SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT - Kettle i inne :-)

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 701135

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 2288 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 75820
BP wchodzi Ci spoko! Chciałbym tak, ale nie praktykuje, trochę inne priorytety.

Taki trening oparty na różnych wariantach podciągania, pompkach, dipsach wydaje się interesujący - może w okresie regeneracyjnym też się na niego skuszę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Wyciskaniu pochylonemu nie poświęcam zbyt wiele czasu, ale za to często się pojawia (dosłownie 5-15powt na treningu).
Szału nie ma jeśli chodzi o ciężar, bo kule do 32kg mam.
Szlifuję technikę. Przydałoby się robić odpowiednie ćwiczenia pomocnicze + stretching, ale - też mam inne priorytety..

Weszło:

Drążek nachwytem - 3 x (1,2,3)
Wiosłowanie ciałem - 4x10
Pompki - 15, 36 (nowy PB!), 23, 24, 20
Wykroki naprzemienne - 4 x 40 (20/20str)
Brzuchy (różne) - 3x40
+
Wyciskanie pochylone (20) - 2,3
+ deczko rolki i stretchingu


KOMENTARZ:
- drążek - solidnie wszedł, ale nie szalałem i nie dodałem za dużo powt. Trzy krótkie drabiny. OK
- wiosłowanie - dorzuciłem, żeby było coś w większym zakresie powtórzeń na grzbiet (na sznurze przewieszonym przez drążek w futrynie - szbciej i ciszej się montuje niż kółka na regulowanej taśmie)
- pompki - zgodnie z planem, ok.
- wykroki - dla odmiany od przysiadów. Oj poczułem..
- brzuchy - różne.. nie czuję pracy m. brzucha
- pochylone - chciałem sprawdzić jak będzie na pompie. Było dobrze, bo w czasie robienia nóg i brzucha pompa z góry zeszła..

Całość zajęła trochę ponad 50min. Długo!
Chyba spróbuję wykonywać to w obwodach:
drabina podciągania, wiosło, pompki, wykroki/siady, brzuchy (a może te na koniec).
Mogłoby być mniej powtórzeń, ale trochę czasu bym zaoszczędził. Doszedłby też motyw palenia kalorii a'la cardio..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ładny trening objętościowo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Objętość wychodzi niejako przy okazji.
Dawno.. BARDZO DAWNO TEMU robiłem treningi gdzie było ponad 5 powt.
Praktycznie odkąd posiadam 2x20kg kule (3 lata chyba), to zszedłem z powtórzeniami do 5. Czasem 6. w seriach.
Praktykowałem. Sił przybywało. Sylwetka niespecjalnie się zmieniała - choć programy miały w nazwach między innymi MUSCLE i BURN.

Nie będę przeciągał - dla odmiany będę robił coś innego.
(choć wyciskanie pochylone pozostaje w arsenale!)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Dziś taki secik wpadł:

Spacer z wózkiem - 1,5km do poręczy
DIPY - 3, 10, 9, 7, 5
Spacer z wózkiem - 1,5km do domu
POMPKI - 30, 30, 25, 20


Mam nadzieję, że jeszcze wpadnie trening pleców przynajmniej.

Komentarz:
DIPY - Wiało strasznie, ale dipom nie przeszkadzało. Ostatnio robiłem je chyba przed świętami jeszcze. Jestem mile zaskoczony!
10 powt w pierwszej serii roboczej!
POMPKI - klasyka, na dobicie klatki. Trochę pompa spadła w czasie powrotu, ale ramiona chyba były wstępnie zmęczone
SPACER - niecałe 20min średnim tempem.

Nie było czasu na więcej, ale klata ma priorytet, więc już jestem zadowolony
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No i trening całkiem całkiem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
PUSH odfajkowany
pozostał PULL, LEGS i ABS.. 25% wykonane.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Abs jak w planie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
ABS - w sensie BRZUCH; bez planu.
Raczej juto
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Z rana weszło:

Wiosłowanie ciałem - 15,13,11,10,11
Przysiady - 200x w setach 40-15powt (robiłem ile wejdzie+chwila przerwy; 1-100 w 4 setach i potem 101-200 w 5 setach)


Znowu brak pomysłu na nogi, więc miała być szybka setka. Szybko poszło, to wycelowałem w 150.. potem w 200. I styka!
Zesztywniały mi prostowniki grzbietu od tego, bo spróbowałem burpee i - jakieś takie krótkie te prostowniki..
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

1 Głosowanie II Edycji Kraty na Lato 2014

Następny temat

Let's get ready to rumble! Życie na sportowo.

WHEY premium