SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TUTAJ zadajemy pojedyncze pytania - część 5

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 230536

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6494 Napisanych postów 62286 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777509
Genshin

z tego co pamiętam poszperaj na kilku pierwszych stronach forum przewijały się plany push pull

a ćwicz planem jakieś 4-6 tyg spokojnie później możesz pozmieniać trochę ćwiczeń

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6494 Napisanych postów 62286 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777509
nabial

rób w osobne dni czyli na rowerze jeździj w dni bez treningu

Ps długo Ci zajmuje ten fbw

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 90 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2368
witam!
zaczalem niedawno trenowac tym treningiem: https://www.sfd.pl/Trening_metodą_body_building__kulturytyczna,_weiderowska_-t645745.html 
Moje pytanie to czy jak doszlo do tego ze zrobilem 60kg x12 x10 x7 to znaczy ze z tym samym ciezarem przechodze na x10 x10 xmax? dzieki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 656
dzieki za odpowiedz, sam trening silowy zajmuje mi 50-60min

jeszcze takie pytanie - przy wioslowaniu jednoracz na wyciagu dolnym mocno pracuje biceps, plecy raczej slabo - jak prowadzic lokiec, bo zapewne w tym problem?

to samo przy wyciskaniu sztangi na skosie i plaskiej - jaki rozstaw, prowadzenie lokci itp, aby ograniczyc udzial lap, a aktywowac klate?

Zmieniony przez - nabial w dniu 2011-09-07 18:12:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6494 Napisanych postów 62286 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777509
przy wiosłowaniu na wyciągu ewidentnie musi być problem z techniką bo to takie ćwiczenie, w którym fajnie pracują plecy mocno rozciągaj łopatki i spróbuj dociągać łokieć tylko do krawędzi pleców i powinno wchodzić ładnie

najlepiej jakbyś nagrał filmik

Co do wyciskania to rozstaw sam musisz dobrać tak aby przez całe wyciskanie przedramię było pionowo do ziemi łapy zawsze będą pracować nie da się ich wyeliminować jeśli np triceps jest słabszy od klatki to w ruchu wyciskania zawsze padnie pierwszy

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 360 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3257
Witam, aktualnie ćwiczę FBW ułożone z pomocą forum:
3x przysiad przedni
2xRdl
4x podciąganie nachwyt
3x wyciskanie na skosie na klatke
2x wycisk żołnierski
2x wycisk francuzki
2x ugianie przedramion ze sztangą
2x wspiecia na palce
Plan ten przerabiałem prawie 3 tygodnie dokładnie tak jak jest wypisane powyżej, a później bic i tric na zmiane co trening 3 serie, reszta tak samo. W sumie robie prawie mesiąc ten trening.
Zamierzam go pociągnąć kolejny miesiąc.Staż wtedy będzie wynosił 5,5 miesiąca czyli prawie pół roku i chciałbym wypróbować coś nowego, jakiś inny rodzaj treningu, może być całościowy i dzielony, co polecacie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6494 Napisanych postów 62286 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777509
w sumie to zależy od tego w jakim zakresie pojąłeś technikę podstawowych bojów jeśli jest ona dobra to możesz przejść na trening np z dwoma zestawami jeśli natomiast technika jest jeszcze średnia zmień delikatnie ćwiczenia i leć nim dalej

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 38
Witam! Jestem kompletnie nowy, nie tylko na forum ale także w kwestii treningów.
Oto informacje o mnie "
Wiek 18
Waga 80
Wzrost 175
Cel do osiągnięcia: zdecydowanie redukcja, może trochę rzeźby
Staż: mniej niż 0
Aktywność fizyczna: Nie jest może zerowa, ale doskonała także nie jest. Od niedawna staram się co najmniej 2x w tygodniu pływać na basenie, dodatkowo standardowe lekcje w-fu, jakieś bieganie za piłką, gra w tenisa stołowego.
Jestem także astmatykiem (genetyczne), co dodatkowo utrudnia utrzymanie porządnej masy ciała (leki kostykosteroidowe)

Po tym wstępie nadchodzi czas na moje pytanie :
Mam dostęp do dobrze (jak na mój gust) wyposażonej siłowni, chce zacząć chodzić na start na 1 do 2 godzin tygodniowo.
Mając pod uwagą moje dane, czy bylibyście tak mili i pomogli mi ułożyć jakiś początkowy plan trenowania? Jeżeli już ktoś się za to zabierze, byłoby miło gdyby nie używał jakichś "zaawansowanych" pojęć, gdyż po prostu ich nie zrozumiem.
Przystępny język byłby mile widziany.

Dziękuje i pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 360 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3257
Ok, czyli ten plan pociągnę z 3-4 tygodnie jeszcze i wtedy postaram się jakieś FBW 2 zestawy ułożyć.
Technika podstawowych ćwiczeń myślę, że dobra.
SOG o ile wejdzie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 46 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 561
Witam! chciałem się zapytać o MC mianowicie dzisiaj jak robiłem ostatnią serie i ciezar był pokażny to jak opuszczalem to praktycznie puszczałem sztange by samowolnie spadła lecz delkiatnie zwalnialem by uchwyt nie puscil,czy dozwolone jest takie cos w technicznym wykonaniu?
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Prośba!

Następny temat

plan na massee

WHEY premium