i inne objawy nabierania cech męskich

Przygotował - SCREAM

[email protected]


--------------------------------------------------------------------------------

TESTOSTERON ENANTHATE

Nazwy preparatów:
Testosteron prolongatum - 100mg/ml
Testoviron-Depot - 100mg/ml i 250mg/ml.

Testosteron w medycynie jest często stosowany w postaci estrów z kwasami organicznymi o mniejszej (kwas propionowy) lub większej (kwas enantowy) cząsteczce. Testosteron enanthate jest obecnie najpopularniejszym obok cypionatu estrem testosteronu dostępnym przez kulturystów. W przeciwieństwie do cypionatu, wytwarzanego i popularnego prawie wyłącznie w USA, enanthat jest wytwarzany przez różne firmy farmaceutyczne na całym świecie. Najpopularniejszą formą są ampułki produkowane przez Schering.


W Polsce, na razie, najłatwiej osiągalny jest testosteron prolongatum. Enanthat jest długo działającą formą testosteronu podobną do cypionatu. Iniekcje brane 1 raz tygodniowo w dawkach 200-600 mg są najbardziej popularne u kulturystów. Enanthat daje bardzo silne efekty anaboliczne i równie silne efekty uboczne dla kulturystów efekty androgeniczne. Ponieważ jest to forma domięśniowa wskaźniki wątrobowe nie są tak podwyższone jak przy formach doustnych testosteronu (Mesteron). W medycynie preparat ten znajduje zastosowanie w leczeniu niektórych form impotencji, w zespołach pokastracyjnego braku jąder. Należy tu zauważyć, że przyjmowany przez zdrowych mężczyzn w bardzo dużych dawkach, przez krótki okres czasu może powodować odwracalną bezpłodność. U kobiet ma zastosowanie w leczeniu zaawansowanych form raka gruczołu piersiowego. Podany domięśniowo lub podskórnie ulega prawie w całości zmetabolizowaniu w wątrobie, a tylko ok. 1/4 jest wydalana z organizmu w połączeniu z innymi związkami. Testosteron enanthate jest stosowany przez tych kulturystów, którzy chcą osiągnąć szybki przyrost masy i siły nie licząc się przy tym z działaniami ubocznymi. Dawki dobowe u niektórych ciężarowców i przedstawicieli tzw. sportów siłowych mogą być często trudno wyobrażalne, a jednocześnie z punktu widzenia biochemii i fizjologii nieskuteczne i przynoszące jedynie straty finansowe i spotęgowane działania uboczne. Spotkałem chłopaka, który "robiąc masę" aplikował sobie codziennie po 4 ampułki enanthatu (400mg) przy wadze 100 kg przez okrągły miesiąc i zdaję sobie sprawę, że nie jest to jeszcze "rekord". Przy nawet niewielkiej wyobraźni można przecież przewidzieć do jakich spustoszeń w organizmie prowadzą takie dawki. Wyżej wspomniany kulturysta był nabrzmiały i "pełny wody" z trudem go poznałem pamiętając jeszcze z czasów, gdy ćwiczył bez anabolików. Jego twarz przypominała księżyc w pełni, poruszał się z trudem dlatego, że po przejściu kilkuset metrów ból obrzękniętych łydek stawał się nie do wytrzymania, a przeciążony dodatkową masą kręgosłup lędźwiowy przypominał o swoim istnieniu uciążliwym bólem. Przy tym nie stosował żadnej specjalnej diety więc po mimo pewnego przyrostu obwodów tak istotnych dla każdego kulturysty w największym stopniu zwiększył swój obwód w pasie. Widziałem go znów w miesiąc po tym jak skończył swoją "kurację" sterydową z większych obwodów ramienia, uda niewiele zostało jedynym śladem przebytego cyklu był zalegający tłuszcz na brzuchu i w okolicach pośladków. Posłużyłem się tym przykładem aby Ci uświadomić, że masa mięśniowa i sterydy anaboliczne w kulturystyce to przede wszystkim ciężka praca, to ciągłe balansowanie między większym, a mniejszym złem, to niekończący się cykl powtórzeń, to rzemiosło i sztuka, straty finansowe, kontrolne wizyty u lekarza, może nawet utrata zdrowia. Nie wierz w to, czytelniku, że "brojlery", z pierwszych stron magazynów kulturystycznych zrobiły swoją masę jedząc tylko ryż i ćwicząc programem takiego lub innego mistrza, stosując taką czy inną rewelacyjną odżywkę dla top kulturystów, ćwicząc 7 razy w tygodniu. "Zrobienie" takiego ciała to program przypominający swoją złożonością, z całą swoją aparaturą medyczną lot pierwszego człowieka na Księżyc. Chcesz być niewolnikiem tego wszystkiego? Czy wybierasz inną drogę? Zaraz odpowiesz mi trenuję taki lub inny sport walki (może kick-box, boks, judo, zapasy) albo po prostu chcę trochę "przypakować", aby spłacić dług większemu kolesiowi, który kiedyś wszedł mi w drogę i sprawić mu łomot, ale czy myślisz, że na jednym cyklu się skończy? Cały problem w tej materii to utrzymanie zrobionej masy mięśniowej po cyklu, a ze skończeniem przyjmowania anabolików organizm stopniowo dąży do stanu równowagi a więc zmniejszenia sztucznie osiągniętej masy. Znacznie gorzej jest jednak gdy po odstawieniu anaboliku będziesz dalej przybierał na wadze. Zastanawiasz sie jak to możliwe? W czasie cyklu z użyciem anabolików przyjmowałeś przecież znaczne ilości białka (ok. 2,5mg na kg wagi ciała), jadłeś więcej niż zwykle węglowodanów ogólnie - większe ilości kalorii, napompowałeś swoje mięśnie ale co było nie do uniknięcia także swoją tkankę tłuszczową. Rozregulowany układ hormonalny i nerwowy będą po cyklu nadal domagać sie większej liczby kalorii ale teraz nie ma już w organizmie anaboliku, który zamienił by je w białko mięśni, nadmiar przyjmowanych dalej kalorii może zamienić się w tłuszcz.

