SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT - Kettle i inne :-)

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 699763

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Pojedyncze treningi mogą fajnie wyglądać, ale celowałbym w program. Pan wie czego Panu potrzeba i na co Pan może sobie pozwolić.

Rozpocząłem 9. tydzień KBM.
Skorzystałem z przysługujących mi 2 dni wolnego po HD


KBM

week 9

Medium Day

5 HP
5 C&P
5 SN
5 SQ


5x/120s

12:50

Objętość konkretna.
Ćwiczenia średniociężkie. Jak to zwykle do południa
Dzisiaj chyba oddech był najsłabszym ogniwem, bo mięśnie dały radę.
Weszło jak trzeba.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jeszcze "chwila" i będzie po KBM. Co w planach dalej, czy może jeszcze nie sprecyzowane?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Sam zapytałeś!!

Właśnie u Ciebie napisałem:

Planuję trening z masą ciała uzupełniony o BP/TGU + SWING/SNATCH i zobaczę jak potem będą szły pressy, bo na razie to sporą cofkę mam jeśli chodzi o siłę w pressie.


Dzisiaj spróbowałem się z MP 2x24kg - weszło jedno powtórzenie. Nie ma mocy..
W maksie gdzieś tam w zimie miałem 5powtórzeń.
Spory spadek. Jestem trochę zajechany KBM, ale dzisiaj to na świeżo wyciskałem. Przed treningiem KBM.

Opcji mam kilka, ale nie wiem jak to się potoczy, a ogólnie miałoby to wyglądać tak:

- masa ciała 3xtyg + BP/TGU + SWING/SNATCH 2xtyg byłoby super, a jak się da, to więcej.
- coś z ciężką kulą - oby 24kg! wcześniej pisałem o programie TGU+CLEAN, GB SQ + SWING, PRESS+SNATCH - to z tych 3x20min tyg
- coś z dwiema kulami - pewnie 2x20 - Chyba też dwa podstawowe ćwiczenia i 3x20min tygodniowo, a może OLYMPIC z KBEUReloaded
- jak będzie moc, to DRY.. (KLIK!!) z 2x24kg bym chciał robić

Generalnie to przeplatałbym treningi single z double i siłę z "masą".
Interesowałby mnie też zareklamowany przez MaGora program "3-5 SWAT" z książki "Więcej niż bodybuilding cz.1" - na kettlach.
Kettlebell Burn też jest mocną opcją.
5x5 Mahlera też - tylko nie wiem czy dałbym radę zorganizować sobie czas na godzinny trening..

Gdzieś tam później zawalczę o pressa z połową masy ciała - to pewnie skupię się na PERFECTING THE PRESS Jay'a..

Opcja ciężkich siłowych treningów (2-3 ćwiczenia po 3-5 serii) + jakiejś obwodówki typu 300KBChalenge Maxwell'a też wchodzi w grę..

PALEO WORKOUT FOR DUMMIES - też fajna sprawa - sporo możliwości - 2-3ciężkie ćwiczenia po około 10-20powt i metcon.

Najpierw plusy - mam niezbędny sprzęt!!!
A teraz minusy:
Czas. Ograniczenia czasowe mam.
Energia, to jeszcze by się znalazła, ale synek nie zawsze daje mi poćwiczyć i czasme muszę czekać aż zaśnie.

Wracam z pracy np. o 20. i mógłbym poćwiczyć - mały nie śpi. Czekam aż zaśnie. Nie wiem czy coś jeść czy nie jeść, bo nie wiem kiedy zaśnie - czasem robiła się 21.... jadłem kolację i odpuszczałem trening. Nie moja wina.
Gdybym czekał dłużej, to już spory głód bym odczuwał.. no, różnie bywa, dlatego te krótsze treningi mi odpowiadają.


KBM - fakt - zaraz koniec. Cieszę się niezmiernie!!
Myślę, że niczego podobnego już się nie podejmę.. MKM chyba nie ruszę.

Lato idzie, celem jest poprawa sylwetki - płaski brzuch!
Bardzo zaniedbałem klatkę piersiową i podciąganie na drążku. Trening z masą ciała chyba jest jedynym rozwiązaniem.
Postaram się nie zajeżdżać!!

Do tego jeszcze gwoździe, ściskacze, front levery itp cuda!!

