SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

DT - Kettle i inne :-)

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 769770

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 13744 Napisanych postów 32194 Wiek 77 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1143641
Najważniejsze jest znalezienie odpowiedniego tłumaczenia.
Oby tak było w Nowym Roku.
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 4357 Napisanych postów 10989 Wiek 53 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 552700
Coś mi się wydaje, że zamiast walczyć z miską, powinieneś dorzucić objętości w treningach. To drugi zdecydowanie lepiej Ci idzie
Wyrównasz nadmiar z miski i osiągniesz efekty jakich oczekujesz.

Najlepszego w Nowym Roku

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8632 Wiek 44 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294460
Witam w roku 2017.

Wymówki - czasem trzeba odpuścić. Ale czasem trzeba przycisnąć.
Objętość - robię ile mogę (uwzględniając czas, energię i miejsce na trening)

Dziś weszło:

S&S
Wymachy jednorącz (20) - 10powt na rękę:
L, P, L, P, L, P, L+P, L+P = 100x
Tureckie wstawanie (20) - 5x 1/1
Wyciskanie pochylone (20) - 3x 3/3

10min rozgrzewki - zawiera S&S prep movement:
3 obwody z 16kg
5 gobletów, 5 halo, 5 hip bridge
30min część główna

=40min

MISKA - temat rzeka, to Wam oszczędzę, ale już biorę się za redukcję. Ograniczanie strat spowodowało, że nie przybrałem na święta Sylwetka jednak pozostawia wiele do życzenia. Jest pole manewru do zmian na lepsze!
Kierunek - paleo, samuraj, low carb, i slow-carb
A w skrócie - mniej zbóż, a więcej warzyw.
O tym, że śmiecia mniej to nawet nie trzeba pisać. Oczywiste. Nie wiem tylko co z alkoholem.. Nie jest taki zły



1
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
panteon
Kierunek - paleo, samuraj, low carb, i slow-carb

Zamierzasz stosować miks tych diet, czy któraś z nich lepiej na ciebie działa? Próbowałem kiedyś redukować na "100 g węglowodanów dziennie" ( https://www.sfd.pl/[ART]_Zasada_100_g_węglowodanów.-t997784.html ) i przyznaję, że sylwetka na tym była znacznie bardziej wyrazista, organizm trzymał mniej wody podskórnej, jednak odnośnie spalania fatu to nie widziałem jakiś wielkich różnic, ilość spożywanych kalorii jest najważniejsza uważam.
1
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 167 Napisanych postów 2288 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 75823
Najlepszego w Nowym Roku!

S&S wrzucasz na stałe czy po prostu jak jest ochota to korzystasz ze schematu? Ja sobie chwalę wplyw ciężkich wymachów jednorącz na rwanie a TGU wiadomo - podstawa.


Zmieniony przez - nieraz w dniu 2017-01-02 13:32:24
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8632 Wiek 44 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294460
@Jarek
Jestem za mało poukładany, żeby tak po prosu trzymać dietę. Stąd i mizerne efekty...
Mogę coś odrzucić, coś dodać, ale żeby tak na wieki wieków - to nie.

@Nieraz
S&S wybrałem, bo to idiotoodporny trening i program. Jest to coś, co mogę robić raz na tydzień, albo 6x na tydzień. Nawet jak nie będzie progresu, to będzie to jakaś tam forma aktywności, treningu siłowego. Bez spiny. Spiny mi teraz najmniej potrzeba.
W swingach jest nad czym pracować (kondycja), a TGU wchodzi na spokojnie w 10min. Mógłbym już sobie wstawiać turki z 24.
Tylko dochodzi tutaj systematyka.. Przydałaby się, żeby był progres.

NIBY, jak nie bedzie opcji poćwiczenia z kettlami, to wpadną pompki. Chciałbym i kalistenikę (pompki, z czasem też drążek i coś na nogi - pistolety chyba) i kettle.
S&S mi się spodobało, choć to nudne Ciężko mi coś konkretniej napisać. Na razie robię co mogę i na co mam ochotę. Dla fanu po prostu
Może wykluje się z tego jakiś programik.
...
Napisał(a)
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 13744 Napisanych postów 32194 Wiek 77 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1143641
"Ciężko mi coś konkretniej napisać. Na razie robię co mogę i na co mam ochotę. Dla fanu po prostu "