Mówiliśmy o tym, że testosteron enanthat ma silnie wyrażone własności androgenne, niekorzystne dla kulturystów. W czasie cyklu dochodzi do zatrzymania w ustroju dużych ilości wody, jonów sodu, wapnia, magnezu, potasu. Może to prowadzić do przejściowego nadciśnienia tętniczego krwi. Fizjologiczna norma ciśnienia dla zdrowego 30-letniego mężczyzny jest ok. 140/85 mmHg w spoczynku, w pozycji leżącej. Jeżeli wartości są wyższe należy skonsultować się z lekarzem. Innym nieprzyjemnym działaniem ubocznym testosteronu jest ginekomastia. Testosteron wprowadzony do organizmu z zewnątrz konwertuje do estrogenów-hormonów kobiecych, z którymi jest blisko spokrewniony swoją budową chemiczną, stąd pod wpływem większego ich stężenia w organizmie odkładanie się tkanki tłuszczowej wokół sutków. Problem ten zazwyczaj znika sam po skończeniu cyklu ale wskazane może być przyjmowanie tzw. związków antyestrogenowych blokujących receptory estrogenowe w różnych tkankach m.in. w tkance tłuszczowej. Jak często powinien być podawany enanthat testosteronu? Niektóre źródła podają, że powinien być podawany raz na 4 tygodnie. Jednak nowsze badania pokazały, że gdy jest stosowany u pacjentów z taką częstością już po 2 tygodniach występował u nich spadek napędu psychoruchowego i libido (popędu płciowego), obniżenie nastroju. Stwierdzono w dalszych badaniach, że już po 5 dniach po podaniu enanthanu jego poziom we krwi gwałtownie maleje. W związku z tym najbardziej optymalne w leczeniu wydaje się podawanie tej formy testosteronu w zastrzykach co 7 dni. Do zrobienia solidnej masy mięśniowej i siły nadaje sie enanthat szczególnie w połączeniu z metandienonem, nandrolonem, stanazololem, oxymetholonem. Przykładowe połączenie 2 najbardziej u nas popularnych środków: Enanthat testosteronu 400-500mg tygodniowo +30mg metandienonu dziennie. Na takim stacku niektórzy kulturyści robią nawet 10kg masy w ciągu 1 cyklu (ok. 4-5 tygodni). Przyjmowany też bywa z innym bardzo silnym anabolikiem doustnym; oxymetholonem. Oxymetholon zwykle jest stosowany przez kulturystów "zaawansowanych", a rozbieżność dawkowania, jak w przypadku każdego innego anaboliku jest bardzo duża, od jednej do kilku tabletek 50 mg dziennie. Należy pamiętać, że przy stosowaniu oxymetholonu retencja wody w organizmie jest szczególnie duża i że nie powinno się go stosować zbyt długo, gdyż stosunkowo szybko receptory w komórkach mięśniowych stają się na niego niewrażliwe.

