SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

@@@@@@@@DORADCY CZEKAJĄ NA TWOJE PYTANIA vol.2

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 298109

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 87 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3132
Witam mam następujące pytanie


Trenując systematycznie po pobycie w szpitalu stracie ok 8 kg od 5 miesięcy trening masowy z 73 kg przy 182 wzrostu aktualnie ważę 85 kg dieta jako taka była ale czasem jakieś wpadki sie zdarzały podkreślam nie jestem profesjonalistą ,traktowałem to raczej bardziej rekreacyjnie aby wgl sprawdzić sie czy sie do tego na daje i czy wytrzymam. Teraz mam zamiar kontynuować pracę nad moją sylwetką.

Aktualnie przy 182 cm i 85 kg mam nastepujace pytania

1. wiadomo mamy okres wakacyjny nie specjalnie chce zalać sie tluszczem troche boje sie że trening masowy może cos takiego spowodowac szczegolnie na brzuchu Jaki tryb ćwiczeń masa, rzeźba byście teraz polecali albo co dorzucic co zredukowac aby masa szla w góre ale nie osadzał sie tłuszcz na brzuchu

2.zaznaczam też że gram w piłke i niechce przytyć za dużo myśle o tym aby dojść do 90 kg i następnie zrobić dobrą redukcje i sprawdzić sylwetke przy 84 co myślicie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
kilkor
Witam mam następujące pytanie


Trenując systematycznie po pobycie w szpitalu stracie ok 8 kg od 5 miesięcy trening masowy z 73 kg przy 182 wzrostu aktualnie ważę 85 kg dieta jako taka była ale czasem jakieś wpadki sie zdarzały podkreślam nie jestem profesjonalistą ,traktowałem to raczej bardziej rekreacyjnie aby wgl sprawdzić sie czy sie do tego na daje i czy wytrzymam. Teraz mam zamiar kontynuować pracę nad moją sylwetką.

Aktualnie przy 182 cm i 85 kg mam nastepujace pytania

1. wiadomo mamy okres wakacyjny nie specjalnie chce zalać sie tluszczem troche boje sie że trening masowy może cos takiego spowodowac szczegolnie na brzuchu Jaki tryb ćwiczeń masa, rzeźba byście teraz polecali albo co dorzucic co zredukowac aby masa szla w góre ale nie osadzał sie tłuszcz na brzuchu

2.zaznaczam też że gram w piłke i niechce przytyć za dużo myśle o tym aby dojść do 90 kg i następnie zrobić dobrą redukcje i sprawdzić sylwetke przy 84 co myślicie?


Tutaj musisz mieć dopiętą dietę bez tego ani rusz, zakresami powtórzeń możesz się pobawić ale dieta tutaj podstawa. Jak regularnie grasz w piłkę to daje lekki nadstan kaloryczny i obserwuj. Jak się pojawi dodatkowy tłuszcz przytnij troszkę kaloryczność i leć dalej. Podstawą jest dieta i jej musisz przypilnować w takim okresie jak teraz

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
Golombex
Porcja filmików do oceny :) :

Unoszenie bokiem siedząc:








Wyciskanie sztangielek siedząc:








Unoszenie bokiem leżąc na ławce skośnej:








Uginanie ramion z supinacja:




Z góry dzięki i przepraszam za jakość ;] mam nadzieje, że coś tam widać na tych filmach.


Unoszenie bokiem siedząc. Ciężko ocenić bo nie wiem jakim ciężarem operujesz. Bo jeśli ciężar jest "duży" to wszystko gra. Ale jeśli ciężar jest mały jak na Twoje możliwości i chcesz poczuć mm to technika do poprawy. Zwróć uwagę, że unoszenie zaczynasz od szrugsa i to czworobok przejmuje część pracy, jak chcesz dobić ładnie bok to staraj się nie sztugsować. Pierwsze powt jest ok łokieć jest elementem prowadzącym i tak ma być przez całe ćwiczenie.
Na filmie z boku widać wyraźnie, że dłoń jest nad łokciem a wówczas przemęczone są rotatory.