Podsumowując:
1. Trening z masą ciała (pierwszy w kolejce jest YOUR BODY IS YOUR BARBELL - obwodówka z 8 ćwiczeń)
-jak się uda to do tego odrobina kettli.
2. gdybym miał brać program kettlowy, to 4-6 podstawowych ćwiczeń z jedną ciężką kulą (KBER )
- jak się uda, to do tego np. drążek, pompki, może jakaś obwodówka z lżejszym kettlem.

Boję się planować 4 treningów tygodniowo, żeby potem się nie stresować tym, że nie udało się wykonać.

NO...
Tak pokrótce napisałem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
panteon
Planuję trening z masą ciała uzupełniony o BP/TGU + SWING/SNATCH i zobaczę jak potem będą szły pressy, bo na razie to sporą cofkę mam jeśli chodzi o siłę w pressie

Ciekawe połączenie. Press po BP pójdzie, sam wiem, bo mnie poszedł. Negatywy tylko rób a nie opuszczaj szybko kettla do rack. Swing na przemiennie ze Snatchem, to trochę jak w Bent & Sinister. To zapodaj sobie Bent & Sinister, dołóż do tego TGU jeśli już bardzo chcesz i trochę elementów treningu z masą ciała. Wyjdzie fajnie

Co do KBM to jak dla mnie program genialny. No faktycznie, masy mocno nie zrobisz na nim, ale za to jaka kondycja i wytrzymamość z MKBM coś sobie wybiorę, za jakiś czas. W KBEUR jest więcej opcji. Dużo na ciężkie kettle, można siłę robić.

Zmieniony przez - novyneo w dniu 2015-04-18 20:35:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Tylko, że mi ta kondycja w życiu się nie przydaje, bo aktualnie nic nie ćwiczę..
Znaczy - dobrze mieć kondycję!!! Może gdybym ćwiczył na macie, czy grał w jakąś piłkę, to bym czuł różnicę - teraz może para idzie w gwizdek..

Nie czuję się taki "zastany" jak przy ROPie czy KBS.
Na "masę" to ja nie liczyłem - w ogóle, to tak dla jaj napisałem, że trening na siłę i na "masę" - tutaj mam akurat na myśli poprawę sylwetki, jak to Ojan pisze

Mam w czym wybierać. Dobrze też, że część programów też odrzuciłem - zbyt duży wybór też nie jest dobry. Zbyt duża dowolność w programie też nie zawsze jest plusem

Planuję robić program treningowy z masą ciała - gotowca, a B&S jak będę miał możliwość coś dodać, to wtedy.

W opcji mam też cięższy trening z kettlami + trening bokserski (trochę taki "conditioning" - skakanka, worek, pompki, brzuszki, drążek), tylko to już bardziej skomplikowane organizacyjnie bo to bym musiał zasuwać poza domem.

Zmieniony przez - panteon w dniu 2015-04-18 21:18:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
panteon
Tylko, że mi ta kondycja w życiu się nie przydaje, bo aktualnie nic nie ćwiczę..

Nad głowę też nie unosisz ciężkiego a jednak podczas treningu to robisz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
“The secret to happiness in life is to put heavy stuff over your head.”



Kondycja idzie a to umożliwia pełniejsze wykonanie samego KBM. Jednak kondycja nie była moim celem. Gdzieś tam w tle: trening kondycyjny=fatloss, ale..
Piszę, co się dzieje z moim ciałem i tyle.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Przejrzałem kilka książek o treningu z masą ciała i chyba jednak złożę coś sam - wg klasycznych schematów, a pomysł mam taki:

A)
wiosłowanie na obręczach gimnastycznych (na ringach)
dipy na ringach (!!) - tutaj kulawo, ale jakieś takie delikatne..
pistolety - też odpowiednia progresja
wznosy nóg w zwisie na drążku (nic pewnego, ale coś na brzuch)

B)
drążek nachwytem
pompki (raczej szerokie)
przysiady
skłony/spięcia itp (nic pewnego....)

C)
drążek podchwytem
pompki (raczej wąskie)
wykroki
kółko z kolan (...)

