SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT MissInvincible

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1365733

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5995 Napisanych postów 10061 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 214367
Zastanawiam się jeszcze nad :
a) zmiksowaniem lekko treningu B i C
b) wywaleniem z treningu C ćwiczenia nr 3 , chciałam je w planie ale nie wiem czy tam nie jest za bardzo naciupane
c) jak rozłożyć te treningi , żeby mi się dół zdarzyl zregenerowac, treningi zazwyczaj przypadają na niedzielę, poniedziałek, środę i piątek.

""Doubt is enemy number one of progression"
Dziennik : http://www.sfd.pl/DT_MissInvincible-t1065640.html

Blog kulinarny: http://www.sfd.pl/[BLOG]_MissInvincible_w_kuchni-t1100371.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679750
Ciekawe wyjściowo. I nawet w pewnych aspektach zgodne z tym co chciałem Ci nietypowego zaproponować - czyli częściowe powtórzenia. Jutro napisze więcej bo dziś padam na pysk i słabo mi się myśli.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5995 Napisanych postów 10061 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 214367
No proszę czekam zatem na komentarz

""Doubt is enemy number one of progression"
Dziennik : http://www.sfd.pl/DT_MissInvincible-t1065640.html

Blog kulinarny: http://www.sfd.pl/[BLOG]_MissInvincible_w_kuchni-t1100371.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679750
Trening A

1. Przysiady ze sztanga na plecach 10/8/6/6-4/6-4/12+
2. Wyciskanie sztangielek na skosie 10/8/8/6/6
3. Rozpietki na skosie 12/12/12
4. Bulgary z pauza 1-2s 8/8/8/12-16 pulses
W pierwszych trzech progresja ciezaru, z pauza w pozycji dolnej. Ostatnia seria pulsy z ciezarem z serii poprzedniej
5a. High step up 70cm box 8/10/12
5b. Wznosy nog lezac na boxie z guma nad kolanami I pilka miedzy nogami 12/12/12+
6. Uginanie młotkowe na biceps. Ze 3 serie Bardzo wolna faza koncentryczna i ekscentryczna, w maksymalnym skurczu też trzymasz koło 3 sekund. I po temacie.



Trening B

1. MC sumo 9/7/7/5/5/3
2. HT 8(2s iso hold) / 8 (4s iso hold) / 8 (6s iso hold)
ciezar staly, progresja poprzez iso hold, najpierw 2s pomiedzy kazdym powtorzeniem, pozniej 4s i w koncu 6s
Tu to warto przetestować jak to pójdzie. Bo może te spięcie trzeb będzie rozłożyć lekko inaczej. Ale to po testach.
3. Wyciskanie sztangielek na lawce prostej 12/10/8/6
4. Wznosy sztangielek bokiem 12/8/8(iso hold 3+2+1)/max
W seriach 2-4 taki sam ciezar. W trzeciej serii od poczatku iso hold 3s po kazdym powtorzeniu, az do momentu, w ktorym bedzie brakowalo pary I bedzie trzeba zejsc na 2s a potem 1s iso hold. W ostatniej max powtorzen na tym samym ciezarze
5. RDL z kettlami 8/8/8+
6. Odwodzenie nog na maszynie 10/8/8/6+drop
7. Uginanie nog na maszynie lezac 12/8 (1+1/4) / 12 / 8 (1+1/4)
powtorzenie jedno + ¼ w gornej fazie, wolne tempo



Trening C

1. HT 10/8/8/6/6/3/max z 50% 1RM
2. Wznosy z opadu z obciazeniem lub guma 15/15/15/15+
3. Odwodzenie nogi na wyciagu 3x 7/7/7
jedna seria = odwodzenie ¼ w fazie gornej x 7 + odwodzenie w fazie dolnej pod skosem x7 + odwodzenie w pelnym zakresie ruchu
Obwody x3 :
4a. Chodzenie na boki z guma x25
4b. HT na jednej nodze x15
Tu żeby nie dublować HT dałbym coś innego. Dwie opcje. Wypychanie na suwnicy gdzie najpierw robisz 9-12 powtórzeń króciutkich wypchnięć jak przy siadach z podwójnym dnem i po tym 6 pełnych wypchnięć - stopy wysoko na platformie i szeroko. Inna opcja to taka jak ma Nikki w planie - czyli na platformie szeroko i wysoko stoją same pięty stóp, palce mocno na zewnątrz i robisz najpierw np. 6 powtórzeń mega powoli i następne 6 eksplozja. Wszystkie powtózenia w zasadzie są częściowe - ważna zebny z ciężarem schodzić nisko i nie do końca prostować nogi.
4c. Odwodzenie leaning back / straight / leaning forward 15/15/15
4d. Frog pumps x25


