SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TUTAJ zadajemy pojedyncze pytania - część 5

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 232424

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 382 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2845
dzięki rion, tak właśnie to dzisiaj rozegrałem. Dzięki za odpowiedź bo chciałem jakiegoś potwierdzenia ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 764 Wiek 32 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 17259
W jakie dni lepiej biegać (z powodu opnki na brzuch):
Uprawiam podstawowe fbw 3x w tygodniu pon śr pt przysiad-mc-wyciskanie na plaskiej- wioslowanie- wycisk zolnierski i tu moje pytanie czy lepiej biegac po treningu czy w dni nietreningowe tj wtorek czwartek??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6525 Napisanych postów 62329 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777958
aeroby daj jak Ci wygodniej po prostu w który dzień masz więcej czasu

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 231 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5273
Ćwiczę w domowych warunkach i nie mam stojaka, na którym kładzie się sztangę, żeby łatwo zdjąć ją na barki. Jak mam trenować nogi dużym ciężarem bez tego stojaka?
Pozdraiwam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 214
"Wysiłek maksymalny, wbrew swojej nazwie, oznacza moc około 2,5 razy mniejszą niż moc maksymalna. Nazwa pochodzi stąd, że wykonując wysiłek o wzrastającej mocy zauważamy, iż od pewnego poziomu jego intensywności dalszy wzrost mocy (czyli wykonywanie wysiłku supramaksymalnego) nie powoduje dalszego wzrostu częstości skurczów serca i pochłaniania tlenu. Oznacza to, że oba te parametry osiągnęły najwyższą nieprzekraczalną wartość. Innymi słowy, wysiłek maksymalny to najmniejszy wysiłek, przy którym osiągamy maksymalną częstość skurczów serca HRmax (maximal heartrate) i maksymalne pochłanianie tlenu V02max. Trening wytrzymałościowy nie zmienia HRmax, gdyż HRmax jest cechą osobniczą i maleje z wiekiem (w przybliżeniu według wzoru HRmax = 220 – wiek). "

Już od jakiegoś czasu szukam odpowiedzi co to jest wysiłek maksymalny. Znalazłem coś takiego, czy mógłby ktoś mi go wytłumaczyć?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 54 Wiek 32 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6845
Siema mam straszny ból w nadgarstkach jak robię uginanie ramion ze sztangą prostą czytałem że to może być przez sztangę i że przy sztandze łamanej bul ustąpi i moje pytanie brzmi jaką sztangę kupić mocno czy lekko łamaną a może jeszcze inną??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 252 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5325
Brzydka pogoda na dworze. Są jakieś interwały w domowych warunkach? Mam tylko dwa hantle.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 142 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3312
w FBW 5x5 wyciskanie w staniu lepiej od klatki czy od brody ?

dążę do bycia ideałem :D

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 7409 Wiek 52 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39811
qwerty69 PATRZ! http://startingstrength.wikia.com/wiki/Press_Videos 

"live and die in the squat rack"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 174 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3074
Traktor, pytanie o drążek. Robię tak, założyłem sobie total i robiłem tyle serii żeby go osiągnąć. Na początku było to 25 powt., obecnie jest 70 powt (7p x 10s.). Jak byłem na poziomie 5x 10s, po prostu zacząłem dokładać dodatkowe powtórzenie, np. 3 serie dałem radę razy 6 powt. + 7 serii razy 5 powt. Takim sposobem doszedłem do tego co teraz i pytanie co dalej? Zwiększać tak samo, a jeśli tak to do jakiego totalu? Czy może dowieszać obciążenie, a jeśli tak to jakie parametry przyjąć (serie i powtórzenia)?
Pzdr.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Prośba!

Następny temat

plan na massee

WHEY premium