SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TUTAJ zadajemy pojedyncze pytania - część 5

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 230771

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6508 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777660
wweraw
Chciałbym zapytać o zwiększenie czasu aerobów.
Obecnie wykonuję 20 aerobów po treningu siłowym(oczywiście przed aerobami aplikuję BCAA), chciałbym zwiększyć do 30min czy taki skok nie spowoduję utraty mięśni?


możesz dołożyć aerobów ale dokładaj stopniowo np po 5 minut i będzie ok zwłaszcza jeśli stosujesz bcaa

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6508 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777660
kacperoo14
Chciałbym dorzucić aeroby po treningu, ale moja kondycja jest w fatalnym stanie. Nie wytrzymam na bieżni/rowerku 20-30minut, max 10-15. Jest może jakaś rozpiska albo jak po prostu robić, żeby dojść stopniowo do tych 20-30min na bieżni/rowerku? Dodam, że na bieżni biegam z 9.5km/h


pamiętaj, że poprawa kondycji w tym wypadku wydolności tlenowej jest łatwa do uzyskania organizm szybko się adaptuje do wysiłku aerobowego dokładaj co trening np minutę do czasu i nawet się nie zorientujesz jak 30 minut bez problemu machniesz

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6508 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777660
kosmosmerf
Tak się zastanawiam by nowego FBW nie zrobić z taką kolejnością partii (ostatnio zresztą przewinęła się w MD). Klatka/barki/triceps/plecy/biceps/nogi, co o tym myślicie?


jeśli to ma być jeden trening w takiej kolejności to jak dla mnie kiszka, jak zrobisz cały trening to na końcu zabraknie mocy na porządne przysiady i zrobisz je po łebkach albo kiepsko technicznie

mimo wszystko zacznij od dużych i złozonych partii

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3
Na początku chciałem zaznaczy, że jeśli zadaję pytanie w złym dziale, to odeślijcie mnie do poprawnego miejsca na forum. Ale do rzeczy.

Od ponad pół roku regularnie ćwiczę pompki. Na początek robiłem na ziemi, potem przez długi czas na krzesłach, ale ostatecznie wróciłem na normalne na ziemi. W ostatnim tygodniu podczas ich robienia dokucza mi kłucie w okolicach brzucha. Nie wiem za bardzo czym to jest spowodowane, a chciałbym się tego pozbyć, gdyż wcześniej jak robiłem po 50 pompek to było wszystko git, a teraz nawet 30 nie mogę zrobić. Czy to aby nie jest z przetrenowania, gdyż oprócz tego ćwiczenia biegam dodatkowo. No i też czy mam się tym martwić i pójśc do lekarza czy też samo przejdzie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 770 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 21771
Mam pytanie czy mogę robić Aerobiczną 6 weidera na wyrzeźbienie brzucha trenuje 3dniowym planem na mase A6W wykonywał bym wieczorami

Każdego dnia jestem coraz większy...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 4456 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 65753
kaktus96
Mam pytanie czy mogę robić Aerobiczną 6 weidera na wyrzeźbienie brzucha trenuje 3dniowym planem na mase A6W wykonywał bym wieczorami


Brzuch rzezbi sie dieta a cwiczenia to tylko dodatek, ogolnie a6w to sciema.

"Kazdy jest swirem - kwestia tylko na ile."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 58 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 714
Witam, w międzyczasie kiedy nie trenuje dużo czytam, chcę poszerzać swoją wiedzę :) przejdźmy do meritum, na jakich zasadach działa RAMPA? wiem co to jest bo już wyczytałem, ale zasady działania nie do końca jeszcze rozumiem jako osoba początkująca, czy można rampować dodając w kolejnych seriach inny ciężar? czy ciężar zawsze musi być ten sam? np 6x50 6x60 6x70 itd... ciężar zwiększa się o 10 co serie, a można rampować np tak 6x50 6x55 6x62 6x71 ? bo o ile trenuje się na siłowni to problemu z ciężarami nie ma żeby dokładać, o tyle trenując w domu może to już być problem

"Bez poświęcenia, nie ma zwycięstwa"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18
Ćwicze planem FBW by Georgu 1 zestawem gdzie np na plecy wykonuje 3 serie wioslowania sztangą (ćwiczone są mięśnie najszersze grzbietu, czworoboczne itd.). W planie z 2 zestawami, na plecy bede wykonywal np 2s wioslowania i 2s unoszenie z opadu. To wtedy wczesniej wymienione mięśnie będą słabiej ćwiczone??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 438
witam
czesto na forum sfd przy treningu fbw pada pytanie " jakie sa twoje maksy?" czy przez okreslenie maksy mam rozumiec, ze to jest maksymalna ilosc ciezary jaka jestem w stanie podniesc 1 x czy pełna serie 15 powtórzen?

2 pytanie:
jak nie mam juz wiekszych ciezarow aby dokladac, to mam dokladac sobie serie plus zwiekszyc ilosc powtorzen? czy koniecznie szybko dokupic ciezary?




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2012-01-23 12:18:07

"Terror i ch*j"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 86 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1082
Witam, mam pytanie a propo biegania i silowni... Zastanawiam sie co bedzie lepsze: bieganie rano a popoludniu silownia, czy odwrotnie? z gory dzieki i pozdrawiam
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Prośba!

Następny temat

plan na massee

WHEY premium