SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TUTAJ zadajemy pojedyncze pytania - część 5

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 232526

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6527 Napisanych postów 62331 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777974
Bezik7124
Trenuję od poczatku stycznia, staram się na razie zrobić masę (ważę tylko 69kg na 180cm wzrostu ;p ). Ostatnio zacząłem biegać, poczytałem o tym wczoraj i dzisiaj kilka tematów, no i wiem wszystko co chciałem wiedzieć poza jedną rzeczą - czy to, czy biegam w tym samym dniu w którym mam siłownię ma jakieś znaczenie? Siłownie mam w poniedziałki, środy i piątki, czyli 3x tygodniowo. Biegać też bym chciał 3x w tygodniu.

Zmieniony przez - Bezik7124 w dniu 2012-04-30 19:26:55

Zmieniony przez - Bezik7124 w dniu 2012-04-30 19:27:18


Unikaj biegania dzień prze treningiem nóg żebyś był w pełni gotowy na ciężki trening nóg, oczywiście biegi uwzględnij w bilansie kalorycznym i będzie ok

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6527 Napisanych postów 62331 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777974
Samirek
rion10 - Sluchaj bo cwicze juz jakies ~2 miesiecy podstawowym treningiem FBW jaki tu zapodawal juz wiele razy traktor. Wczesniej juz go tutaj tez pokazywalem. Efekty, jesli chodzi o wage i sile sa do przodu. To, to na pewno, ale czy nie lepiej byloby podzielenie takiego treningu na ABA, BAB ? Czyli tak jak robie wyciskanie na lawce poziomej to potem zrobic wyciskanie sztangieliek w skosie? Nie bylaby to duza lepsza opcja? W koncu mam zamiar rozbudowywac kazdy miesien. To tak tylko oczywiscie z ciekawosci pytam.


Tutaj Traktor ma rację podstawowe plany FBW mają za zadanie nauczyć Cię poprawnego wykonywania ćwiczeń jednocześnie napędzając mase i siłę mięśniową. Oczywiście przyjdzie czas gdzie postępy na jednym zestawie spowolnieją i wówczas możesz sobie dorzucić drugi zestaw w celu zmiany bodźców.
Jak dojdziesz do masy, która Cię interesuje wówczas możesz się bawić w atakowanie konkretnych obszarów mięśni i poprawiać konkretne rejony umięśnienia ale teraz skup się na budowie ogólnej masy mięśniowej.

w razie pytań pisz

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6527 Napisanych postów 62331 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777974
ZIOMBEL93
mój plan treningowy wygląda następująco:
poniedziałek:
siłownia: klata + biceps
ćwiczenia na worku treningowym + ćwiczenia rozciągające
ABS II
wtorek:
bieganie
worek treningowy + ćwiczenia rozciągające
ABS II
piątek:
siłownia: triceps + plecy
worek treningowy
ABS II

Dodatkowo w tygodniu w któryś dzień mam możliwość skorzystania z basenu, lecz to zależy już od nauki kiedy będę mógł..

moim celem jest spalić tłuszcz z brzucha i wyrzeźbienie go oraz popracować nad siłą jak i nad kondycją. Czy ten plan pomoże mi to zrealizować, nie za dużo ćwiczeń na worku?
dziękuje z góry za konkretną odpowiedź ;)


tylko po co Ci plan, który nie jest kompleksowy ? nie trenujesz nóg, barków ?

każdy plan siłowy ma trenować ciało całościowo bez pomijania grup mięśniowych, za nadmiar tłuszczu odpowiada głównie zła dieta i na tym powinieneś się skupić

obierz jakiś priorytet czy to worek czy siłownia bo jak się robi kilka rzeczy na raz to żadna nie wychodzi dobrze

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6527 Napisanych postów 62331 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777974
iw5sp
Jak powinna wyglądać prawidlowa technika wyciskania siedząc ? Cały kręgosłup/plecy maja być oparte o ławeczkę?łopatki ściągnięte? Wyciskać do wyprostu lokci?


Ławki dotykają spięte pośladki, łopatki, głowa.

Jak się położysz na ławie i ściągniesz mocno łopatki to dół grzbietu lekko się uniesie, a prostujesz do wyprostowania rąk ale nie blikujesz łokci

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 42 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 171
rion10
ZIOMBEL93
mój plan treningowy wygląda następująco:
poniedziałek:
siłownia: klata + biceps
ćwiczenia na worku treningowym + ćwiczenia rozciągające
ABS II
wtorek:
bieganie
worek treningowy + ćwiczenia rozciągające
ABS II
piątek:
siłownia: triceps + plecy
worek treningowy
ABS II

Dodatkowo w tygodniu w któryś dzień mam możliwość skorzystania z basenu, lecz to zależy już od nauki kiedy będę mógł..

moim celem jest spalić tłuszcz z brzucha i wyrzeźbienie go oraz popracować nad siłą jak i nad kondycją. Czy ten plan pomoże mi to zrealizować, nie za dużo ćwiczeń na worku?
dziękuje z góry za konkretną odpowiedź ;)


tylko po co Ci plan, który nie jest kompleksowy ? nie trenujesz nóg, barków ?

każdy plan siłowy ma trenować ciało całościowo bez pomijania grup mięśniowych, za nadmiar tłuszczu odpowiada głównie zła dieta i na tym powinieneś się skupić

obierz jakiś priorytet czy to worek czy siłownia bo jak się robi kilka rzeczy na raz to żadna nie wychodzi dobrze



mała pomyłka wtorki mam przerwę od ćwiczeń w środy trenuję ;) w piątek robię nogi + triceps + przedramię. Chodzi mi po prostu o to czy nie za dużo tego jest gdybym jeszcze dołączył w któryś dzień pływanie..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6527 Napisanych postów 62331 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777974
tutaj jest kwestia ustalenia priorytetów czy chcesz trenować siłowo pod np sw i dlatego masz treningi na worku i rozciąganie czy może coś innego. Jeśli chodzi o ogólną poprawę kondycji to zrobiłbym trening 3 razy w tygodniu fbw oparty na podstawowych ćwiczeniach + dwa razy worek i raz basen

Oczywiście jeśli Twój organizm kondycyjnie i regeneracyjnie wytrzyma taką aktywność

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 42 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 171
rion10 - wydaje mi się, że jeśli biegam raz w tygodniu to nie potrzebuję już ćwiczeń na nogi tak samo gdybym pływał na basenie to ćwiczeń na braki nie potrzebuję.. możliwe, że się mylę ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6527 Napisanych postów 62331 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777974
na pewno się mylisz, to jest tak samo jak czasem wrzucają ludzie trening bez nóg i piszą, że ich nie trenują bo grają w piłkę, to inna praca dla mięśni, zrób test skoro mięśnie są wyćwiczone od biegania weż połowę swojej wagi ciała załóż na sztangę i zrób 4-5 serii przyusiadów ze sztangą po 20 powt w serii i sprawdź efekt na drugi dzień

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 42 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 171
rozumiem. Wielkie dzięki! ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 57 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1008
Ponawiam pytanie z poprzedniej strony.

"Traktor :
Rozumiem i mam odpowiednią dietę, ale chodzi mi o to czy jeżeli skupiam się na masie, jestem początkujący, mam 17 lat, 179 wzrostu i waże 67,5kg to czy lepszy będzie powyższy plan, czy może plan, który podałeś tutaj ;https://www.sfd.pl/FBW_Masa,_ocena,_poprawa-t731298-s2.html." 
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Prośba!

Następny temat

plan na massee

WHEY premium