SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TUTAJ zadajemy pojedyncze pytania - część 5

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 230768

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1436
często spotykam sie z planami fbw na mase z priorytetem, zawsze ten priorytet byl na duze partie miesni, zas na male nie widzialem, stad moje pytanie, czy moge ulozyc plan z priorytetem na biceps?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 446 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2525
Radsoon czy wolisz się skupić na dużych partiach mięśniowych i robić sukcesywnie progres i się rozrastać, być coraz większym, czy katować biceps z minimalnymi efektami?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1436
okej rozumiem, dzieki :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6508 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777660
PK_Kaczor

zdecydowanie uginanie ze sztangą stojąc , szerokość chwytu na sztandze ma odpowiadać szerokości rozstawu łokci

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6508 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777660
Wilczyslaw

jak dla mnie za szybko się wziąłeś za pewne elementy, które na pewno nie są dla Ciebie. Skoro masz problem z tyłem uda i pośladkami to nie jesteś w stanie wykonać poprawnie technicznie mc na prostych nogach, ponadto jak najbardziej dzień dobry jest ok ale to ćwiczenie stosuj jako ćwiczenie wspomagające a nie bazowe, czyli pracujesz na niewielkich ciężarach i kontrolujesz poprawną sylwetkę, jeśli tylko dół grzbietu przechodzi w płaski przerywasz ćwiczenie, mc na prostych nogach w ogóle bym wykluczył z planu. To co zrobiłeś to zappewne stan zapalny, w mięśniu pośladkowym małym lub średnim. Kilka dni off od mocnego ich angażowania i rozciągania. Do prawidłowej mobilności w tylnym udzie dochodzi sie miesiącami, a nie kilka ćwiczeń i rozciagań. Tutaj musisz mieć zaplanowane dokładnie, co i w który dzień robić bo skończy się to tak szybko jak się zaczęło.

Mało osób jest w stanie wykonać poprawnie technicznie przysiad atg lub mc na prostych nogach, a jeszcze mniej będzie kiedykolwiek go w ogóle w stanie zrobić

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
rion10 - już wiem "co się stao", tak więc poszedł SOG

W takim razie kilka dni odpoczynku dla kończyn dolnych. Rozumiem, że później mogę w ramach poszerzania mobilności porobić dzień dobry z naciskiem na sylwetkę (a nie ciężar ofc, wspomagające ćwiczenie) i standardowy stretching. Jeszcze jedna wątpliwość - gdy już nie będzie mnie nic ciągnąć/boleć, to chyba będę mógł wykonywać klasyczny MC i "power squat" (szeroki rozstaw, ruch biodrami w tył i wszystkie pozostałe techniczne detale)?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 167 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3887
Proszę o podanie linka do DOBREGO artykułu o treningu na wytrzymałość-> jak ułożyć takowy, jakie są zasady, jak ćwiczyć ile to ma trwać i jakie przyniesie efekty.
Tak użyłem googli i wyszukiwarki na forum nie znalazłem konkretów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 11936 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 90986
rion10 dzieki
i jeszcze mam pytanko
co bedzie lepsze wyciskanie sztangi leżąc czy sztangieli?? nigdy jeszcze nie wyciskałem sztangielkami i myslałem zeby zmienić zeby dac nowy bodziec. zmienić czy lepiej nie kobinowac i dac normalne wyciskanie sztanga??

Ciągły terror w dążeniu do chwały, życie jest za krótkie, żeby być małym!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 135 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1624
Ponawiam pytanie:
Witam, mam pytanie dotyczące masy a tkanki tłuszczowej.
Czy robiąc ćwiczenia na masę i stosując gainera da się też w między czasie jakoś pozbywać tłuszczu? Lub zamieniać go na mięśnie?
Bo wisi mi brzuch, a na innych partiach już są widoczne efekty ćwiczenia. Jeśli da się jakoś połączyć spalanie tkanki tłuszczowej z przybieraniem na masie ( w co raczej wątpię) to prosiłbym o radę.
Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 11936 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 90986
jak masz sporo tłuszczu to najpierw zredukuj a póxniej masuj, jesli tylko znikome ilości tłuszczu na brzuchu to daj bilans 0 wrzuć do planu treningowego aero i do dzieła.

Ciągły terror w dążeniu do chwały, życie jest za krótkie, żeby być małym!

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Prośba!

Następny temat

plan na massee

WHEY premium