I czego można chcieć więcej?
No może medali :)
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 167 Napisanych postów 2288 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 75823
Z innej beczki, jak robiłeś test Vikinga, to w ostatniej minucie zmieniałeś rękę? Pamiętasz, czy autor dopuszcza taki wariant?
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8632 Wiek 44 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294460
Ostatnia minuta - rwiesz jedną ręką. Wrzucałem filmiki nawet, gdzie ta ostatnia minuta była pokazana. Cały test jest taki, że rękę się zmienia co minutę.
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8632 Wiek 44 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294460
Tak myślałem i myślałem co by tu zrobić i wymyśliłem, żeby jednak nie myśleć, tylko zrobić:

S&S

goblety+halo (16) - 3x5 (hip bridge odpuściłem)

wymachy jednorącz (20) - 5x 10/10 w 4:40
minuta przerwy
tureckie wstawanie (20) - 5x1/1 w 7min (nie spieszyłem się specjalnie ale i nie ociągałem)
skończyłem na 12:40

chwila przerwy i kilka wyciskań pochylonych z wiatrakami (20/24kg)
+

rolka i mostki

40min z rozgrzewką i zakończeniem.

Było bardzo sympatycznie i po treningu byłem bardzo świeży! Chyba bardziej niż przed. No i o to chodzi.

TEST
Był to test jakby na przejście do cięższej kuli.
W wymachach może całkowicie przejdę na 24kg kulę, a może będę miksował z 20.. Niespecjalnie mi się widzi wymach jednorącz z 24..
W TGU - na świeżo robiłbym z 24, ale że TGU jest po wymachach, to też będę sobie dodawał może co trening jedno cięższe.
Na czasy nie będę patrzył. Jak już w miarę swobodnie będzie wchodziło wszystko z 24, to wtedy będę zagęszczał. Ale to luźna myśl

W swingu najbardziej odczuwałem pośladki!! Znaczy dobrze pracuję Oddech przyspieszył, chwyt i płuca dawały, ale zakwasy na tyłku się odezwały.

Piszą o S&S, że progres idzie nierównomiernie i w swingach idzie szybciej. Ja chyba mam odwrotnie, ale stałem się bardziej siłowy niż wytrzymałościowy - a tak było na początku mojego kettlowania. Nie myślałem o ciężkich kulach. Za to ostatnie 2 lata rzadko kiedy treningi były intensywne.. Sporadycznie

MISKA
Wymieszałem SLOW CARB (Tim Ferriss) z THE WILD DIET (Abel James), czyli:
- zboża precz (głównie bezglutenowe), jak na razie to resztki komosy ze zbóż mi wpadły; chleba niet póki co.
- nabiał - jest kontrowersyjny - serek wiejski, jogurt grecki, kefir, takie tam naturalne raz dziennie, albo raz na dwa dni.. porcja. Twaróg - nie wiem, a ser żółty - może być. Jednorazowo nie jem tego dużo - 2-3plastry i nie codziennie.
- owoce - Ferriss zakazuje, a Abel poleca w umiarkowanych ilościach. Jedno jabłko dziennie nie zaszkodzi, a w dniu treningowym to i banan może wpadnie. 1-2 owoce dziennie myślę zjadać..
- śmieci - cóż.. jak będą to będą.
- warzywa - dorzuciłem (najlepiej idzie mi kupowanie mrożonek - wyciągam z lodówki i wrzucam do koszyka. Jak już mam w domu, to jem.
Brokuł, szpinak, fasolka szparagowa, jakieś miksy typu kalafior/brukselka/marchewka
- strączki - tutaj Ferriss gorąco poleca, a Abel dopuszcza (a ogólnie nurt paleo - zabrania, zwłaszcza pani Iwona) - w biedrze jest promo na ciecierzycę i soczewicą (suche), ale kupiłem też puszkowane.. To jest zamiennik zbóż. Żeby tylko nie przesadzić z ilością
Strączki są bardzo sycące i nie da się ich dużo zjeść. Zwłaszcza w każdym posiłku.
- mięcho - wiadomo - każde 1-2x dziennie maks.

Tak mniej więcej to sobie poukładałem i od 2.01. wprowadziłem. Zdarzają się uchybienia, ale jestem tylko człowiekiem


Zmieniony przez - panteon w dniu 2017-01-04 12:50:49
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

1 Głosowanie II Edycji Kraty na Lato 2014

Następny temat

Let's get ready to rumble! Życie na sportowo.

electro
Polecane artykuły