SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT - Kettle i inne :-)

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 699717

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Wiem, że są znormalizowane i wiem w jakim celu. Dal mnie, prostego chłopa, 16kg żeliwa ma wyglądać jak 16kg żeliwa, a że wygląda jak pchełka, no cóż, widać jestem za słaby by ten sam zestaw wykonać z 32kg, które zaczyna wyglądać jak kula z uchwytem, a nie uchwyt z kulą

Na zapchanie najlepsze lekarstwo to dużo pić i szybko się ruszać Najlepiej pobiegać

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 520 Napisanych postów 10132 Wiek 49 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 68495
Mnie w turniejówkach urzeka cieńsza rączka i oddalony od ciała środek ciężkości. No i ten sportowy sznyt. Kettle od Darka są jak Hummery. Kettle sportowe są jak auta z torów wyścigowych. Przy okazji są mniej trwałe
No i ja lubię żonglerkę. Kettle od RKC/HS z racji małej średnicy rozpędzają się do prędkości kosiarki do paluchów. Turniejówka kręci się w powietrzu wolno i dostojnie

------------------------------------
Сила это способность
http://www.sfd.pl/Kettlebells_Sztanga_Bieganie_Sila_dla_cierpliwych_By_MaGor_Vol3-t1078817.html
------------------------------------
Spis treści i indeksy:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/69665444/sfd/pub/dziennik/spis_tresci.html
------------------------------------
http://www.sfd.pl/Pomoc_dla_małego_Igorka__serdecznie_zapraszamy_!-t1022615.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Turniejówki są spoko do kilku ćwiczeń. Fajnie leży w racku. Zawsze inaczej mi się ukłądała w lewej i w prawej ręce. Nie odczuwam tego przy żeliwniakach - mam wrażenie, że leżą identycznie po obu stronach.
Dwóch turniejówek, to bym pomiędzy nogami nie zmieścił i to je dyskwalifikuje (nie tylko to!).
W GS byłaby opcja startowania w dwuboju - snatch/double jerk, takżę byłoby spoko, ale tak do poćwiczenia w domu.. nie dla mnie.
Miałem 20kg takie. Fajne to było, ale nie pasowało do reszty (w pewnym momencie miałem niemalże równocześnie 4kule po 20kg!). Do turniejów, to bym potrzebował 2x16 300zł, można przemyśleć
Zabawa w GS to też bardzo dużo patentów, myków i pracy.. coś więcej niż samo kettlowanie.. Odpuściłem całkowicie zainteresowanie tym.

Pozostało mi własne homemade workout... i HS
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Trening wszedł taki:

Kompleksy wedle Flynna (darmowy pdf Racked and Loaded chyba ma je wszystkie):

Kule 2x16kg, albo 1x16 (w zależności od zestawu)

1. BAT (2x)
2. SENATOR (2x)
- filmik poniżej
3. SEQUENTIAL DISMAY (2x) - ten wszedł z dubletem, a nie prawa/lewa
4. 5 STEP (2x)
5. SOMETIMES (1x)

37min

Założenie jest takie, że maks 40-45min na 6 zestawów i każdy po 2x.





Nie jest źle z tą moją kondycją. Ostatnio wysoko zawiesiłem poprzeczkę, bo zrobiłem zestawy po 8powt, które robiłem kiedyś w szczycie - jako powiedzmy maks.
Dzisiaj weszły chyba lżejsze, po 5powt wszystko,

Ogólnie, bardzo fajnie się czuję po treningu. Taki rozruszany!
Nie to co same C&P, czy przysiady..

SENATOR dał mi popalić. Zwłaszcza brzuch poczułem!
Z tego co kojarzę, to dawniej robiłem niektóre z tych zestawów z przerwami, albo zmieniałem rękę co ćwiczenie (a miało być całość na jedną, a potem na drugą stronę).
2x16 niby już nie wyzwanie, ale w powyższym układzie daje popalić.
Pamiętam jak kiedyś tego spróbowałem. Zdychałem!!
Teraz na spokojnie weszło. Mogłoby być więcej, czy przerwy krótsze pomiędzy zestawami, ale...
Zadowolony jestem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Dokucza mi lewy mięsień naramienny - jak podnoszę rękę - po poprzednim treningu - czyli po kompleksach Webera, z pewną ilością ćwiczeń overhead...
Tak myślę. Może zakwas, a możę coś innego... Przeczekam!
Dzisiaj odpuszczam trening. Jutro coś porobię, może też w czwartek...
Myślami już jestem w Zielonej Górze

Zrobiłem wieczorem ciekawy omlet:





3 jajka L
1 jabłko 200g
1 banan - wielki, nie wiem ile ważył..
1/3 szklanki wiórków kokosowych.
garść rodzynek.

