SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TUTAJ zadajemy pojedyncze pytania - część 5

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 232266

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 453 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3651
witam
jesli mam trening dzielony gdzie jednego dnia ćwiczę ramie to pierwszy ma byc triceps czy biceps???? czy na dowrót??? czy to nie ma znaczenia???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 64 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 443
deanash

teorytycznie triceps bo to wieksza partia niz biceps

Bazuje na Doświadczeniu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 453 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3651
wiem ale w niektórych treningach jednak biceps jest predzej. raz tak a raz inaczej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 244 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6290
rion10


W high pullu nie zatrzymujesz sztangi, po wystrzale z bioder sztanga leci do góry ale nie przytrzymujesz jej mięśniami aby się zatrzymała , ramiona tylko kontrolują tor ruchu i jeśli ciężar jest za lekki pilnujesz żeby sztanga nie poleciała za wysoko. Jeśli ciężar jest dobrany dobrze nastapuje ruch w biodrach sztanga leci do góry w zależności od wersji np do sutków i opada w tym ćwiczeniu nie ma typowej fazy negatywnej


Czyli ten high pull działa na jakie mięśnie? , skoro nie ma fazy negatywnej , nie przytrzymuje w gorze powiedzmy na wys. sutkow sztangi , to barki nie działaja i ręce. Cały ciężar wypychany biodrami , coś mi tu nie gra to cwiczenie. Myslalem ze trzeba ja zatrzymac troszke barkami i szrugsami a jednak sie myliłem . To ciężar ten tylko lata za pomoca bioder , reszta nie potrzebna

Zmieniony przez - inoshi w dniu 2012-01-28 15:50:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 387 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6719
siemka

panowie takie pytanko mam mianowiscie jade fbw dzielonym push/press i czy po 3 tyg mmoge zaminci np cwiczenia barkow i tricepsa na inne? z Wyciskanie żołnierskiego na Wyciskanie sztangielek oraz triceps Wyciskanie francuskie sztangi siedząc na Wyciskanie francuskie hantla jednorącz? po prostu chce sobie troche urozmaicic i zeby miescie ciut inaczej sie poczuly lecz czy to bedzie dobre rozwiazanie? z gory dziekuje

Danek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6513 Napisanych postów 62313 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777831
inoshi
rion10


W high pullu nie zatrzymujesz sztangi, po wystrzale z bioder sztanga leci do góry ale nie przytrzymujesz jej mięśniami aby się zatrzymała , ramiona tylko kontrolują tor ruchu i jeśli ciężar jest za lekki pilnujesz żeby sztanga nie poleciała za wysoko. Jeśli ciężar jest dobrany dobrze nastapuje ruch w biodrach sztanga leci do góry w zależności od wersji np do sutków i opada w tym ćwiczeniu nie ma typowej fazy negatywnej


Czyli ten high pull działa na jakie mięśnie? , skoro nie ma fazy negatywnej , nie przytrzymuje w gorze powiedzmy na wys. sutkow sztangi , to barki nie działaja i ręce. Cały ciężar wypychany biodrami , coś mi tu nie gra to cwiczenie. Myslalem ze trzeba ja zatrzymac troszke barkami i szrugsami a jednak sie myliłem . To ciężar ten tylko lata za pomoca bioder , reszta nie potrzebna

Zmieniony przez - inoshi w dniu 2012-01-28 15:50:08


high pull to inna liga ćwiczeń to jedne z najlepszych, olimpijskie lifty i są one dynamiczne, a przede wszystkim są bardzo trudne technicznie i wieloetapowe. Mocno pracuje w nim całe ciało ale najważniejsza jest dobra praca w biodrach ona nadaje pęd sztandze ale w górnej części liftu pracują też mocno barki i kaptur. Fazy negatywnej być nie może bo w high pullu zwłaszcza w wersji ze zwisu ciężar jest spory i tutaj takiego ciężaru nie możesz kontrować. Ale jak się nauczysz poprawnej wersji technicznej to barki i kaptury podziękują

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6513 Napisanych postów 62313 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777831
Danek
siemka

panowie takie pytanko mam mianowiscie jade fbw dzielonym push/press i czy po 3 tyg mmoge zaminci np cwiczenia barkow i tricepsa na inne? z Wyciskanie żołnierskiego na Wyciskanie sztangielek oraz triceps Wyciskanie francuskie sztangi siedząc na Wyciskanie francuskie hantla jednorącz? po prostu chce sobie troche urozmaicic i zeby miescie ciut inaczej sie poczuly lecz czy to bedzie dobre rozwiazanie? z gory dziekuje


zmiany w treningu są dobre ale nie zbyt częste musisz ćwiczenie wykonać technicznie i sprawdzić czy wyciągniesz z niego dla siebie odpowiednie efekty. Reasumując możesz co mikrocykl zmieniać ćwiczenia i wyciągaj wnioski czy dobrze na Ciebie działają

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 387 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6719
no wlasnie o to mi chodzilo , na poczatku odczuwalem to czy zakwas czy juz miesien widac bylo ladnie spompowany ale pbecnie jestem na 4 tyg fbw i sie bark z twgo co zauwazylem okiem amatora przyzwyczail mimo iz dolozylem ciezaru juz zakwas mnie nie lapie ost na test zrobilem 4 srvie na barki i dopiero wtedy mi odmowil posluszenstwa ;x a przy normalnym rozlozeniu plany czyli 3 seriach nic nie odczuwam i dlatego moje pytanie czy warto dac bodziec w postaci innego cwiczenia by inaczej ten mesien to odczul?

