SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TUTAJ zadajemy pojedyncze pytania - część 5

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 231765

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Wiek 42 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 8381
Witam jestem na końcówce ACT ,, redukuję się'' zastanawiam się co po tym może FBW a może coś innego w dni bez siłowni basen, bieganie, rower stacjonarny, tabata i to chce pozostawić bez zmian.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777745
mewho
czesc,
cwiczylem od 3 miesiecy robiac fbw z pelnymi przysiadami. teraz bylem zmuszony zmienic silownie na taki 'fitness club' i nie ma tam stojakow, jest jedynie maszyna smitha i inne maszyny... czy pelne przysiady na maszynie smitha beda w miare ok? czytalem ze sa kontuzjogenne, wiec moze lepiej robic cos innego? silownie bede mogl zmienic dopiero za miesiac lub nawet dwa.. dzieki

ps. jest to standardowy fbw a,b,a 3x w tygodniu oparty na wolnych ciezarach, jak mowie minely juz 3 miesiace ale podoba mi sie taki trening sa efekty, wiec nie ma sensu go zupelnie zmieniac?

Zmieniony przez - mewho w dniu 2012-02-15 12:58:46


przysiadów na maszynie smitha się wystrzegaj to proszenie się o kontuzję

nie istnieje coś takiego jak standardowe fbw to ogólne założenia trenowania całego ciała na sesji, a ćwiczenia dobierasz sam

dla klasycznego przysiadu ciężko znaleźć zastępnik możesz robić przysiad przedni ciężarem jaki jesteś w stanie zarzucić na barki

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777745
rusin012
Witam jestem na końcówce ACT ,, redukuję się'' zastanawiam się co po tym może FBW a może coś innego w dni bez siłowni basen, bieganie, rower stacjonarny, tabata i to chce pozostawić bez zmian.


fbw będzie jak najbardziej ok

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 107 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7481
rion, a przysiad z hantlami? ze sztangą na plecach robiłem w serii max 75kg a są tam chyba hantle do 40-50kg. Jeśli dobrze kombinuje to proszę powiedz jaki chwyt i czy wtedy tak samo da się głęboko schodzić

jeszcze ew. jest taka maszyna, że trzymam linki idące z ziemi, które ciągną w dół, nie wiem jak to się nazywa

Zmieniony przez - mewho w dniu 2012-02-15 16:54:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 15 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 605
Cześć,

Od około 2 miesięcy robię FBW + aeroby. Jednak zbliża się wiosna i w związku z tym codziennie będę dojeżdżał do pracy na rowerze (11km w jedną stronę).
Szczerze wątpię, żebym dał radę tyle pedałować i jeszcze dokładać po siłowym treningu aeroby. Jednak głównie zależy mi na zrzuceniu z siebie masy.
Jak powinienem zmodyfikować swój trening? Zrezygnować z aerobów? Czy to nie odbije się negatywnie na zrzucaniu tłuszczu?
Dodam, że moje dojazdy do pracy są dość spokojne, ale wracam zazwyczaj jakby mi się włosy paliły ;)

Zmieniony przez - Ulthran w dniu 2012-02-15 16:32:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Wiek 42 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 8381
Dzięki za podpowiedz:) czy może być taki plan FBW:
FBW podstawowy sprzęt (sztanga, hantle, ławka)

1. Wyciskanie sztanga płasko 3 serie (klatka piersiowa)
2. Wyciskanie sztangi z klatki 2 serie (naramienne)
3. Francuskie wyciskanie sztangi 2 serie (triceps)
4. Wiosłowanie hantą 3 serie (najszerszy grzbietu)
5. Przysiady ze sztangą 3 serie (czworogłowe)
6 martwy ciąg na prostych nogach 3 serie (dwugłowe)
7.Uginanie ramion ze sztangą 2 serie (biceps)
8. Wspięcia stojąc 3 serie (łydki)
9 brzuch
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 104 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 415
czy w ramach wyjatku moge zrobic jutro plecy tric, w piatek barki brzuch a w sobote nogi?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777745
mewho
rion, a przysiad z hantlami? ze sztangą na plecach robiłem w serii max 75kg a są tam chyba hantle do 40-50kg. Jeśli dobrze kombinuje to proszę powiedz jaki chwyt i czy wtedy tak samo da się głęboko schodzić

jeszcze ew. jest taka maszyna, że trzymam linki idące z ziemi, które ciągną w dół, nie wiem jak to się nazywa

Zmieniony przez - mewho w dniu 2012-02-15 16:54:25


przysiad z hantlami nie nadaje się jako główne ćwiczenie siłowe można dać jako 2 lub 3 ale jako pierwsze nie za bardzo , zrobiłbym przysiad przedni z długą fazą negatywną albo kilkanaście powtórzeń w serii i nogi będą zniszczone

nie za bardzo wiem o co chodzi z tą maszyną

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 62 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 529
Witam. Mam taki problem. Mianowicie ćwiczę już trochę czasu treningiem użytkownika traktor71 czyli:
1. przysiad
2. rdl (rumunski martwy ciag)
3. wyciskanie na lawce
4. wioslowanie
5. wyciskanie w staniu
6. podciaganie na drazku (nachwyt)
więcej w tym temacie https://www.sfd.pl/FBW_Masa,_ocena,_poprawa-t731298-s2.html .

Przez ostatnie dwa tygodnie, że klatka i wyciskanie na barki zaliczyły regres, nie jestem w stanie zrobić ilości powtórzeń, choć gdy zwiększałem ciężar potrafiłem zrobić nawet ponad 12pow. Z klatką już mi doradzili na Body Factory. Zamieniłem WL na pompki na poręczach. Teraz chodzi mi o barki. Co poradzicie ?

1. Zmniejszyć ciężar i zaczynać od początku ?
2. Czy to normalne zjawisko ?
Dodam, że w innych ćwiczeniach notuje progres. Dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam ! : )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777745
prod
Witam. Mam taki problem. Mianowicie ćwiczę już trochę czasu treningiem użytkownika traktor71 czyli:
1. przysiad
2. rdl (rumunski martwy ciag)
3. wyciskanie na lawce
4. wioslowanie
5. wyciskanie w staniu
6. podciaganie na drazku (nachwyt)
więcej w tym temacie https://www.sfd.pl/FBW_Masa,_ocena,_poprawa-t731298-s2.html .

Przez ostatnie dwa tygodnie, że klatka i wyciskanie na barki zaliczyły regres, nie jestem w stanie zrobić ilości powtórzeń, choć gdy zwiększałem ciężar potrafiłem zrobić nawet ponad 12pow. Z klatką już mi doradzili na Body Factory. Zamieniłem WL na pompki na poręczach. Teraz chodzi mi o barki. Co poradzicie ?

1. Zmniejszyć ciężar i zaczynać od początku ?
2. Czy to normalne zjawisko ?
Dodam, że w innych ćwiczeniach notuje progres. Dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam ! : )


możesz dać w zamian statycznego wyciskania dać push press powinieneś kontynuować progres

choć wszystko zależy też ile już leciałeś tym planem, jak dieta, jak regeneracja

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Prośba!

Następny temat

plan na massee

WHEY premium