Trening D

1. Podciaganie podchwytem 3s
2. Przyciaganie drazka wyciagu dolnego neutralnie 12/10/8/16
Dałbym to ćwiczenie za wiosłem sztangielką z niewielkim ciężarem ale za to dopięciem i chwilowym przytrzymaniem w szczycie fazy koncentrycznej.
3. Wioslo sztangielka w opadzie 10/8/8/12
4. Sciaganie gumy a la narciarz 10/10/12+
5. Face pull lezac na laweczce pod wyciagiem 12/8 z pauza 2-3s / 8 z pauza 2-3s / 12
6. ściąganie wyciągu górnego/prostowanie ramion oburącz, nachwyt, drażek prosty lub lekko łamany - i to samo co z bicepsem bardzo wolne obie razy ruchu i spięcie chwilowe w szczycie fazy koncentrycznej. Też tylko 3 serie.


Zastanawiam się jeszcze nad :
a) zmiksowaniem lekko treningu B i C
b) wywaleniem z treningu C ćwiczenia nr 3 , chciałam je w planie ale nie wiem czy tam nie jest za bardzo naciupane
W każdej chwili można wywalić.
c) jak rozłożyć te treningi , żeby mi się dół zdarzyl zregenerowac, treningi zazwyczaj przypadają na niedzielę, poniedziałek, środę i piątek.
Ja bym zaczął tak i najwyżej jak bezie źle z regeneracją to wtedy coś zmienił. Bo może się okazać ze jednak spokojnie tak da radę.



Zmieniony przez - nightingal w dniu 2018-10-18 09:06:42

Zmieniony przez - nightingal w dniu 2018-10-18 09:28:23

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5995 Napisanych postów 10061 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 214367
Trening A

1. Przysiady ze sztanga na plecach 10/8/6/6-4/6-4/12+
2. Wyciskanie sztangielek na skosie 10/8/8/6/6
3. Rozpietki na skosie 12/12/12
Uwazasz, ze tu klasyczne rozpietki z dobrym spieciem beda ok? Chcialabym przyatakowac srodek klatki
4. Bulgary z pauza 1-2s 8/8/8/12-16 pulses
5a. High step up 70cm box 8/10/12
5b. Wznosy nog lezac na boxie z guma nad kolanami I pilka miedzy nogami 12/12/12+
6. Uginanie młotkowe na biceps. Ze 3 serie Bardzo wolna faza koncentryczna i ekscentryczna, w maksymalnym skurczu też trzymasz koło 3 sekund. I po temacie.
OK




Trening B

1. MC sumo 9/7/7/5/5/3
2. HT 8(2s iso hold) / 8 (4s iso hold) / 8 (6s iso hold)
ciezar staly, progresja poprzez iso hold, najpierw 2s pomiedzy kazdym powtorzeniem, pozniej 4s i w koncu 6s
Tu to warto przetestować jak to pójdzie. Bo może te spięcie trzeb będzie rozłożyć lekko inaczej. Ale to po testach.
ostatnio zrobilam to z 90kg sztanga w 3 seriach , w pierwszej I drugiej 3s spiecia I w ostatniej 5s. Pozniej stwierdzilam ze moze 2/4/6 bedzie sensowniej, juz sama nie wiem J
3. Wyciskanie sztangielek na lawce prostej 12/10/8/6
4. Wznosy sztangielek bokiem 12/8/8(iso hold 3+2+1)/max
5. RDL z kettlami 8/8/8+
6. Odwodzenie nog na maszynie 10/8/8/6+drop
7. Uginanie nog na maszynie lezac 12/8 (1+1/4) / 12 / 8 (1+1/4)


Trening C

1. HT 10/8/8/6/6/3/max z 50% 1RM
2. Wznosy z opadu z obciazeniem lub guma 15/15/15/15+
3. Odwodzenie nogi na wyciagu 3x 7/7/7
jedna seria = odwodzenie ¼ w fazie gornej x 7 + odwodzenie w fazie dolnej pod skosem x7 + odwodzenie w pelnym zakresie ruchu
Obwody x3 :
4a. Chodzenie na boki z guma x25
4b. HT na jednej nodze x15
Tu żeby nie dublować HT dałbym coś innego. Dwie opcje. Wypychanie na suwnicy gdzie najpierw robisz 9-12 powtórzeń króciutkich wypchnięć jak przy siadach z podwójnym dnem i po tym 6 pełnych wypchnięć - stopy wysoko na platformie i szeroko. Inna opcja to taka jak ma Nikki w planie - czyli na platformie szeroko i wysoko stoją same pięty stóp, palce mocno na zewnątrz i robisz najpierw np. 6 powtórzeń mega powoli i następne 6 eksplozja. Wszystkie powtózenia w zasadzie są częściowe - ważna zebny z ciężarem schodzić nisko i nie do końca prostować nogi.
OK, tylko nie lepiej by to bylo zrobic jako oddzielne cwiczenie niz w obwodzie? Obwod chcialam taki typowy pump & burn, z gumami.
4c. Odwodzenie leaning back / straight / leaning forward 15/15/15
4d. Frog pumps x25
nad tym cwiczeniem tez mocno sie zastanawialam, czy wrzucac do planu czy nie I w sumie zanim wrzucilam je w obwod to myslalam nad zrobieniem w ciezszej wersji z gumami I ciezarem na mniejsza liczbe powtorzen



