SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TUTAJ zadajemy pojedyncze pytania - część 5

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 230610

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777520
japeczko
Ile powinienem robić podciągnięć do drążka szerokim nachwytem, trenując na masę? Obecnie robie sobie 3 serie po 8 powtórzeń. I czy będą lepsze efekty kiedy będę nakładać do tego dodatkowe obciążenie np. hantelek miedzy kolana.


jak dasz radę dokładać ciężar to śmiało dokładaj

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 165
Mam 17 lat 178 cm wzrostu i ważę 70 kg . Przez okres 7 miesiecy robiłem FBW podane na tej stonie i przyrosty były dobre teraz jednak ma dylemat gdyż nie pomaga zmiana cwiczen i myślę nad zmiana planu na inny tylko nie wiem czy jest to dobry pomysł , zaznaczam ze dieta przynosi efekty na miesiac 2kg około . Oto dotychczasowy plan : Klatka - wyciskanie sztangi na lawce lezac 3x10 , Nogi - przysiad ze sztanga na barkach 3x10 , plecy - podciaganie na drązku nachwytem 3x10 , barki - wyciskanie sztangi z przed głowy 2x10 , biceps - uginanie hantli oburącz stojąc 2x10 , triceps - francuskie wyciskanie leżąc 2x10 . Proszę o jak najszybszą odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 677 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 29702
Czy początkujący mogą wykonywać wyciskopodrzut?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777520
Marcin50
Mam 17 lat 178 cm wzrostu i ważę 70 kg . Przez okres 7 miesiecy robiłem FBW podane na tej stonie i przyrosty były dobre teraz jednak ma dylemat gdyż nie pomaga zmiana cwiczen i myślę nad zmiana planu na inny tylko nie wiem czy jest to dobry pomysł , zaznaczam ze dieta przynosi efekty na miesiac 2kg około . Oto dotychczasowy plan : Klatka - wyciskanie sztangi na lawce lezac 3x10 , Nogi - przysiad ze sztanga na barkach 3x10 , plecy - podciaganie na drązku nachwytem 3x10 , barki - wyciskanie sztangi z przed głowy 2x10 , biceps - uginanie hantli oburącz stojąc 2x10 , triceps - francuskie wyciskanie leżąc 2x10 . Proszę o jak najszybszą odpowiedź


ale skoro przyrosty są stałe to co chcesz zmieniać ?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777520
Fat-Hulk
Czy początkujący mogą wykonywać wyciskopodrzut?


mogą tylko na początku nie jest Ci to potrzebne, naucz się porządnie wykonywać wyciskanie wersję statyczną

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 100 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2286
czy po FBW 5x5 moge zaczac robic FBW staly zakres powtorzen( robilem kilka miesiecy temu wlasnie cos takiego) czy np lepiej bedzie zaczac wersje 5-10-15?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 244 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6290
Mam pytanie o technikę high pulla , na filmikach nie za bardzo widać jak ta sztanga jest wypychana przez te biodra.
Na poczatku robilem biodrami ruch do przodu , ze sztanga oddalala sie od bioder i robila taki pol okrag az byla na wys. klatki , potem swobodnie opadała. Ostatnio najwiekszy kox na silowni naście lat ćwiczy trójbój i powiedział do mnie "żebym wypychal to biodrami a nie .. "
Czy mam to zrobić tak jak przysiad i po prostu wyrzut jak w push presie.
Bo robiłem ruch jakbym zaraz kogoś miał zapiąć Xd. Przepraszam za slownictwo ale chce wam zobrazowac zebyscie mi pomogli
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 137 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1832
Witam może mi ktoś podrzucić jakąś rozpiskę treningu całościowego 3x w tyg? Szukam od 2 dni ale nie wiem co będzie najlepsze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2174 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 29766
Nie ma rozpiski idealnej, na jednego lepiej działa split, na innego FBW, a na jeszcze innego jeszcze co innego ;)(nie mówiąc już o podziałach typu 5x5 czy różnych innych).

Jak często warto robić tydzień roztrenowania?? Ćwiczę juz około 14 tygodni, dziś mam ostatni trening starym planem FBW, od następnego tygodnia mam zamiar go podzielić na 2 plany, ale czy powinienem teraz zrobić sobie ten tydzien przerwy??

Dostałeś rower więc pedałuj :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777520
inoshi
Mam pytanie o technikę high pulla , na filmikach nie za bardzo widać jak ta sztanga jest wypychana przez te biodra.
Na poczatku robilem biodrami ruch do przodu , ze sztanga oddalala sie od bioder i robila taki pol okrag az byla na wys. klatki , potem swobodnie opadała. Ostatnio najwiekszy kox na silowni naście lat ćwiczy trójbój i powiedział do mnie "żebym wypychal to biodrami a nie .. "
Czy mam to zrobić tak jak przysiad i po prostu wyrzut jak w push presie.
Bo robiłem ruch jakbym zaraz kogoś miał zapiąć Xd. Przepraszam za slownictwo ale chce wam zobrazowac zebyscie mi pomogli


bardzo dobrze Ci poradził w high pull praca w większości jest generowana przez biodra, wszystko zależy też od tego na jaką wysokość go wykonujesz

stajesz wyprostowany, sztange trzymasz nachwytem szerzej niż barki, cofasz biodra do tyłu i energicznym ruchem biodra lecą w przód powodując wystrzał sztangi w górze, ręce tylko kontrolują ruch sztangi
nie ciągniesz barkami tylko pierwszą część wykonują biodra a drugą część kaptury

to nie jest łatwe ćwiczenie ale jak się nauczysz da swoje efekty

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Prośba!

Następny temat

plan na massee

WHEY premium