SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TUTAJ zadajemy pojedyncze pytania - część 5

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 230447

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6484 Napisanych postów 62272 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777408
Kura
Witajcie. Czy mogę robić w poniedziałek: klata, triceps w środę: grzbiet, biceps, w piątek: nogi, barki czy sa jakieś przeciwwskazania ?


możesz jeśli nie masz więcej dni treningowych to jest jedna z możliwości podziału

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6484 Napisanych postów 62272 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777408
almost_judoka
rion10


najpierw jedno ćwiczenie we wszystkich seriach i dopiero przechodzisz do kolejnego

masz cały atlas ćwiczeń podstawowych ćwiczeń na plecy i triceps


Dzięki "rion10".

Czyli przy założeniu, że klatę na ławce prostej robię sztangielkami po 23kg (10+8+6+6), to w skosie nie zrobię takiego wyniku. Chyba, że mam zrobić większe przerwy pomiędzy ćwiczeniami. Aktualnie robie ok 90 sekund pomiędzy seriami. Może pomiędzy klatą płasko a klata w skosie zrobić większą przerwę?

Teraz robiłem tak:
klata płasko 10x - 90s. - klata skos 10x - 90s. - rozpiętki x10 - 90s. - klata płasko 8x - 90s. - klata skos 8x - 90s. - rozpiętki x10 - 90s. - klata płasko 6x - 90s. - klata skos 6x - 90s. - rozpiętki x10 - 90s. - klata płasko 6x - 90s. - klata skos 6x - 90s. - rozpiętki x10

Zmieniony przez - almost_judoka w dniu 2012-01-27 09:44:15


ale do każdego ćwiczenia dobierasz ciężar indywidualnie w wyciskaniu na skosie nie weźmiesz takiego ciężaru jak w wyciskaniu leżąc na ławce poziomej bo z założenia powienien być mocniejszy

więc przerwy sobie ustal i ciężary pod konkretny bój

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6484 Napisanych postów 62272 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777408
almost_judoka
Ćwiczę w środy klatkę i biceps. W piątek czuję jeszcze, że nie są te mięśnie zregenerowane. Czy mogę w takim razie w piątki ćwiczyć plecy i triceps? Nie przemęczę klatki podciąganiami i wyciskaniem wąskim?


nie da się żebyś w pewnym stopniu nie zaangażował innej partii w pracę, ale nie przejmuj się mięśnie możesz czuć pare dni po treningu

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 43 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 227
Dzięki "rion10".

Czyli na płaskiej ławce powonieniem więcej wycisnąć, tak? W sumie tak samo wyciskam. Ok, ale z tego co piszesz, to się nie będę przejmował i wyciskał śmiało dalej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6484 Napisanych postów 62272 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777408
tak na poziomej powinieneś wycisnąć więcej niż na skosie, a na skosie więcej niż na barki

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 202 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2273
Witam! ćwiczę już trochę czasu ale nigdy jeszcze nie robiłem brzucha traktując go jako zwykłą partie i naprzykład 1x tydz (zawsze były plany w stylu ABS itp, mógłby ktoś podać standardową rozpiskę ćwiczeń z ciężarem na brzuch jakie kidyś robiliscie? i czy naprzykład rozbić dół,góra,skośne na 3 dni podczas FBW będzie ok?.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6484 Napisanych postów 62272 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777408
tylko teraz pytanie czy trening na mięśnie brzucha jest potrzebny? jeśli masz porządny trening oparty na złożonych ćwiczeniach to ćwiczenia Ci nie potrzebne

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Usunięty przez rion10 za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 104 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 415
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mam pytanie czy w treningu FBW mogę zamiast przysiadu ze sztangą dać przysiad z dwiema sztangielkami?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6484 Napisanych postów 62272 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777408
możesz ale przełożenie będzie marne siłowo, efektywność nie ta

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Prośba!

Następny temat

plan na massee

WHEY premium