Danek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6513 Napisanych postów 62313 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777831
Danek
no wlasnie o to mi chodzilo , na poczatku odczuwalem to czy zakwas czy juz miesien widac bylo ladnie spompowany ale pbecnie jestem na 4 tyg fbw i sie bark z twgo co zauwazylem okiem amatora przyzwyczail mimo iz dolozylem ciezaru juz zakwas mnie nie lapie ost na test zrobilem 4 srvie na barki i dopiero wtedy mi odmowil posluszenstwa ;x a przy normalnym rozlozeniu plany czyli 3 seriach nic nie odczuwam i dlatego moje pytanie czy warto dac bodziec w postaci innego cwiczenia by inaczej ten mesien to odczul?


mylisz pewne kwestie. Pamiętaj, że mięsień obciążany jest zmuszany do coraz cięższej pracy tym samym adaptuje się do nowych wyzwań, poprawia się jego siła, wytrzymałość, przy odpowiednich warunkach rośnie. Jeśli atakujesz konkretnym ćwiczeniem mięsień 1,2,3 trening jest zaskoczeniem dla mięśni przyzwyczajają się do danego ruchu, układ nerwowy optymalizuje działanie dla danego ćwiczenia i po kilku tygodniach ono już nie jest tak odczuwalne po treningu a raczej jego skutki w postaci obolałości mięśniowej, co nie zmienia faktu, że mięsień nadal dostaje bodziec do wzrostu i jest trenowany za każdym razem kiedy atakujesz go ćwiczeniem. Dałeś bardzo specyficzny przykład mianowicie barków, to taka partia gdy jak trochę ją potrenujesz bardzo ciężko na niej wywołać odczuwalne mikrouszkodzenia to wynika z jej budowy anatomicznej jest z wielu pasm włókien mięśniowych zbudowana i trzeba mieć doświadczenie żeby ją skatować porządnie. Jednak bez względu na to zawsze dostaje bodziec do wzrostu jeśli ją trenujesz. Po tą masz właśnie progresję w różnych wariantach aby zaskakiwać mięsień i wytężać jego pracę, przede wszystkim dokładasz ciężar to podstawa, ale możesz śmiało dzielić swoje cykle na mniejsze okresy np 6-8 tygodniowe w których stosujesz różne ćwiczenia. O jednym musisz pamiętać jest złota baza, której się nie zmienia przysiad, martwy ciągm drążek, forma wyciskania na barki, poręcze lub wl. To zawsze stanowi trzon treningu możesz zmieniać ich wersje ale powinny być zawsze w Twoim planie. Oczywiście wiele zależy jakim systemem treningowym w danej chwili ćwiczysz ale pewne rzeczy są niezmienne

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 387 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6719
tak zgadzam sie z toba w 100% miesien sie przyzwyczaja lecz wiele czytam i z roznych artykolow sie dowiaduje ze w przypadku miesni barkoow warto zwracaac uwage na cwiczenia gdyz miesien ten szybko adaptuje sie w kwesti wysilku i jest corazj trudniejszy do jak to nazwales skatowania go naruszenia by rosl lecz jesli chodzi o trzwon treningu czyli przysiad mc Wl drazek i wlasnie to wyciskanie na barki to nie zmieniam to jest moja baza cwiczen od kad zaczalem i czy to jade spitem czy fbw jak teraz jest sa i beda to podstawami mojego treningu lecz jesli chodzi o cwiczenie na barki sprobuije dalej wyciskac zolniersko siedzac lecz troszku zmienie kat uchwytu rak a co za tym idzie sprobuje na sztandze lamanej i wypowiem sie jak to zadziala na mnie ;) jestes bardzo kompletnym czlowiekiem w swoich wypowiedziach i szczerze szacun za to bo wiele osob jak czytam artykuly pisze ogolami a tu widze posiadasz wiedze szersza niz zwykly ogolnik jak co i tyle;)dzieki chetnie bym poczytal twoje arty podesli

Zmieniony przez - Danek w dniu 2012-01-29 10:16:43

Zmieniony przez - Danek w dniu 2012-01-29 10:17:32

Danek

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Prośba!

Następny temat

plan na massee

WHEY premium