SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

@@@@@@@@DORADCY CZEKAJĄ NA TWOJE PYTANIA vol.2

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 299040

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347430
Djay
Witam, mam pytanie o ułożenie nadgarstków przy wyciskaniu. Nie pytam bynajmniej o szerokość rozstawu rąk. Problem polega na tym, że do tej pory nadgarstek trzymałem prosto, równo z przedramieniem i w końcu wypadła mi sztanga :/ par sześć że wypadła, teraz mam lekko zwichnięty nadgarstek:/ sztanga nie była jakoś super ciężka - 106kg. Kiedyś przy wyciskaniach zginałem nadgarstek (tak jak do robienia pompek na otwartych rękach) i wszystko było stabilne. Kiedy trzymam nadgarstek prosto trzeba utrzymać równowagę żeby go nie wygieło do przodu. Jak wygnie to już cierpi cały nadgarstek, co jak co ale 106kg nie zatrzymam już wtedy. Pytanie do Was jest następujące, co powinienem zrobić w tym przypadku? Zmienić chwyt? tzn zgiąć ten nadgarstek przy wyciskaniu? czy darować sobie siłownie? Nie ukrywam że ten mały wypadek spowodował we mnie nie mały lęk, bo wcześniej przy większym ciężarze mi się to nie zdarzyło nigdy. Na koniec dodam że ręka działa jak trzeba, pozostał jednak lęk i czas poświęcony na regenerację stawu.


Nadgarstki zawsze są minimalnie wygięte.
Oczywiście nie chodzi tutaj o łychę,tylko minimalne odejście od pionu,tak byś sztangę trzymał stabilnie.

Możliwe że nie chwytasz sztangi odpowiednią częścią dłoni(tj. między palcem wskazującym a kciukiem).

Staraj się mocno zgniatać gryf.To wyeliminuje przesadną fleksje nadgarstków.

PS.Możesz nagrać film lub wrzucić fotkę.Od razu wyjdzie czarno na białym,co robisz źle.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 379 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 8409
Witam serdecznie
Czy można rozłożyć trening push pull zamiast: "pon,wt, off, czw, pt" robić pon, wt, off, off, pt, sobota lub pon,off, środa, off, pt, sobota,?
Czy któryś z podanych rozkładów będzie równie optymalny jak oryginalna propozycja?

Zmieniony przez - FoxXyx w dniu 2013-10-06 18:58:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777801
Obojętnie, którą wersję wybierzesz obie są w porządku

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 98 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2255
ktos moze podeslac jakis filmik jak wyglada to cwiczenie:

-Wyciskanie wąsko z flarowaniem łokci na boki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777801
wpisz na you tubie i znajdziesz bez problemu

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 98 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2255
wlasnie nie znalazlem...
...
Napisał(a)
Usunięty przez rion10 za pkt 5 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 187 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 29716
...
Napisał(a)
Usunięty przez rion10 za pkt 5 regulaminu
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 2130 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 37249
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777801
Od diety masz cały dział tam załóż temat

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 38 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 530
Cześć,

wrzucam filmiki z mojej drugiej próby robienia MC.
Bardzo proszę o opinię odnośnie mojej techniki i ewentualne porady (bo na pewno nie jest dobrze :D).








pzdr!
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Trening do sprawdzenia. Proszę o pomoc.

Następny temat

Powrót na siłownie suple?

WHEY premium