Wszystkie preparaty testosteronu do wstrzyknięć domięśniowych na podłożu olejowym powinny być chronione przed światłem, przechowywane w temperaturze ok. 5 stopni C. W przyblizeniu taka temperatura jest na najniższej półce lodówki, przechowywany w wyższej temperaturze enanthat może ulec inaktywacji biologicznej. Cena 1 ampułki 100mg na czarnym rynku ok. 10 zł.


Autor - Jacek Czech
Przygotował - Spayky

[email protected]

--------------------------------------------------------------------------------

PROPIONAT TESTOSTERONU

Testex (USA) 50mg/ml i 100mg/m.
Testosteron (Jugosławia) 25mg/ml i 50mg/ml.
Testosteron propionicum (Polska) 10mg/ml i 25mg/ml.

Propionat testosteronu jest drugim lub trzecim pod względem popularności i dostępności estrem testosteronu w naszym kraju. Jest to krótko-łańcuchowy ester oparty na podłożu olejowym (olej sezamowy) do stosowania domięśniowego w postaci zastrzyków.
Jego podstawową zaletą jest to, że początek działania jest znacznie szybszy niż innych estrów testosteronu o dłuższym łańcuchu np. tak rozpowszechnionego u nas enanthatu. Podczas gdy enanthat ze względu na swój długi okres półtrwania przyjmowany jest przez kulturystów średnio co 7 dni, propionat jest przyjmowany co około 2 lub 3 dni ze względu na krótszy okres półtrwania w organizmie.

Propionat testosteronu jest bardzo skuteczny jeśli chodzi nam o szybki przyrost masy mięśniowej i siły. Podczas stosowania propionatu efekty uboczne są znacznie słabiej wyrażone niż przy stosowaniu enanthatu. Być może wynika to z tego, że nie osiąga on tak wysokich wartości we krwi jak enanthat. Od enanthatu odróżnia go także znacznie mniejsza retencja wody i minerałów w organizmie i mniejsze ryzyko ginekomastii. Masa zrobiona na propionacie jest bardziej "sucha", a mięśnie wyraźniej zaznaczone. Ponieważ jest to preparat testosteronu uboczne efekty androgenne są nie do uniknięcia. warto zwrócić uwagę również na to, że w przeciwieństwie do enanthatu jest podawany znacznie częściej.

Popularne wśród budujących masę mięśniową kulturystów może być połączenie: metandienonu-przyjmowanego codziennie doustnie (od 1 do kilku tabletek), enanthatu testosteronu (od 1 do kilku ampułek wstrzykiwanych raz na tydzień) i propionatu testosteronu (np: 1-2 ampułek wstrzykiwanych co drugi dzień).
Sam propionat już nawet po jednorazowym przyjęciu może dawać zauważalny wzrost siły i wytrzymałości na treningu oraz większą motywację do wysiłku i lepsze samopoczucie. Cena 1 ampułki 25mg na czarnym rynku wynosi ok. 5zł.



Autor - Jacek Czech
Przygotował - Spayky

[email protected]
--------------------------------------------------------------------------------

SUSTANON 250
Można go porównać z polskim omnadrenem , ale ma mniej skutków ubocznych i nie aromatyzuje tak mocno ( nie zalewa mięśni tak bardzo wodą ) . Jest również mniej toksyczny od innych rodzajów testosteronu , a szczególni od testosteronu supension.

Sustanon jest mieszanką czterech rodzajów testosteronu . A dokładnie : propionate , phenylpropionate , isocarpate i decanoate . Każdy 1ml zawiera 250 mg dwóch rodzajów testosteronu o krótkotrwałym dzialaniu , jednego o średnio długim dzialaniu i jednego o długim . Jeżeli weźmie się tylko jeden rodzaj testosteronu , potrzeba kilku dni na rozejście się , od miejsca wstrzyknięcia w organizm , do osiągnięcia szczytowego efektu .

Przy sustanonie 250 uzyskuje się cztery szczyty i dużo dłuższe oddziaływanie.