Wymieszać. Smażyć z 2 stron.
Wyszły 2 placki o średnicy 16-18cm.

Świt - kawa z Kerrygold (45g)
10.30 - jeden placek
13.00 - pół placka (pozostałe pół zostawiłem w domu)
15.00 - obiad.

Przyznam, że nasyciłem się tym. Polecam!! Całości bym nie zjadł.
Dobre. Smaczne. Tanie nawet!!

Chyba LCHF mi nie służy, albo zbyt krótko z tym wytrzymuję.
Za to wyszło mi ostatnio mało produktów mącznych (no, pierogi były, ale mało i placki ziemniaczane).

Trzeba czerpać z każdej idei - LCHF - niskie węgle, Paleo - nieprzetworzona żywność, Wege - różnorodne warzywa

Ciekawostka:



Pewnie będę miał..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Mam podobnie, z tym naramiennym. Przy każdym podniesieniu lewej ręki do góry, mniej więcej do poziomu barków czuję ukłucie w przyczepie śrdokowego naramiennego. Co dziwne, gdy łapię za kettle, to przestaje boleć. Ze strachu chyba
Da się z tym żyć, ból w łokciu jest bardziej uciążliwy

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Wydaje mi się, że to od overhead squat.. Jedyne ćwiczenie które robiłem dawno temu. I teraz.
Przechodzi na szczęście. Sam nie wiem co to. Ważne że mija..

INTRO
Koncentruję się na pakowaniu... myślę nad jedzeniem. Coś tam może na mieście mi wpadnie w sobotnie popołudnie, a tak - wałówka z domu.
Mam kilka różnych batonów musli (głównie) - ze 20zł wydałem na nie!!
Kabanosy kupiłem ale sporo w nich chemii..

Byłaby okazja, żeby przetestować w boju jakieś takie LC - mięcho, jaja, owoce, orzechy, rodzynki...
Sam nie wiem.
Niby ma być nauka itd, a z innych źródeł dowiaduję się, że będzie niezła zayebka..

Ktoś coś poleci?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 520 Napisanych postów 10132 Wiek 49 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 68495
Pisałem Ci o tych batonach. Są jeszcze o smaku bananowy (w żółtych opakowaniach). W składzie prawie same daktyle i banany. Uważaj jednak na odłączenie energii. Każdego batona warto zawinąć w plasterek boczku parzonego - również z Biedronki.

------------------------------------
Сила это способность
http://www.sfd.pl/Kettlebells_Sztanga_Bieganie_Sila_dla_cierpliwych_By_MaGor_Vol3-t1078817.html
------------------------------------
Spis treści i indeksy:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/69665444/sfd/pub/dziennik/spis_tresci.html
------------------------------------
http://www.sfd.pl/Pomoc_dla_małego_Igorka__serdecznie_zapraszamy_!-t1022615.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 2288 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 75820
Odradzam kabanosów, batonów w boczku, jaj na twardo w trakcie treningu. Mi nie służą. Wolę się koncentrować nad poprawnością/tempem wykonywalnych ćwiczeń niż martwić tym, co dzieje się w układzie pokarmowym i czy nie będę musiał w trybie awaryjnym szukać ustronnego miejsca. Preferuję banany, czekoladę (batony), wodę, bułkę z lekką wędliną, izotonik albo wodę z wit. C. Rarytasy zostawiam na po treningu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
panteon

Byłaby okazja, żeby przetestować w boju jakieś takie LC - mięcho, jaja, owoce, orzechy, rodzynki...
Sam nie wiem.
Niby ma być nauka itd, a z innych źródeł dowiaduję się, że będzie niezła zayebka..

Rzuć okiem na mój ostatni zrzut. BTW mam na 2800kcal z rozkładem 176/197/80. Możesz coś sobie na szybko przygotować i w pojemniki popakować (co jest znacznie lepszą opcją niż szamka na mieście)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

1 Głosowanie II Edycji Kraty na Lato 2014

Następny temat

Let's get ready to rumble! Życie na sportowo.

WHEY premium