Wielu z nas zaczęło oglądać Scooby'ego na YouTube grubo ponad 10 lat temu! Niedawno Scooby po raz pierwszy wystartował w zawodach i zajął w nich 5 i 3 miejsce ( męska sylwetka, dwie kategorie)

Kim jest SCOOBY?

Scooby Werkstatt (56 l.) zwany też “Uncle Scooby“ zyskał popularność serwując darmowe porady i filmy motywacyjne miłośnikom kulturystyki. W młodości był „niezdarnym” dzieciakiem, który słabo radził sobie w sporcie. Wszystko się zmieniło, gdy zaczął podnosić ciężary w wieku 21 lat i nabrał pewności siebie, z czym wcześniej miał problem.

scooby opiera się na boku w swoim garażu

Scooby nie tylko ćwiczył na siłowni, ale też jeździł na łyżwach, grał w siatkówkę, jeździł na rowerze, biegał i pływał. Był i jest nadal niezwykle aktywny fizycznie. Po jakimś czasie zaczął układać własne programy treningowe, które głównie skupiały się na wykorzystaniu masy ciała. Regularne treningi w połączeniu z niezwykle pożywną dietą, pozwoliły Scooby'emu zbudować niezły poziom masy mięśniowej. Z nostalgią wspomina dawne czasy i mówi, że szczyt formy osiągnął w wieku około 40 lat.

Idąc z duchem czasu, założył stronę internetową w 2004 roku, by pomóc laikom wkroczyć w świat sportu. Chciał zaoferować bezpłatne i łatwe do zrozumienia porady dla osób, które chcą zrobić formę. Pragnął dostarczać informacji na temat ćwiczeń w domu i zdrowego odżywiania, chciał również pomóc tym, którzy nie mają zbyt dużo pieniędzy. Zwrócił też uwagę na to, że „ludzie zapomnieli o tym, że kulturystyka zaczęła się od bardzo prostego sprzętu.

Konto YouTube przyciągnęło sporo zwolenników zarówno początkujących, jak i doświadczonych. Scooby mówi swoim fanom, że powinni postrzegać fitness jako stopniowy proces poprawy sylwetki, a jedyną drogą do stworzenia dobrze zbudowanego ciała jest „czas i dużo cierpliwości”. Zdrowa dieta i plan żywieniowy to najważniejsza część procesu i bez tego nigdy nie będziesz w stanie zbudować wspaniałej sylwetki.