Trening D

1. Podciaganie podchwytem 3s
troche mi szkoda nie miec w planie podciagania nachwytem ale nie wiem czy je gdzies upchnac czy nie?
2. Przyciaganie drazka wyciagu dolnego neutralnie 12/10/8/16
Dałbym to ćwiczenie za wiosłem sztangielką z niewielkim ciężarem ale za to dopięciem i chwilowym przytrzymaniem w szczycie fazy koncentrycznej.
tak, dokladnie tak je oryginalnie wpisalam w trening, tylko pozniej zaczelam sie zastanawiac, bo wioslo sztangielka jest jedynym cwiczeniem gdzie czasem mnie dol plecow boli i boje sie zeby tam nie zaczac przeginac z ciezarem jak bedzie gdzies na poczatku treningu
3. Wioslo sztangielka w opadzie 10/8/8/12
4. Sciaganie gumy a la narciarz 10/10/12+
5. Face pull lezac na laweczce pod wyciagiem 12/8 z pauza 2-3s / 8 z pauza 2-3s / 12
starczy na tyl barkow?
6. ściąganie wyciągu górnego/prostowanie ramion oburącz, nachwyt, drażek prosty lub lekko łamany - i to samo co z bicepsem bardzo wolne obie razy ruchu i spięcie chwilowe w szczycie fazy koncentrycznej. Też tylko 3 serie.
OK

""Doubt is enemy number one of progression"
Dziennik : http://www.sfd.pl/DT_MissInvincible-t1065640.html

Blog kulinarny: http://www.sfd.pl/[BLOG]_MissInvincible_w_kuchni-t1100371.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679750
Trening A

1. Przysiady ze sztanga na plecach 10/8/6/6-4/6-4/12+
2. Wyciskanie sztangielek na skosie 10/8/8/6/6
3. Rozpietki na skosie 12/12/12
Uwazasz, ze tu klasyczne rozpietki z dobrym spieciem beda ok? Chcialabym przyatakowac srodek klatki
Na środek klatki bym wybrał co innego - choćby wyciskanie sztangielek chwytem neutralnym, albo ćwiczenie jednorącz na maszynie butterfly - takie asymetryxczne gdzie występuje zaostrzenie kąta między tułowiem a ramieniem którym się trenuje.
4. Bulgary z pauza 1-2s 8/8/8/12-16 pulses
5a. High step up 70cm box 8/10/12
5b. Wznosy nog lezac na boxie z guma nad kolanami I pilka miedzy nogami 12/12/12+
6. Uginanie młotkowe na biceps. Ze 3 serie Bardzo wolna faza koncentryczna i ekscentryczna, w maksymalnym skurczu też trzymasz koło 3 sekund. I po temacie.
OK




Trening B

1. MC sumo 9/7/7/5/5/3
2. HT 8(2s iso hold) / 8 (4s iso hold) / 8 (6s iso hold)
ciezar staly, progresja poprzez iso hold, najpierw 2s pomiedzy kazdym powtorzeniem, pozniej 4s i w koncu 6s
Tu to warto przetestować jak to pójdzie. Bo może te spięcie trzeb będzie rozłożyć lekko inaczej. Ale to po testach.
ostatnio zrobilam to z 90kg sztanga w 3 seriach , w pierwszej I drugiej 3s spiecia I w ostatniej 5s. Pozniej stwierdzilam ze moze 2/4/6 bedzie sensowniej, juz sama nie wiem J
Trzeba wypróbować to co wymyśliłaś - inaczej się nie przekonasz.
3. Wyciskanie sztangielek na lawce prostej 12/10/8/6
4. Wznosy sztangielek bokiem 12/8/8(iso hold 3+2+1)/max
5. RDL z kettlami 8/8/8+
6. Odwodzenie nog na maszynie 10/8/8/6+drop
7. Uginanie nog na maszynie lezac 12/8 (1+1/4) / 12 / 8 (1+1/4)