Jest sterydem , który stosowany jest w cyklu na masę . Przeważnie bierze się go od 250 mg do 500 mg tygodniowo ( dawki dużo wieksze , nie są juz rzadkościa ) .

Dobre efekty osiąga się w połączeniu z z decą , ale również z winstrolem i metanabolem .


Skutki uboczne to : ginekomastia , łysienie , utrata popędu płciowego , podwyższona drażliwość , uszkodzenia wewnętrznych organów i możliwość wystąpienia innych problemów zdrowotnych
Przygotował - SCREAM

[email protected]


--------------------------------------------------------------------------------

OMNADREN 250

Skład: ampułka - 1ml roztworu olejowego zawiera:
60 mg fenylopropionianu testosteronu
30 mg propionianu testosteronu
60 mg izoheksanianu testosteronu
100 mg heksanianu testosteronu

Omnadren 250 jest olejowym preparatem złożonym z 4 różnych związków testosteronu. Produkowany jest w Polsce. Jest on mieszaniną estrów testosteronu, które po podaniu domięśniowym wchłaniają się z różną prędkością. Zapewnia to utrzymanie się stałego poziomu testosteronu przez dłuższy okres czasu. Testosteron po podaniu domięśniowym dostaje się bezpośrednio do krwi z pominięciem wątroby, a następnie wiąże się wokoło 99% z globuliną wiążącą androgeny. ok.1% pozostaje nie związany i jest formą aktywną biologicznie.
Dawkowanie Omnadrenu 250 w różnych zespołach chorobowych jest przyjmowane jako 1 ampułka (1ml) na 4 tygodnie we wstrzyknięciu domięśniowym.
W medycynie Omnadren 250 znalazł zastosowanie m.in. w leczeniu: impotencji spowodowanej hipogonadyzmem, zespole pokastracyjnym, hipogonadyzmie, a u kobiet m.in. w zaawansowanym raku gruczołu piersiowego.
Omnadren 250 ma silne właściwości anaboliczne i równie silne właściwości maskulinizujące (androgenne). W czasie stosowania Omnadrenu, w dawkach znacznie przekraczających lecznicze, dochodzi do bardzo dużego magazynowania wody w organizmie, co może wyrażać się już po kilkutygodniowym stosowaniu-obrzękami.
Obrzęki często umiejscawiają się w ciągu dnia w okolicach podudzi, uniemożliwiając chodzenie (dłuższy spacer powoduje bardzo dotkliwy ból). Inne działania uboczne Omnadrenu, wtedy gdy jest stosowany przez kulturystów w dużych dawkach, to znacznie podwyższony poziom agresji co może prowadzić do konfliktu z innymi osobami, a nawet do konfliktu z prawem. Równie uciążliwym działaniem ubocznym tego specyfiku może być trądzik posterydowy oraz zmiany zapalne skóry w postaci krost szczególnie na skórze pleców, barków, pośladków. Związane to jest z przemianą testosteronu do DHT, czyli dihydrotestosteronu, a bezpośrednio ze zwiększonym wydzielaniem przez gruczoły łojowe skóry i z zatkaniem ujść tych gruczołów. Omnadren jest jednym z tych sterydów, który jest stosowany przez różnych kulturystów w różnych ilościach. Mam na myśli to, że przez początkujących często jest przyjmowany w dawce 1 ampułka na tydzień lub dwa tygodnie ale spotkałem się też ze stosowaniem Omnadrenu 250 przez zaawansowanych kulturystów w ilościach dochodzących do 2 ampułek i więcej dziennie. Chyba nie muszę Cię przekonywać jak duże obciążenie mogą stanowić dla organizmu takie dawki i w jak wysokim natężeniu mogą wystąpić działania uboczne. Na czarnym rynku trzeba zapłacić od 80-100 zł za 5 ampułek, natomiast w aptece na receptę około 13 złotych za 1 ampułkę.

Autor - Jacek Czech
Przygotował - Spayky

[email protected]

--------------------------------------------------------------------------------

WINSTROL DEPOT
Jest on lubianym sterydem w wielu dyscyplinach sportu.

Jest dobrym sterydem pod warunkiem, że odpowiednio go stosujemy. Jest to Także ważne, gdyż zastrzyki są bardziej efektywne niż tabletki. Substancja nie jest rozpuszczana w oleju tylko w wodzie. Dlatego musi być używany przez krótszy okres niż inne sterydy. Przez to, że rozpuszczany jest w wodzie, musi być częściej zażywany, niemal codziennie.

