SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

@@@@@@@@DORADCY CZEKAJĄ NA TWOJE PYTANIA vol.2

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 298074

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Jakaś forma splita zazwyczaj jest skuteczniejsza, chociaż wszystko zależy też od celu i stażu.

Zmieniony przez - Pandarek w dniu 2014-05-27 08:31:07
...
Napisał(a)
Usunięty przez rion10 za pkt 5 regulaminu
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 881 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 16629

"I'm gonna knock You out! Mamma said knock You out!"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Kolego, nie jesteś moderatorem ani doradcą, więc nie doradzaj (ani nie moderuj) w tym wątku.
Poza konkursem: push/pull to jest split, więc głupotą jest powiedzenie "split, ewentualnie push/pull". Dodatkowo, nie wiem czemu fbw miałoby być "jak już na redu". (sprawa jest ciut bardziej skomplikowana)

Zmieniony przez - Pandarek w dniu 2014-05-27 09:43:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 259 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2679
Celem jest, jak już wcześniej rozmawialiśmy, sucha masa mięśniowa, będę się starać utrzymać BF w ryzach jednocześnie powoli zwiększając masę. Staż prawie półtora roku, ale oprócz tłuszczu i siły nic mi zauważalnie nie przybyło.

Po prostu zastanawiam się, czy ćwiczenie partii mięśniowej raz w tygodniu nie jest zaprzepaszczeniem potencjału do rozbudowy mięśnia - w jakimś artykule było, że mięsień regeneruje się ok. 2 dni i po tym czasie można ponownie go "zaatakować".
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
w jakimś artykule kiedyś było coś, że chyba jakoś 2 dni jakiś mięsień, albo coś takiego


Jak jesteś początkujący, to preferujesz plany z większą rekurencją, to jest częstotliwością treningów. Im wyższy stopień wytrenowania, tym więcej możliwości kombinowania.

Jeżeli przez półtora roku zbierałeś tylko tłuszcz, to możesz siebie potraktować jako osobę bez żadnego stażu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 259 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2679
Może nie tylko tłuszcz, ale zaczynałem z tragicznego pułapu (58 kg, 178 cm) więc w sumie trochę masy zbudowałem, ale to nadal niewiele.

Powyższego nie napisałem tak, jak to przedstawiłeś, a informacje, nawet te z forum, są często ze sobą sprzeczne. O ile mi wiadomo, to temat w którym się doradza, dlatego pytam się czy w moim przypadku brać push&pull czy split?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Push Pull to jest split.

Nie mam pojęcia jaki jest punkt dojścia, więc nie Ci nie doradzę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 259 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2679
Mam na myśli push&pull z etapu bodaj 5 w temacie ronniego220. Nigdy wcześniej nie robiłem takiego treningu, za to tradycyjnym splitem 1x w tygodniu ćwiczyłem - było ok, tylko, że po dniu nie czułem, że ćwiczyłem klatę, a następny trening dopiero za tydzień.

Punkt dojścia?

Zmieniony przez - KamiD w dniu 2014-05-27 10:49:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Przeciwieństwo punktu wyjścia...

Innymi słowy, jak podajesz swoje dane wyjściowe, to tylko Ty i Pan Bóg wiecie jaki jest ciąg dalszy... Chłopie uruchom myślenie, bo godzina już niewczesna.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 259 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2679
Rozumiejąc punkt wyjścia jako to, od czego zaczynamy, przeciwieństwem będzie to, na czym chcemy skończyć. Tak więc rozumiejąc w ten sposób "punkt dojścia", powiem tak: chłopie, uruchom myślenie, bo godzina już niewczesna.

Mówiłem już - celem jest sucha masa mięśniowa na niewielkim, dodatnim bilansie kalorycznym. Zależy mi na partiach mięśniowych powyżej pasa, gdyż nogi mam silne i rozbudowane (relatywnie, względem reszty).

I na przyszłość proszę, ad rem, a nie kombajnem przez Ukrainę, bo w tym czasie obaj marnujemy czas na wzajemne docinki, co jest nieekonomiczne. Masz ogromną wiedzę na temat treningu, dlatego podziel się nią tylko i wyłącznie. I miej zrozumienia dla początkujących, nie dla każdego zagwozdki treningowe są równie oczywiste jak dla Ciebie, a chyba o tym zapominasz.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Trening do sprawdzenia. Proszę o pomoc.

Następny temat

Powrót na siłownie suple?

WHEY premium