SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dla 16 latkow

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1926231

Ankieta

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
jak sie robi mase a jak rzeźbe???
___________________________________
Trening na masę-oparty powinien być na ćwiczeniach podstawowych(przysiady, wyciskania, uginania i wyprosty ramion, itp.)z wolnymi ciężarami(sztanga, sztangielki)-ilość serii kształtować się powinna następująco: na duże grupy mięśniowe(np. klatka, grzbiet, uda) ok.12-16 serii, na mniejsze(np. łydki, bicepsy, tricepsy) ok. 9-12 serii(ponadto 1-3 serii rozgrzewkowych w obu przypadkach),ilość powtórzeń 6-12,przerwy pomiędzy seriami ok.2-3 minut. Każda grupa mięśniowa trenowana raz w tygodniu. Czas trwania:4-8 tygodni. Oczywiście jest to tylko bardzo ogólny zapis, a od tych zasad są odstępstwa, ponieważ każdy organizm reaguje inaczej na te same bodźce.

Trening na rzeźbę-tutaj zalecana jest większa liczba treningów(nawet do 6 tygodniowo)-każdą grupę mięśniową trenujemy nawet 2 razy w tygodniu. Treningi krótkie, bardzo intensywne(przerwy pomiędzy seriami zmniejszamy do 60-30 sekund) z dużą różnorodnością ćwiczeń(dodajemy więcej ćwiczeń izolowanych, jak np. rozpiętki w leżeniu, krzyżowanie linek wyciągów, ćwiczenia na maszynach treningowych).Można stosować superserie, serie łączone, serie potrójne, gigantserie(powyżej 3 ćwiczeń na tę samą grupę wykonywanych w minimalnych odstępach)-oczywiście w miarę zaawansowania ćwiczącego. Na większe grupy mięśniowe wykonujemy 12-9 serii, na mniejsze10-7 serii-ilość powtórzeń nie mniejsza niż 10-12.Dobre połączenie to wykonanie po treningu siłowym treningu aerobowego(30-45 minut). Oczywiście jest to tylko bardzo ogólny zapis, a od tych zasad są odstępstwa, ponieważ każdy organizm reaguje inaczej na te same bodźce. I tak w rzeczywistości, każdy powinien wypracować sobie osobisty program-adekwatny do indywidualnych predyspozycji organizmu, a zapis ogólny powinien służyć, jako podstawa do dalszych prób wypracowania tego programu.
Więcej na http://www.kulturystyka.pl/atlas/ 
_________________________

masz jakies propozycje jak robic???(i jaka sobie diete dobrac?)??

2GRAMY BIAŁKA NA KILOGRAM MASY CIAŁA, I 6 GRAMÓW WĘGLOWODANÓW NA KILOGRAM MASY CIAŁA.


________________________________________
...-=Na Forum od 16 Czerwca 2002r.=-...
________________________________________

...:::Dresiarska flota:::...
Inny nie znaczy gorszy
......PoZdRóWkA......
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 10032 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 59628
Na zastuj bica https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=43126

Moderator działu Komputery
Jeżeli potrzebujesz sterowniki przyciśnij na napis w prawym dole mojej wypowiedzi.

hrhr

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 567 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 3374
dobra to takw ogole to co tu ciekawego slychac bo daawno mnie nie bylo ??
pozdro for all

trzeba być twardkim a nie miętkim ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Kto mi dał SOG'a?
Danielloo przeczytaj to co Cię ominęło
Pozdrówka...

________________________________________
...-=Na Forum od 16 Czerwca 2002r.=-...
________________________________________

...:::Dresiarska flota:::...
Inny nie znaczy gorszy
......PoZdRóWkA......
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 4473 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 18798
Stara ekipa w iloscach serrii to sie mylisz . Na masz powinno byc 9-12 z powt 8-12 a na zezbe moze byc ich troche wiecej ale nie musi . Wazne zeby ilosc powt nie schodzila ponizesz 12 i nie rozla pow 20 . Noi podczas treningu wazne zeby pic duze ilosci wody i robic krotsze przerwy . Co do superserii to dopiero jak masz juz jakis starz treningowy .

"Na luzie czlowieku problemow tu nie ma ...."

" Życie jem jak Milkę ,
Bo wiem że jestem lśnieniem
I oka mgnieniem że będę wspomnieniem "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Patriot to jest skopiowane z http://www.kulturystyka.pl/atlas/ A tam chyba wszystko ok jest

________________________________________
...-=Na Forum od 16 Czerwca 2002r.=-...
________________________________________

...:::Dresiarska flota:::...
Inny nie znaczy gorszy
......PoZdRóWkA......
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ej goscie ile kg wezmiecie na suwnicy nogami w gore?? ja daje rade 2x105

pozdrowienia dla wszystkich

tuning, dziewczyny i silownia to moje życie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
mpacko nie ej goście tylko drodzy koledzy
Ja nie wiem, nie mam możliwości ćwiczenia na suwnicy A nie chce mi się iść zapłacić 5-7zł za jedno wejście na siłkę, aby sprawdzić ile wezmę...
Pozdrawiam...sądzę, że ok. 80kg wezmę. A może i więcej. To są tylko moje przypuszczenia

________________________________________
...-=Na Forum od 16 Czerwca 2002r.=-...
________________________________________

...:::Dresiarska flota:::...
Inny nie znaczy gorszy
......PoZdRóWkA......
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 4473 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 18798
Ja na czyms takim daje 110 na serie :)

Pozatym ostatnio michail wlasnie dal mi jedna rade zeby sobie zmienic trening na tryb 3cwiczenia 4 serie . ilosc powt mam teraz mniejwiecej tak 15,12,10,6-7 i naprawde jest duzo latwiej zmeczyc miesnie. Ja po 10-11 seriach juz wysiadke robie . Nie bysle co by bylo jakbym zrobil 16.

"Na luzie czlowieku problemow tu nie ma ...."

" Życie jem jak Milkę ,
Bo wiem że jestem lśnieniem
I oka mgnieniem że będę wspomnieniem "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ja tam sobie 200kg 2x wyciskam 1 raz w pełnym ruchu ale nie polecam takiego próbowania sie w młodym wieku ja mam 16 lat prawie a takie rzeczy robie niepowinenem tego robic no ale tak juz jest bardziej nad siłą pracuje niż nad masą ale teraz właśnie już dzieś od 2 tygodni bardzie przejmuje sie masą mięśni:)

DZIĘKI ZA ODPOWIEDZI POZDRAWAIAM RALF
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Wiadomości - NBA

Następny temat

Synthol - Cud czy Masakra?

WHEY premium