Dobre rezultaty można osiągnąć po 50 mg/dzień. Jest on dobry przed zawodami, Wraz z niskokaloryczną dietą daje wysoką jakość mięśni. Zwykle nie jest używany podczas diety jako jedyny. Często jest kombinowany z PARABOLANEM. Inną kombinacją jest 50 mg WINSTROLU DEPOT nadzień i FINA-JECTU 30 mg/dzień. Często FINAJECT jest zastępowany PARABOLANEM. W zależności od predyspozycji każdego zażywającego, atleci używają 50 mg WINSTROLU DEPOT każdego pierwszego, drugiego dnia i PARABOLANU 76 mg/l,5 ml każdego pierwszego dnia. W.-D. może być kombinowany z MASTERONEM, EQUIPOISE, HALOTESTINEM, OXANDROLONE, TESTOSTERONEM PROPIONATE, PRIMOBOLANEM i HCG.

Retencja wody i spadek wagi mięśni muskuł jest rzadki, może być zauważany jedynie po zaprzestaniu zażywania. Atleci, którym zależy na budowie masy i siły, często stosują WINSTROL DEPOT z DIANABOLEM, ANADROLEM 50, TESTOSTERONEM i DECA-DURABOLINEM (100 mg ANADROLU 50/dzień, 50 mg WINSTROLU DEPOT/dzień, 400 mg DECA-DURABOLINU/tydzień).

Starsi atleci i sterydowi nowicjusze mogą osiągnąć dobre efekty po WINSTRO-LU DEPOT z DECA-DURABOLINEM lub WINSTROL DEPOT z PRIMOBOLANEM DEPOT. Kiedy będą go brali w odpowiednich dawkach, efekty uboczne nie wystąpią. Problemy u kobiet mogą wystąpić, gdy biorą 50 mg 2 razy w tygodniu.

Efekty uboczne: niski głos, męskie symptomy. Efekty u kobiet i u mężczyzn: bóle głowy, zmiany poziomu HDL i LDL, skurcze i w rzadkich przypadkach podwyższone ciśnienie krwi.

Od kiedy jest rozpuszczany w wodzie, jest bardziej bolesny.

Jest bardzo dużo podróbek. Oryginalny specyfik można rozpoznać, że substancja jest oddzielona od wody. Kolor podróbki jest mleczny, biały. Nie kupuj ampułki, która zawiera więcej niż 1 ml substancji.

Oryginalny hiszpański WINSTROL ma brązowy wydruk na ampułce. Cena 50 mg-owego WINSTROLU DEPOT waha się pomiędzy 10 a 15 USD na "czarnym rynku".

W USA jest produkowany tylko dla potrzeb weterynarii. Jest też dostępny na naszym rynku, dobrze działający STANAZOLOL l ml 50 mg (Kenya), chwalony jest również STANOSUS 50 20 ml 50 mg/ml. Jest to oryginalny STANAZOLOL dla zwierząt, budujący suchą masę ciała, jak również dużą siłę. Jest produkowany przez firmę australijską JUROX. Butelka jest brązowego koloru z fioletowym napisem STANOSUS 50, w fioletowym prostokącie umieszczono również napisy ANABOLIC STEROID SUSPENSION, Powyżej jest napis w prostokącie CAUTION S4 i kilka czarno-czerwonych napisów ostrzegawczych. Datę ważności znajdziecie po lewej stronie, jest tam również numer serii. Po prawej zaś stronie jest podany sposób zażywania (oczywiście dla zwierząt).

Jest to wygodna forma, ponieważ kupując 2-3 butelki mamy wystarczającą ilość na cykl

Dostępna na rynku jest również STROMBA-JECT pakowana w strzykawkach po 3 szt., do których są dołączone igły. Jest to jednak towar drogi, ponieważ za l ml 50 mg trzeba zapłacić nawet 50 zł,

Przygotował - SCREAM

[email protected]

--------------------------------------------------------------------------------

WINSTROL - TABLETKI
Ma wiele form, Tabletki są mniej efektywne niż zastrzyki. Odkąd tabletki są 17-alfa, mają negatywny wpływ na wątrobę.

