SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

DT - Kettle i inne :-)

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 164244

napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 635 Napisanych postów 4390 Wiek 45 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 162376
orzegów
@Panteon-Zrobiłem wczoraj floor press - nadal uważam to ćwiczenie za cienkie. Ramię coś tam pracuje, a klaty ni widu ni słychu.

Jak masz możliwość to spróbuj nagrać jak robisz to ćwiczenie . Może coś wspólnie złapiemy co jest nie tak. Moim zdaniem odważniki są stworzone do florr press ich kulisty kształt i przesunięty środek ciężkości dają niesamowicie popalić mięśniom klatki piersiowej. Tak samo wiosłowanie renegata nawet wykonane z dwiema 24kg kulami daje tak popalić jak by się to robiło co najmniej z 60-70kg sztangą przy zwykłym wiosłowaniu . Tak samo florr press. z dwiema 32kg to mam wrażenie co tam wrażenie wkładam tyle wysiłku co ze sztangą 70-80kg. Dlatego odważniki nie są dla osób z rozbujałym ego bo kula niewiele waży a wymaga siły jak dwa razy cięższa sztanga.

Za Orzegowem potwierdzę, że to świetne ćwiczenie i właśnie połączenie wyciskania z rozpiętkami daje nieźle popalić. Jeśli zakres jest za mały, mozna położyć się na niskiej ławeczce , ale wtedy należało by kłaść się na ławkę z zarzuconymi kettlami.
U mnie wygląda to mniej więcej tak

i w zależności od tego co chcę przećwiczyć, wyciskam wąsko lub szeroko.

When you have to shoot...Shoot! Don't talk

napisał(a)
Ekspert
Szacuny 185 Napisanych postów 5467 Wiek 35 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 65277
To Ty??

Nagram się i dam do oceny. Skoro z ćwiczenia można coś wyciągnąć, to nie chcę żeby mnie to ominęło

"Nie znam się na BF. Najważniejsze by klata była większa od brzucha, bary szersze od talii, a najlepiej szersze od wrót stodoły, by kable były na przedramionach i ramionach, nogi jak dwa betonowe słupy i tyle." (Orzegów)

napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 635 Napisanych postów 4390 Wiek 45 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 162376
panteon
To Ty??

Nagram się i dam do oceny. Skoro z ćwiczenia można coś wyciągnąć, to nie chcę żeby mnie to ominęło

Tak, to ja. Trochę zarosłem

Sposób w jaki zarzucam odważniki, nie każdemu zapewne przypadnie do gustu, czuć spore przeciążenie po wewnętrznej stronie łokcia. Z czasem przychodzi to łatwiej i domyślam się, że ścięgna się adoptują. Na początek polecam jednak zarzut na lewą rękę przy pomocy prawej, nastepnie półobrót na prawą stronę, chwyt kettla i powrót na plecy. Pierwsze wybicie może być problematyczne, na początku pomagałem sobie lekkim wybiciem z pleców z uniesieniem głowy, wtedy ciężko spiąć łopatki. Z drugiej jednak strony, nie staram się niczego izolować, więc dla mnie nie ma znaczenia czy wyciskam przy pomocy większej czy miejszej ilości mięśni. Celem jest wyciśnięcie, a nie zabawa w kształtowanie konkretnego miejsca pod skórą

When you have to shoot...Shoot! Don't talk

napisał(a)
Ekspert
Szacuny 185 Napisanych postów 5467 Wiek 35 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 65277
Mi chodzi o ćwiczenie klatki piersiowej, a nie ramion.
Spoko - będzie film na dniach

Pytanie jak układać ramiona?

Łokcie przy biodrach?
kąt 45stopni do tułowia?
Kąt 90stopni? Wyjdą wtedy wycisko-rozpiętki..

Zmieniony przez - panteon w dniu 2015-12-17 14:24:45

"Nie znam się na BF. Najważniejsze by klata była większa od brzucha, bary szersze od talii, a najlepiej szersze od wrót stodoły, by kable były na przedramionach i ramionach, nogi jak dwa betonowe słupy i tyle." (Orzegów)

napisał(a)
Ekspert
Weszło:

drążek nachwytem - 4x5
wykroki (24) - 4x5/5

4 superserie

martwy ciąg (2x20) - 4x6
pompki nierówne - 4x6/6

4 superserie

interwały - odpuszczone, bo mnie drapie w gardle

+ kilka pochylonych i wiatraków z 20/24kg
+ Resety - ociupinka
+ rolka - ociupinka

Jestem jakiś ociężały, ale to taki okres w naszym kraju..
Po świętach przytnę bardziej radykalnie to i owo. Teraz zacząłem sobie pozwalać.

napisał(a)
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 1639 Wiek 36 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 30265
panteon

Po świętach przytnę bardziej radykalnie to i owo. Teraz zacząłem sobie pozwalać.

Po świętach trzeba zjeść co zostało. potem Nowy Rok i powtórka z rozrywki... radykalne obcinanie to od połowy stycznia najprędzej
napisał(a)
Ekspert
Bycie idealnym jest niemożliwe, ale należy do tego dążyć
1

napisał(a)
Ekspert
Szacuny 85 Napisanych postów 3833 Wiek 36 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 24426
Dlatego najlepiej zacząć teraz
1

“PER ASPERA AD ASTRA.”
---------------------------
Poprzednie dzienniki:
http://www.sfd.pl/Droga_Siły__DT_novyneo-t1041896.html
http://www.sfd.pl/Kettlebells_&_Crossfit_by_novyneo-t950583.html
---------------------------

napisał(a)
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1807 Napisanych postów 14464 Wiek 68 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 343535
panteon
Mi chodzi o ćwiczenie klatki piersiowej, a nie ramion.
Spoko - będzie film na dniach

Pytanie jak układać ramiona?

Łokcie przy biodrach?
kąt 45stopni do tułowia?
Kąt 90stopni? Wyjdą wtedy wycisko-rozpiętki..

Zmieniony przez - panteon w dniu 2015-12-17 14:24:45

Wszystkie te opcje na tym samym treningu - IMO.
napisał(a)
Ekspert
Zacząłem już dawno!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

1 Głosowanie II Edycji Kraty na Lato 2014

Następny temat

Let's get ready to rumble! Życie na sportowo.

Słodkiewicz vs Lech starcie weteranów Wojciech Pasiut - ocena sylwetki Trening siłowy - absurdalne teorie Jak radzić sobie z bezsennością? 30.09-01.10.2017 IFBB DIAMOND CUP KATOWICE Suplementacja okołotreningowa Boostery testosteronu a badania hormonalne - dlaczego są ważne? Anna Nawrot - ocena sylwetki