SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TUTAJ zadajemy pojedyncze pytania - część 5

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 230703

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6504 Napisanych postów 62294 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777625
MessiaaH
Panowie ćwiczę FBW 3x w tygodniu, mam ułożoną dietę na masę, postępy są, teraz pytanie: czy jeżeli zaczne chodzić raz w tygodniu (dzień bez siłowni) na basen to czy to będzie miało pozytywny czy negatywny wpływ ?


negatywnego nie będzie mieć, uwzględnij dodatkowy wysiłek w diecie i spokojnie możesz pływać

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6504 Napisanych postów 62294 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777625
japeczko
wracając do tego obciążenia do drążka, jaka lina powinna byc do nakladania sobie obciazenia i jak ta linke wiązać? Próbowałem z plecakiem, ale czuje dziwny ucisk na klatce piersiowej (nie wiem odcina mi doplyw krwi do rąk).


to jedna z nielicznych sytuacji, w których przydaje się pas treningowy. On ma takie stalowe oczko, przez które sobie przeciągasz kawałek łańcucha i wieszasz krążek obciążenia i sprawdza się super

samą liną też możesz się opasać wokół bioder i do niej przymocować ciężar jednak to się sprawdza tylko do pewnego czasu, jak dowieszałem ciężar do pasa z pomocą samej liny to przy 25kg robi się bardzo niewygodnie bo lina mocno się wbija

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 490 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 8294
1. Czy nie używanie rękawiczek na siłowni poprawia siłę chwytu? widziałem na forum, że odradza się rękawiczki. dlaczego? ja ćwiczę bez, ale siłowni większość ludzi z :)

2. czytałem wiele wypowiedzi na temat BF i interesuje mnie jaki % bf odpowiada jakiej sylwetce. przy jakim poziomie bf są widoczne mięśnie brzucha? jaki poziom bf prezentują kulturyści na zawodach? powiedzmy zawodowcy z mister olympia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6504 Napisanych postów 62294 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777625
1. Powiem tak nie mam nic przeciwko rękawiczkom ale z moich obserwacji pojawia się jeden obraz ... LANS na siłce
Ja nie używam rękawiczek od kilku lat bo chwyt rzeczywiście słabszy lepiej mi się cwiczy. Ale jeśli komuś się dobrze ćwiczy to niech sobie używa

Zawodowcy schodzą do bardzo niskich wartości BF ale trzeba pamiętać on jest zawodowcem, odpowiednio przygotowany i odwodniony ma kilka procent.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 490 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 8294
dzięki za odpowiedź.

wiem, że na okres startowy kulturyści są odpowiednio przygotowani.

na forum widziałem w jednej ankiecie koleś napisał, że ma 9% bf a staż niski, waga też i słabe parametry siłowe. to raczej było błędne określenie.
pytam bo chciałbym mieć jakiś punkt odniesienia.

osobnik nie zajmujący się zawodowo kulturystyką nie jest w stanie chyba zejść poniżej 10% bf? a ładną odtłuszczoną sylwetkę można uzyskać będąc na 12-14% tak?

Zmieniony przez - hubertiger w dniu 2012-03-14 08:52:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6504 Napisanych postów 62294 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777625
każdy jest w stanie dojść do niskiego poziomu bf ale ważniejsza jest metoda pomiaru, czy ktoś bf określa za pomocą wagi co jest skrajnie niedokładne czy podaje poziom tłuszczu na podstawie pomiaru fałdomierzem bo to dwie różne sprawy

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1013 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6121
Mam pytanie do ekspertów! Czy to normalne, że jak dajmy na to wezmę prawą rękę do tyłu i podciągnę ją trochę do góry, tak, że będzię praktycznie dotykać łopatki to prawa łopatka mi się dość mocno wysuwa tzn że po prostu do tyłu się wysuwa. Kiedyś niby coś miałem z łopatkami czy kręgosłupem, ale teraz wszystko powinno już być w porządku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 102
Witam. Prawdą jest, że po okresie redukcji nasz organizm jest w stanie anabolicznym i w tym oknie czasowym (ok. 1 miesiąc) można nabrać o wiele więcej masy mięśniow, niż normalnie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 677 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 29702
A jak będę cwiczyc w zwykłych, bawełnianych, zimowych rękawiczkach to będę miał silniejszy chwyt? Bo one są śliskie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 87
HaVoK89
Hassel. Po pierwsze, A6W to gófno. Odsłonięte mięśnie brzucha, to kwestia diety.

1.) to w takim razie co polecacie na brzuch ? Jedni mówią że A6W, inni że absolutnie nie ...
2.) ponowne pytanie, może inaczej sformułowane:
czy najpierw trzeba spalić tłuszczyk (aeroby) a potem ćwiczyć brzuch czy można jednocześnie ?
3. Kwestia diety - czyli poprawnego odżywiania, a hmm 'głodówki' też ? tzn np. 1 posiłek dziennie/dużo mniej jedzenie ?




HaVoK89
Po treningu mięśnie są "nabite" krwią. Stąd taki efekt.
A rosną podczas odpoczynku. Trening > uszkodzenie włókien > regeneracja włókien (mięśnie absorbują aminokwasy) > nadbudowa. W skrócie

- to szkoda że po odpoczynku nie są takie jak po 'nabiciu krwią'

HaVoK89
Aeroby możesz wykonywać kiedy chcesz. Wraz z wydłużeniem czasu ich trwania, dobrze jest zaopatrzyć się w bcaa, choć nie jest to koniecznością.

4. a czy aeroby po treningu siłowym też mają wpływ na 'rozwój' mięśnia ?


5.Jakie są dobre (i na jakie partie mięśniowe) ćwiczenia ze sprężyną do zginania

dziękuję za odpowiedzi :)

Zmieniony przez - Hassel w dniu 2012-03-14 17:28:57
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Prośba!

Następny temat

plan na massee

WHEY premium