Wciskanie siedząc wygląda w porządku tylko wydłużyłbym jeszcze ruch tak aby sztangielki na szczycie się zbliżyły ale nie zderzyły

Co do unoszenia bokiem to ja bym to raczej nazwał falrowym podciąganiem w leżeniu. Jeśli atakujesz tył barku to chwyt jest ok jednak weź mniejszy ciężar , ręce delikatnie zgęte przez cały ruch i zrób 3-4 serie po 15 powt i tył barku spopieli I co ważne pełny zakres ruchu bo masz raptem 1/2 rom

Uginanie lepsze byłoby ujęcie z boku bo byłoby widać czy łokcie migrują do przodu bo to ściąga dużo pracy z bicepsów. Jak łokcie się nie przemieszczają to jest ok, a jedna rzecz to że supinacja ma być większa. Nie przechodź tylko do podchwytu ale sporo dalej jeśli pozwala Ci nadgarstek chyba że chcesz mocniej zaatakować głowę krótką bicepsa w takim razie w porządku

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
cayman
Kolejna porcj z dzisiaj do oceny.

Podciaganie (osobiscie cos mi brakuje)




Wyciag przed klatke (nie wiem czy robic takie szybkie powtorzenia,. czy takie z zatrzymaniem jak dwa ostatnie)




Wyciag dolny (chcialem to jakos bardzo rozcignac... ale chyb srendio wyszlo)





Podciąganie zacznij od zupełnego zwisu i samym spięciem łopatek podniesiesz się o kilka centymetrów w górę, a w Twoim przypadku łopatki są nieruchome a w nich ruch też zachodzi. Kiepskie ujęcie trochę bo nie widać całej sylwetki ani z boku. Faza negatywna wolniej i będzie w porządku, jak dasz radę to możesz próbować podciągnąć się wyżej.

Ściąganie drążka masz za mały zakres ruchu, ręce idą do samego końca do góry i podobnie jak przy drążku pracę inicjują łopatki. Poza tym jak Twoja wersja ma atakować czworobok to nie jest najgorzej natomiast jeśli ma atakować najszerszy to w takiej formie ledwo je liźniesz. I kolejna rzecz tempo, tempo, tempo jakieś musisz zadać ćwiczeniom

Wyciąg już zupełnie nie ta bajka masz pracować grzbietem a nie prostownikami , stabilna postawa siedząc, krzywizna kręgosłupa zachowana, klata wypięta i przemieszczają się tylko ramiona a nie cały korpus. To ma być mocny trening grzbietu a u Ciebie ciało jest wiotkie, głowa lata na boki. Tego musisz przypilnować i przede wszystkim zachować prawidłową pozycję ciała przy ćwiczniu

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 84 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5173
Ściąganie za plecy będzie lepsze dla najszerszych ?

Trening pleców wykonuje dwa razy w tygodniu. Wygląda tak

lżejszy trening
podciganie 4 x max
sciaganie drazka przed klate 3s x8
sciaganie wycig dolny 3s x12

Cięzki trening
Ciezkie wioslo pochylem sztanga 5s x 6 bobciazenie (70%-110% CC)
wioslowanei jednoracz hantla w pochyleniu 3s x 12
lawka rzymska + wioslowaniu jednoracz w oparciu o lawke skosna 3s

Przejdzie takie cos ?
wiem ze nie oceniacie planow ale chodzi tylko o trening plecow :D

Zmieniony przez - cayman w dniu 2013-07-03 14:08:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
Za plecy nie rób zupełnie bo szkoda barków. Chodzi o to, że w zależności od sposobu prowadzenia łokci, ułożenia ciała zmienia się zaangażowanie mięśni więc jeśli chcesz zaangażować najszersze to wersja jest niezbyt dobra

