SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT - Kettle i inne :-)

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 702047

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Sam bym sobie tyle nie zrobił, a że był odgórny prikaz - to jechałem co fabryka dała.
Poczekam na opinię Wycwiela. Po kilku treningach te 10x15 będzie mi relatywnie lżej wykonać, bo nabiorę trochę wprawy.
Ręce same mi się układają Mam niewiele do powiedzenia - im większe zmęczenie tym mniej!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7302 Napisanych postów 12497 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87774
Rozstawem dłoni na razie bym sie nie przejmował.Skoro zrobiłes 10 serii i każdą w 17-20sek.to zdecydowanie brak wiary w siebie
Ja bym się skupił na 6 seriach po 18 x i zaczął skracanie przerw tak jak Ci napisałem.
Wynik faktycznie dobrze rokuje.Zacznij wpisywać wyniki na SFD Challenge - pompki tylko systematycznie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
6x18 /1min - OK, tak będę robił (jak dam radę, ale wygląda na coś "do zrobienia")

Dziękuję

Dopisałem się do wątku z pompkami.

Miałem ledwie kilka treningów gdzie pompki grały pierwsze skrzypce.
Teraz widzę, że będą jednym z głównych ćwiczeń podstawowych. Też dobrze, choć kettli szkoda.



Zmieniony przez - panteon w dniu 2018-01-29 13:55:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Nieźle mnie te wczorajsze pompki sponiewierały.. O dziwo - głównie plecy!!

W sobotę test maksa w jednej serii, wczoraj test na maksymalną ilość serii.. Długo tak nie pociągnę

Drążek nachwytem - 5,4,3,2,1

Była moc, był niedosyt!! Przerwy około 3min. Bez pośpiechu.

Może mniej tłuszczu a więcej węgli dobrze na mnie działa? Choć niczego nie liczę, to staram się nieco mniej tłuszczu szamać i węgla, tak średnio (bo zawsze coś tam węgla jest).
A może rosnę w siłę i to mnie motywuje W każdym razie - dobrze jest!
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Chyba sobie wykrakałem, bo już pod wieczór źle się czułem.. Ale wraca wszystko do normy. Jutro planuję trening.

Ciekawy filmik:



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 162 Napisanych postów 1911 Wiek 46 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 22953
Co do filmiku to podsumowanie bardzo dobre. Kolejny raz wychodzi, że głowa najważniejsza i liczy się nastawienie do życia. Im więcej widzimy wszędzie problemów tym bardziej nas one dopadną

"If you want to spend hours at the gym every week that’s cool, you can.
Or you can focus a bit each day on only the most important and impactful exercises, so you still have plenty of time and energy left to get out there and enjoy LIFE"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Nawet się niestety ten efekt nocebo mi udzielił (z tym, że się wykończę).
Jakiś wirus z przedszkola pewnie...

Odnośnie glutenu - mam 2 ektomorfików, którzy robią formę na kanapkach (niewielkiej ilości kanapek, ale jednak na pieczywie - kanapka z serem, bułka z pasztetem itp) - i nie mam tu na myśli jakiegoś super-bio-eko-razowca. Drazekm byłby kolejnym przykładem.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Podciąganie nachwytem - 5,4,3,2,2
Pompki na podłodze:
rozgrzewkowo - 5, 10
serie główne - 6x 18powt /1min odpoczynku
=123x


Podciąganie - czuję że jest progres, ale spoko - bez pośpiechu! Docelowo jest solidne 5x5 z przerwami powiedzmy 2min
Pompki - wpadły mi jakieś 30min po drążku, jeszcze nie byłem całkiem świeży (córę musiałem ululać na rękach) więc z lekkim dyskomfortem, ale zrobiłem.
Seria zajmowała 22-20s. Najpierw robiłem w miarę spokojnie, ale poczułem więc przestałem się cackać dlatego potem już 20s zajmowały.
W 3. serii już lekka pompa się pojawiła, od 4. serii już po 12 powtórzeniach zaczynało być ciężko. W 6. serii 18. powtórzenie to już praktycznie krok od załamania mięśniowego

Wycwiel aptekarsko (diabelsko!) mi to rozpisał...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Podciąganie nachwytem - 5,4,3,3,2



W lutowym KIFie jest trening dla kobiet i autor zaleca: 3x tyg. w dni nietreningowe robić 10min trening brzucha na czczo. Chodzi o to, żeby zmęczyć mięśnie.
No, ciekawe!
Nie napisał konkretnie, czy wybrać 5 - 10 ćwiczeń i robić po 10-20powt, ani nic, ale tak bym to właśnie rozumiał..

Coś takiego (na miarę swoich możliwości):





Drążek wdrożyłem, pompki wdrażam, czas na trening brzucha. Nawet jak od brzuszków się nie chudnie, to jednak mięśnie się napinają, bebechy ugniatają - jest sporo pozytywów.
Kółko boję się wplatać, ale wypadałoby chociaż spróbować!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12151 Napisanych postów 30570 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131236
Przestałem kupować KIF gdy przestali o mnie pisać

Nie da się trenować brzucha gdy jest się dobrze najedzonym
Zmęczyć brzuch można w ciągu 2 minut (a jeszcze bardziej w 200 sekund) na maksymalną ilość powtórzeń
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

1 Głosowanie II Edycji Kraty na Lato 2014

Następny temat

Let's get ready to rumble! Życie na sportowo.

WHEY premium