BRZUCH - ćwiczenia tak orientacyjnie podałem.
PROGRESJA taka, żebym wykonał ileś powtórzeń.
Nie wiem czy przycelować w obwody:
a) X powtórzeń
b) X sekund pracy / Y sekund odpoczynku - w YOUR BODY IS YOUR BARBELL jest przykład 60/15s
60s podciągał sięna drążku nie będę, ale w czasie 60s. mógłbym pewnie zrobić kilka singli, czy np. 2-3 serie po 2-3 powtórzenia; nawet nie wiem ile razy na drążku się podciągnę, ale raczej skromnie będzie..
c) ćwiczenia w parach - może superserie, a może jakieś serie łączone (pompki+wykroki, drążek+skłony), to już tak, żeby nieco podnieść tempo

ĆWICZENIA - po jednym, albo po dwa z podanego typu.
pompki szeroko - na podłodze i np. inna wersja to nogi wyżej, albo na podpórkach
wykroki - do przodu i na bok
itd..

Brzuch byłby w zestawie obwodu, albo osobno na zakończenie treningu.

Poczekam na opinię Ojana, ale tak sobie myślę - 4-5 serii na ćwiczenie to chyba dobry punkt wyjściowy.
Gdyby były po 2 ćwiczenia na grupę, to po 3 serie każdego dawałoby 6serii na trening i 18 serii w tygodniu. Chyba styknie??

Powtórzenia już różnie 10-15 na klatę, ile się da na plecy (raczej niskopowtórzeniowo będzie: 1-5 pewnie) a na nogi sporo - nawet i 30 czy więcej jak się da Niech się rzeźbią.
Brzuch to różnie - ćwiczenia ciężkie, to mało powtórzeń, a lżejsze - więcej.

Trening 3xtyg tak 20-40min. Zobaczę jak to będzie szło. W planie mam skromny początek, ale przewiduję że się nieco rozwinie.

DODATKOWO 2x tyg. BP/TGU i SWING/SNATCH.

W zależności od typu treningu - jeśli będzie np. obwodówka z masą ciała, to snatch będzie ciężki - może 2x20kg, albo 1x24kg - tak bardziej siłowo niż na zajechanie się. Niskopowtórzeniowo, ciężko, dynamicznie. Wysoka jakość (na ile mnie będzie stać!)
KETTLE - w dni treningu z masą ciała, albo w osobny dzień - jak się uda, jak będzie pasowało.
Może BP przed treningiem właściwym, a swing na zajechanie już po nim.
Czytałem kiedyś o programie Randy'ego Couture'a - najpierw robił boje olimpijskie - dosłownie kilka singli, a potem jechał normalny trening. Więc ciężki snatch (maksymalnie 5x5) chyba mógłbym robić i przed treningiem z masą ciała.

Wyjdzie w praniu, a jeszcze niemal 4tyg KBM
Powoli się nakręcam na trening bodyweight i jest czas, żeby powybrzydzać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No ja jestem ciekaw jak Ci to wyjdzie w praniu Ode mnie, co do Bent Press to możesz robić przed treningiem, średnio mocno. Tzn nie wiem jakiego masz maxa w tym ćwiczeniu, ale np 20kg 3-5 powtórzeń nie będzie obciążało mocno. Potraktuj to jako praktykę niż trening i będzie ok. Swing/Snatch to może sobie w dni wolne od bw zrób, po co wszystko na raz. Tak na zmianę może, bw/kettle? Ja bym chyba tak robił jeśli planowałbym do 40 min samego treningu z masą ciała.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Chciałbym trening z masą ciała 3xtyg, a kettle 2x - jak się uda więcej kettlować, to będzie super.
Nie chcę startować z pułapu 5 dni treningowych. Wolę zacząć lżej i jak będzie możliwość, to dokładać.
Choćby i 5xtyg B&S
Z masą ciała chyba wybiorę opcję ćwiczeń w parach - drążek + wykrok, itd.
Superserie mogą mnie zajechać - to już w sumie zaawansowana technika!! na którą nie jestem gotowy!

Całe ciało na każdej sesji. Wstępnie po 1 ćwiczeniu w 5 seriach.

Czekam na Ojana, jak ochłonie po zawodach, to może coś doradzi.

Zaraz zabieram się z KBM - LD. 6x/90s
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

1 Głosowanie II Edycji Kraty na Lato 2014

Następny temat

Let's get ready to rumble! Życie na sportowo.

WHEY premium