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
Można się bawić w takie podziały jednak jak już chcesz mieć różne ćwiczenia dwa razy w tygodniu to w jeden dzień zrób szerokość grzbietu w drugi grubość tylko nadal brakuje mi martwego ciągu w grzbiecie no chyba, że jest w dniu nóg

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2698 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87340
rion10

Unoszenie bokiem siedząc. Ciężko ocenić bo nie wiem jakim ciężarem operujesz. Bo jeśli ciężar jest "duży" to wszystko gra. Ale jeśli ciężar jest mały jak na Twoje możliwości i chcesz poczuć mm to technika do poprawy. Zwróć uwagę, że unoszenie zaczynasz od szrugsa i to czworobok przejmuje część pracy, jak chcesz dobić ładnie bok to staraj się nie sztugsować. Pierwsze powt jest ok łokieć jest elementem prowadzącym i tak ma być przez całe ćwiczenie.
Na filmie z boku widać wyraźnie, że dłoń jest nad łokciem a wówczas przemęczone są rotatory.

Wciskanie siedząc wygląda w porządku tylko wydłużyłbym jeszcze ruch tak aby sztangielki na szczycie się zbliżyły ale nie zderzyły

Co do unoszenia bokiem to ja bym to raczej nazwał falrowym podciąganiem w leżeniu. Jeśli atakujesz tył barku to chwyt jest ok jednak weź mniejszy ciężar , ręce delikatnie zgęte przez cały ruch i zrób 3-4 serie po 15 powt i tył barku spopieli I co ważne pełny zakres ruchu bo masz raptem 1/2 rom

Uginanie lepsze byłoby ujęcie z boku bo byłoby widać czy łokcie migrują do przodu bo to ściąga dużo pracy z bicepsów. Jak łokcie się nie przemieszczają to jest ok, a jedna rzecz to że supinacja ma być większa. Nie przechodź tylko do podchwytu ale sporo dalej jeśli pozwala Ci nadgarstek chyba że chcesz mocniej zaatakować głowę krótką bicepsa w takim razie w porządku


W unoszeniu bokiem siedząc była to 4 seria 12kg więc dla mnie ciężar już trochę wymagający. Tego szrugsa bardzo wyraźnie widać na pierwszym filmie, postaram się to wyeliminować i ułożenie dłoni.

Unoszenie leżąc bokiem oglądałem na kanale u Jabiego, który mniej więcej wykonywał taki krótki ruch:


Czyli powinienem jednak mocniej unosić i dopinać?

Uginanie nagram od boku, a tą supinację wykonam mocniejszą bo robiłem tak jak mówisz do podchwytu.

Dzięki Rion :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
Nie wiem co pan mówi na filmie bo oglądam bez głosu ale dla mnie jest bezzasadne wykonywanie jak na filmie 1/3 zakresu ruchu, można wziąć średni ciężar i zrobić pełny ruch i poczuć tył barków. Zasada jest taka że im łokcie bardziej zbliżysz do głowy tym lepiej wejdzie w tył barku . Spróbuj tak weź hantle 5 kg delikatnie ugnij tylko ramiona , ławka 15 stopni, zrób technicznie 3 serie po 15 powt przy czy staraj się zrobić tak że jak masz idealną flarę, a jak dasz radę to łokcie aby pracowały bliżej głowy jak popatrzysz z góry na ciało to ramiona z tułowie tworzą delikatną literę Y i napisz tutaj info jak weszło

Zmieniony przez - rion10 w dniu 2013-07-03 15:01:34

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 83 Napisanych postów 874 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 104076
Chwyt (nachwyt/neutral) przy tym ćwiczeniu ma znaczenie dla zaangażowania czworobocznego/tyłu barków?

Teraz... teraz wasze wargi praktycznie się już stykają...
A potem po prostu jej mówisz, jak bardzo jej nienawidzisz.

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Trening do sprawdzenia. Proszę o pomoc.

Następny temat

Powrót na siłownie suple?

WHEY premium