Youtuberka Rawvana, a właściwie Yovana Mendoza Ayres, zdobyła sporą popularność w sieci publikując filmiki, w których namawiałą innych do zmiany nawyków żywieniowych i przejścia na dietę wegańską. Później zaczęła promować dietę raw vegan, czyli połączenie weganizmu oraz surowej, w żaden sposób nieprzetworzonej żywności. Rawvana jest weganką od 6 lat, a jej konto na YouTube subskrybuje prawie 2 miliony użytkowników. Na Instagramie obserwuje ją z kolei 1,2 miliona użytkowników. Niestety liczba jej fanów zmalała i nadal maleje z powodu pewnego incydentu. Niedawno w sieci pojawił się filmik, na którym widać, jak Rawvana próbuje zakryć leżącą na jej talerzu... rybę! Nagranie wywołało ogromne oburzenie wśród fanów i posypała się lawina negatywnych komentarzy pod jej postami i filmami.

https://youtu.be/Hq-kTShC57E

Spanikowana influencerka musiała ratować swoją internetową karierę i nagrała dość długi filmik, w którym tłumaczy się z zaistniałej sytuacji i przeprasza fanów. Kilka lat temu, aby się “oczyścić” przez prawie miesiąc piła tylko wodę. Po tak długiej głodówce przestała miesiączkować i właściwie zignorowała ten fakt. Dwa lata później okazało się, że cierpi na anemię, a wyniki badań wskazują na to, iż jest przed menopauzą. U weganki zdiagnozowano również zaburzenia trawienia.

https://youtu.be/rHjaKB0A14A

Pytanie nasuwa się samo… Czy powodem jej problemów ze zdrowiem nie jest przypadkiem brak odpowiednich produktów w diecie? Lekarze sami zasugerowali Rawvanie, by wprowadziła do menu produkty pochodzenia zwierzęcego. W filmie twierdzi, że podjęła się tego w trosce o swoje zdrowie, ale i tak zamierza wrócić do weganizmu.

"Nie zamierzam siedzieć przed kamerą i mówić: 'Och, od dwóch miesięcy jadłam jajka i ryby i wszystko jest lepsze, a dieta roślinna nie działa'. Nie mówię tego. Naprawdę chcę mieć możliwość powrotu do pokarmów pochodzenia roślinnego."

Mimo to, bardzo straciła w oczach fanów i jej konto przestało obserwować już ponad milion osób. Oto niektóre z reakcji internautów:

Komentarze (5)
lordknaga

takich zaklamanych baranow/influencerow na necie to co drugi jest. pisze, ze dieta wpedzila ja w chorobe i dlatego jadla mieso ale chce wrocic tylko do warzyw? czyli do tego co wpedzilo ja w chorobe?? do tego nagrywa film z przeprosinami i wlacza monetyzacje na nim, zeby zarobic hahaha, swiat internetu i ci wszyscy kablowi celebryci to jedna wielka zenula :-D

3
LiptonS

A subskrybenci to dopiero barany. :)

2
lordknaga

LiptonS - ta rybe , to szamala za ich kase pewno xD

2
lodzianin1

i nie tylko rybę :-) , ale trudno pełno jest baranów na swiecie a taka "gwiazda" ich doi

0
domosos

Na insta sałatki, a w domu wcina miecho, to jak znajomy jehowy, popił to się zajadał kaszanka ;)

0