Trening C

1. HT 10/8/8/6/6/3/max z 50% 1RM
2. Wznosy z opadu z obciazeniem lub guma 15/15/15/15+
3. Odwodzenie nogi na wyciagu 3x 7/7/7
jedna seria = odwodzenie ¼ w fazie gornej x 7 + odwodzenie w fazie dolnej pod skosem x7 + odwodzenie w pelnym zakresie ruchu
Obwody x3 :
4a. Chodzenie na boki z guma x25
4b. HT na jednej nodze x15
Tu żeby nie dublować HT dałbym coś innego. Dwie opcje. Wypychanie na suwnicy gdzie najpierw robisz 9-12 powtórzeń króciutkich wypchnięć jak przy siadach z podwójnym dnem i po tym 6 pełnych wypchnięć - stopy wysoko na platformie i szeroko. Inna opcja to taka jak ma Nikki w planie - czyli na platformie szeroko i wysoko stoją same pięty stóp, palce mocno na zewnątrz i robisz najpierw np. 6 powtórzeń mega powoli i następne 6 eksplozja. Wszystkie powtózenia w zasadzie są częściowe - ważna zebny z ciężarem schodzić nisko i nie do końca prostować nogi.
OK, tylko nie lepiej by to bylo zrobic jako oddzielne cwiczenie niz w obwodzie? Obwod chcialam taki typowy pump & burn, z gumami.
To fakt - lepiej by było. Ale i tak nie robiłbym dwa razy HT
4c. Odwodzenie leaning back / straight / leaning forward 15/15/15
4d. Frog pumps x25
nad tym cwiczeniem tez mocno sie zastanawialam, czy wrzucac do planu czy nie I w sumie zanim wrzucilam je w obwod to myslalam nad zrobieniem w ciezszej wersji z gumami I ciezarem na mniejsza liczbe powtorzen

To przemyśl sens całego tego obwodu w takim razie czy nie lepiej zrobić zamiast normalnych ćwiczeń ale jednego lub dwóch.



Trening D

1. Podciaganie podchwytem 3s
troche mi szkoda nie miec w planie podciagania nachwytem ale nie wiem czy je gdzies upchnac czy nie?
Takie podciąganie też może być. Nie przejmuj się że nie ma nachwytu w planie.
2. Przyciaganie drazka wyciagu dolnego neutralnie 12/10/8/16
Dałbym to ćwiczenie za wiosłem sztangielką z niewielkim ciężarem ale za to dopięciem i chwilowym przytrzymaniem w szczycie fazy koncentrycznej.
tak, dokladnie tak je oryginalnie wpisalam w trening, tylko pozniej zaczelam sie zastanawiac, bo wioslo sztangielka jest jedynym cwiczeniem gdzie czasem mnie dol plecow boli i boje sie zeby tam nie zaczac przeginac z ciezarem jak bedzie gdzies na poczatku treningu
To postaw na więcej powtórzeń i mniejszy ciężar - nie ma obowiązku cisnąć w nim z ciężarami zawsze i w każdym przypadku.
3. Wioslo sztangielka w opadzie 10/8/8/12
4. Sciaganie gumy a la narciarz 10/10/12+
5. Face pull lezac na laweczce pod wyciagiem 12/8 z pauza 2-3s / 8 z pauza 2-3s / 12
starczy na tyl barkow?
Myślę że tak - a jak nie to dodasz z serię czy dwie.
6. ściąganie wyciągu górnego/prostowanie ramion oburącz, nachwyt, drażek prosty lub lekko łamany - i to samo co z bicepsem bardzo wolne obie razy ruchu i spięcie chwilowe w szczycie fazy koncentrycznej. Też tylko 3 serie.
OK



Zmieniony przez - nightingal w dniu 2018-10-18 10:32:59

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5995 Napisanych postów 10061 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 214367
Butterfly chyba u mnie jest tylko taki :



Cokolwiek nie zasugerujesz w kwestii klatki to tak zrobię także daj znać jak najlepiej to rozegrać

""Doubt is enemy number one of progression"
Dziennik : http://www.sfd.pl/DT_MissInvincible-t1065640.html

Blog kulinarny: http://www.sfd.pl/[BLOG]_MissInvincible_w_kuchni-t1100371.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679750
Da radę na nim spokojnie zrobić to asymetryczne ćwiczenie. Powinnaś być z niego zadowolona.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5995 Napisanych postów 10061 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 214367
Oki

No dobra, to jeśli ma to ręce i nogi to pozostaje mi zacząć trening i ewentualnie coś zmodyfikować po testach.
1

""Doubt is enemy number one of progression"
Dziennik : http://www.sfd.pl/DT_MissInvincible-t1065640.html

Blog kulinarny: http://www.sfd.pl/[BLOG]_MissInvincible_w_kuchni-t1100371.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679750
Na bank coś się zmodyfikuje. To jest wliczone w eksperymentowanie z czymś nowym. Także kilka pierwszych treningów bez spiny i co nie będzie pasowało to się zmieni.
1

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Buty kickboxing

Następny temat

Początki- siłownia POMOC :)

WHEY premium