SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TUTAJ zadajemy pojedyncze pytania - część 5

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 230800

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777679
Jak dieta i regeneracja nie kuleje to za duża intensywność treningu, ale taki stan rzeczy zniknie po kilku treningach

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 489 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4886
Czemu służą ćwiczenia takie jak to





I czy nie wpływają one niekorzystnie na stawy (Czy mogą być wykonywane w przypadku elastopati) ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 84 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2889
Jakie ćwiczenia mogą zastapić przez większość nie zastapiony MC i przysiad?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777679
Sourpuss
Czemu służą ćwiczenia takie jak to





I czy nie wpływają one niekorzystnie na stawy (Czy mogą być wykonywane w przypadku elastopati) ?


zapewne poprawiają wyskok, skoki dosiężne są powszechnie stosowane w różnorakich dyscyplinach sportu

a czy nie będę Ci szkodzić musisz zapytać lekarza w nawiązaniu do Twojego problemu

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777679
Dathares
Jakie ćwiczenia mogą zastapić przez większość nie zastapiony MC i przysiad?


Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie mc i przysiad są niezastąpione

dlaczego chcesz je zastąpić?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Usunięty przez rion10 za pkt 4 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 756 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 7259
ero140
a fbw to zazwyczaj ilo dniowy jak nie 3? :)

Tak, np. ja posiadam trening FBW 5x5 2razy/tyg. ;)

P.S. - polecony przez Pana Traktora ;)

Zmieniony przez - oskar1994 w dniu 2012-06-13 18:18:30

http://www.sfd.pl/oskar1994_DT_MASA!!!-t853384.html

DZIENNIK TRENINGOWY!! ZAPRASZAM!

FOTY STR/ 1, 2, 9, 26, 35, 39, 56!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 84 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2889
rion10 - Ponieważ mam niestety wadę postawy nad którą pracuję ( lordoza, skolioza ), jednak nie zalecane jest u mnie zbytnie przeciążanie dolnego odcinka pleców. Przed robieniem MC wydaje mi się, że przydałoby się bardziej obudować w mięśnie ten odcinek ( unoszenie tułowia z opadu z cięzarem? czy to daje chociaż namiastke mc? ) Przsiad już latwiejszy do wykonania, jednak w jednym dniu przy treningu fbw chcialbym to ćwiczenie jakos zastąpić by dać lekki odpoczynek.

Co do tych skoków na filmiku jest to też ćwiczenie stabilizujące ( z utrzymaniem równowagi ). Dla wyizolowania ruchu nie machać rękoma, trzymać je przed sobą. Zmniejszają po części ryzyko kontuzji. Pod tym względem mozna je też robić na z nogi na nogę skacząć bardziej do boku. ten koksu niestety nie jest w tym dobry ;p


Zmieniony przez - Dathares w dniu 2012-06-13 23:20:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777679
Dathares
rion10 - Ponieważ mam niestety wadę postawy nad którą pracuję ( lordoza, skolioza ), jednak nie zalecane jest u mnie zbytnie przeciążanie dolnego odcinka pleców. Przed robieniem MC wydaje mi się, że przydałoby się bardziej obudować w mięśnie ten odcinek ( unoszenie tułowia z opadu z cięzarem? czy to daje chociaż namiastke mc? ) Przsiad już latwiejszy do wykonania, jednak w jednym dniu przy treningu fbw chcialbym to ćwiczenie jakos zastąpić by dać lekki odpoczynek.

Co do tych skoków na filmiku jest to też ćwiczenie stabilizujące ( z utrzymaniem równowagi ). Dla wyizolowania ruchu nie machać rękoma, trzymać je przed sobą. Zmniejszają po części ryzyko kontuzji. Pod tym względem mozna je też robić na z nogi na nogę skacząć bardziej do boku. ten koksu niestety nie jest w tym dobry ;p


Zmieniony przez - Dathares w dniu 2012-06-13 23:20:15


faktycznie trzeba by było się tutaj dogadać z lekarzem ortopedą czy fizjoterapeutą, który Ci stwierdził co wolno, a czego nie wolno Ci robić. Bo faktycznie niektóre ćwiczenia mogą Ci pogłębić wadę postawy lub zahamować jej korekcję

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 7409 Wiek 52 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39811
Dathares

https://www.sfd.pl/FBW_5x5_-t866178-s2.html#post1


DO LEKARZA!!!!!

"live and die in the squat rack"

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Prośba!

Następny temat

plan na massee

WHEY premium