Powodem wielu przykrych efektów jest to, że atleci nie biorą odpowiednich dawek. Faktem jest, że zastrzyki WINSTROL-DEPOT są brane w dawkach 50 mg/dzień, a tabletki często są brane dowolnie. Niektórzy biorą 2 mg a inni 12-25 tabletek na dzień. Jedna tabletka 2 m-gowa kosztuje 0,70 do l USD na "czarnym rynku",

Przez dłuższe branie mogą wystąpić bóle gastryczne i choroby wątroby. Kobiety powinny brać raczej tabletki (10-16 mg/dzień). Kiedy dzienne dawki są redukowane o 5,8 mg, uboczne efekty są rzadkie. Kiedy kobiety biorą zastrzyki możliwy jest wzrost efektów androgenicznych. Dawka powinna być rozłożona na rano i wieczór podczas posiłków, co minimalizuje bóle gastryczne.

Tabletki są produkowane w 5 mg-owej wersji tylko przez WINTHROP COMPANY w Belgii i przez STERLING-HEALTH na Węgrzech oraz przez Republikę Czeską.

Mimo tego, rzadko są dostępne na europejskim "czarnym rynku" Najczęściej dostępne są hiszpańskie i włoskie, produkowane przez ZAMBON. Mają listki z 10-20 tabletkami. Łatwo są rozpoznawalne bo są różowe. Hiszpańskie tabletki mają wybite "W" na tyle l zawierają 20 tabletek, kiedy włoskie zawierają tylko 10 tabletek i nie mają "W". Amerykańskie tabletki produkowane przez WINTROP i UPIOHN zawierają 2 m-gowe tabletki i nie są one na listkach, tylko w ampułkach. Oryginalne tabletki są twarde i nie kruszą się.

Przygotował - SCREAM

[email protected]

--------------------------------------------------------------------------------

DECA-DURABOLIN
Retabolil (Węgry) ampułki 50mg/ 1ml.
Deca-Durabolin (Niemcy, Holandia) ampułki 50mg/ 1ml
Durabolin (Francja) ampułki 25mg/1ml
Anadur (Szwecja) ampułki 50mg/ ml.

Na całym świecie produkowany jest cały szereg preparatów opartych na tym związku. Między innymi fenylopropionian nandrolonu, dekanian nandrolonu, heksanian nandrolonu, undekanian nandrolonu, propionian nandrolonu i wiele innych pochodnych. W USA i Europie najbardziej rozpowszechnione są 2 pierwsze pochodne: dekanian nandrolonu w Polsce znany przede wszystkim pod nazwą Deca-Durabolin (produkt firmy Organon) oraz fenylopropionian nandrolonu (Durabolin firmy Organon).


Te dwie wyżej wymienione formy nandrolonu różnią się przede wszystkim okresem półtrwania w organizmie Dekanian, częściej stosowany przez kulturystów, jest aktywny w organizmie, dający efekty w postaci przyrostu masy mięśniowej, przez 6-7 dni i tak często jest przez nich przyjmowany. Informacja, że jest aktywny przez ok. tydzień może być dla niektórych myląca. Mam na myśli kulturystów i sportowców biorących udział w zawodach w czasie, których są wykonywane badania antydopingowe. Nandrolon jest wykrywalny w moczu jeszcze w kilka miesięcy po skończonym cyklu. Podręczniki medyczne natomiast podają, że często jest używany w leczeniu m.in.osteoporozy i powinien być przyjmowany w formie zastrzyku w ilości 25 do 50mg (1/2-1 ampułki) raz na 2-3 tygodnie.

Zacznę od opisu częściej stosowanego dekanianu nandrolonu. Jest on tak atrakcyjny zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych kulturystów ze względu na swe ciekawe własności. Po pierwsze jest lekiem pozbawionym działań hepatotoksycznych, nawet wtedy gdy jest stosowany w większych dawkach, przez dłuższy okres czasu.
Często stosowany przez lekarzy dla utrzymania dodatniego bilansu azotowego i białkowego w przewlekłych chorobach wątroby np. w marskości wątroby. Jest to cenna informacja dla tych kulturystów, którzy w przeszłości mieli problemy z wątrobą np. chorowali na WZW - wstrzepienne zapalenie wątroby. Stosowany również jako lek z wyboru w długotrwałym leczeniu pacjentów wyniszczonych, chorych na AIDS-w celu utrzymania dodatniego bilansu azotowego.


