SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TUTAJ zadajemy pojedyncze pytania - część 5

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 230748

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 62 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 529
O kurde, przepraszam nie napisałem o co chodzi. Czyli to pytanie dotyczy podciągania na drążku : )

prod
Witam, mam następujące pytanie. Robię teraz 4 serie po 7 powtórzeń bez obciążenia. Jak myślicie, zacząć dokładać obciążenie czy jeszcze poczekać, jak tak to od ilu powtórzeń zacząć ? Dzięki za odp.


Zmieniony przez - prod w dniu 2012-03-17 13:48:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 2373 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 23963
Ja zacząłem dokładać obciążenie jak robiłem po 10 w serii , szybko ciężar szedł w górę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 62 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 529
Dzięki za odpowiedzi, czyli jak dojdę do 10x4 to zawieszam ciężar : )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1997 Wiek 11 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 12712
ja mam pytanie o unoszenie sztangielek bokiem, jaki kąt ugięcia ramie/przedramie?
i jeszcze czy mój sposób jest dobry: obmyśliłem split 2x partia i to ćwiczenie robię po wyciskaniu siedząc i biorę sobie 10kg*12p /9kg*12/ 8*12 przerwy koło minuty, staram się żeby było "wylewające" bo słyszałem że wtedy mocniej się angażuje boczny akton na którym mi najbardziej zależy, nie podnosze łokci powyżej barków (przy wyciskaniu sprzed głowy nie opuczszam poniżej końca nosa) bo stawy bolały...

jak wspomogłem to się daj sog ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6507 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657
kąt myślę 15 stopni jest optymalny im wiekszy kąt tym bliżej do wersji power

wbrew pozorom unoszenie bokiem łatwo zepsuć, wylewające unoszenie bokiem jak najbardziej ale rotacja musi być ograniczona żeby nie uszkodzić rotatorów barku

zawsze łokieć prowadzi w tym ćwiczeniu i to jest najważniejsze, łokieć zawsze jest najwyższym punktem ramienia to daje możliwość pracy głowie lateralnej

unoszenie bokiem lubi większą ilość powt spróbuj sobie np na 20 powt ciężar spadnie o połowę ale głowa boczna dostanie ładne lanie

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1215 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11600
rion 10

Odnosnie tych szrugsow. Na silowni zauwazylem ze cwiczacy trzyamja gryf z tylu za plecami i nastepnie przed soba i wykonuja wznosy na barki. I mam pytanie czy to bez znaczenia ? Czy moze inaczej ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6507 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657
sam mięsień czworoboczny ma też kilka mniejszych obszarów więc każda wersja działa dobrze jednak co jest najważniejsze to żeby szrugsy wykonywać technicznie i w maksymalnie pełnym zakresie ruchu a najlepiej z pauzą w szczytowym punkcie

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 47 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1164
Witam.

Mój staż na siłowni z prawdziwego zdarzenia to około 3 miesiące, ćwiczę FBW, lecę pod masę (jem około 150% więcej niż wcześniej) (przysiady,wiosłowanie,wyciskanie na ławce, wyciskanie na barki, podciąganie na drążku, pompki na kostkach), wcześniej hantle i przysiady ze sztangą, pompki, drążek.

Ważę 80 kg, docelowo ma być 85 kg i mam problem. Wszystko wygląda w miarę ok - są kaptury, są wyraźne mięśnie grzbietu, klata też nieźle zarysowana, bicepsy też [ lewy trochę gorzej], natomiast moim utrapieniem jest brzuch. Gdy stoję i nie spinam mięśni brzucha to jest spory. Palcami czuję pod warstwą tłuszczu szóstkę,aczkolwiek nie wygląda to zbyt ciekawie. Mógłby mi ktoś coś polecić?

Dietę ciężko mi trzymać, rzadki dostęp do jakichś funduszy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6507 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657
jak zarys wszystkich mięśni jest to znaczy, że forma jest ok i mieśnie rosną

brzuch panie kolego to kwestia głównie poziomu tłuszczu, trzeba zredukować poziom tłuszczu i ośmiopak wyjdzie na wierzch, ale to dopiero wówczas gdy osiągniesz cele masowe

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 47 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1164
Dziękuję za szybką odpowiedź. Większość planów redukcyjnych opiera się na fbw i ujemnym bilansie kalorii... a z tym u mnie będzie ciężko. Czy zamiast tego wystarczające do planu treningowego będą interwały/zwykłe bieganie 20-40 min dziennie?
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Prośba!

Następny temat

plan na massee

WHEY premium