W czasie stosowania tego preparatu wskazana jest okresowa kontrola stężenia wapnia i magnezu we krwi ze względu na to, że w czasie stosowania nandrolonu dochodzi także do zatrzymania tych dwóch minerałów. Po drugie dekanian nandrolonu ma zdecydowanie silniej wyrażone działanie anaboliczne niż androgenne to znaczy posiada wysoki indeks anaboliczny, bliski 10. Przypomnę że w przypadku domięśniowo stosowanych estrów testosteronu było to działanie pół na pół
(indeks 1). Ze słabiej wyrażonymi własnościami androgennymi wiążą się mniejsze działania uboczne w postaci retencji wody w tkance podskórnej oraz ginekomastii, która prawie nigdy nie występuje, nie ma także problemów z podwyższonym ciśnieniem krwi. Aromatyzacja do estrogenów w przypadku nandrolonu prawie nie występuje. Ze względu na swe silne własności anaboliczne przy łagodnych androgennych równie chętnie jak przez mężczyzn jest stosowany przez kobiety. Stosowanie dawek podtrzymujących takich jak w medycynie ok. 50mg dekanianu tygodniowo lub co dwa, trzy tygodnie, nie przynosi widocznych efektów w postaci gwałtownego przyrostu masy mięśniowej. Przyjmuje się większą rozpiętość stosowany tygodniowo ilości dekanianu nandrolonu w celu osiągnięcia przyrostu masy mięśniowej. Przez kulturystów zwykle jest stosowany w ilości 200-400 mg tygodniowo, dopiero przy tego rzędu dawkach dochodzi do znaczącego przyrostu masy. Dekanian nandrolonu chętnie jest stosowany w jednym cyklu w połączeniu z doustnym metandienonem lub domięśniowo podawanymi estrami testosteron.

Efektywne dawki uznawane przez większość kulturystów to np. 50-75mg podawane co 3 dni. Fenylopropionian chetnie jest stosowany w jednym cyklu z innymi sterydami anabolicznymi np. takimi jak wymienione wcześniej dla dekanianu. Deca-Durabolin jest jednym z najczęściej poszukiwanych na polskim rynku zachodnim anabolikiem. ze względu na duży popyt na ten środek, znaczna część ampułek jest podrabiana, zawierając zamiast nandrolonu np. estry testosteronu. Na czarnym rynku za 1 ampułkę 50mg Deca-durabolinu trzeba zapłacić od 50-60 zł. Deca-Duraboli został dopuszczony do obrotu farmaceutycznego w Polsce i dostępny jest w aptekach na receptę. Za 1 ampułkę zawierającą 50 mg trzeba zapłacić około 28 zł.

...::ZaPrAsZaM::...
http://www.ekipa71.prv.pl

Znawca w dziale: "Nasze zdjęcia".
Expert w dziale: "Szatnia" & "Trening"!.

https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=94887 ---> Zawartość tkanki tłuszczowej - Zapraszam!.
"Wiara, nadzieja, miłość..."
"Wciąż wierzę w to...
Wciąć mam nadzieję, że będzie dobrze...
Wciąż napawam się miłością do niej..."
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 3636 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 13393
ale nawalone textu


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Aktualizacja profilu [28.6.2003]
Uaktualnie profil [30.7.2003]

Tylko wytrwałość czyni mistrza
http://www.silka.prv.pl (Zapraszam Serdecznie)
http://www.silka.prv.pl/scdriver_wymiary.html (Moje Wymiary po 4-ech Miesiącach)
http://www.silka.prv.pl/scdriver_efekty_treningu.html (Moje Efekty Treningu Po 4-ech Miesiącach)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
SCDriver przez Ciebie nie mogłem tego skrócić po co się odzywałeś teraz?!. Zeby dodać taki gówniany komentarz!.

...::ZaPrAsZaM::...
http://www.ekipa71.prv.pl

Znawca w dziale: "Nasze zdjęcia".
Expert w dziale: "Szatnia" & "Trening"!.

https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=94887 ---> Zawartość tkanki tłuszczowej - Zapraszam!.
"Wiara, nadzieja, miłość..."
"Wciąż wierzę w to...
Wciąć mam nadzieję, że będzie dobrze...
Wciąż napawam się miłością do niej..."
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Wiadomości - NBA

Następny temat

Synthol - Cud czy Masakra?

WHEY premium