SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

bieganie rano a śniadanie....

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 18154

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 203
Witam,
Mam 17 ( rocznikowo 18 ) lat. Ćwicze prawie codziennie ( bez odżywek i koksów) juz od dawna, ale mam inne pytanie do Was.
Kiedy rano wstane ( 6.40 ) o 7 ide pobiegać ( nie codziennie ) i tu pytanie do Was czy to dobrze że biegam bez zjedzenia wczesniej śniadania? ( tylko wypije szklanke herbaty) .
Mógłbym zjeść śniadanie ale by sie żle biegało.
Co mam robić? czy przed bieganiem zjeść po prostu mało ( jakąs kromke chleba) czy wogóle niejeść i dopiero zjeść jak wróce ( jakies 30 min ) .
Z góry dzięki Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
aa rozumiem , jedz do pracy ja też jade , nie można życia od siłowni uzależniać bo kiedyś będziesz załował POZDRO !

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 4559 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42829
a co ma byc celem biegania?

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 364 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4815
ja osobiście nie lubie biegac z "pustym żołądkiem".Nie biegam rano a wieczorem ale musze cos zjesc z 30-40 min przed bieganiem.Myśle że spokojnie mógłbyś coś lekkiego zjeść na "pare" minut przed biegiem.to tylko moje zdaniepozdr

"Trust yourself and don`t give up You know you better than anyone else"

I`m a sculptor of my body.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 203
celem biegania ma być poprawa sprawności fizycznej :)
bo jak wiadomo same ćwiczenia fizyczne nie dają wszystkiego, więc trzeba troche poganiać...
a pytam sie o jedzenie dlatego że czytałam, że bez zjedzonego śniadania niewychodzi sie z domu... dlatego pytam czy tak jak ja robie dobrze wpływa na zdrowie:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 293 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5860
to ja odświeże bo mam podobne pytanie moim celem jest tez poprawienie sprawności fizycznej, poza tym inaczej sie żyje od rana po takim bieganiu
jednak nie chce spalać tkanki tłuszczowej ani tym bardziej mięśniowej. Czy jedząc np.10-15 minut przed bieganiem śniadanie organizm zdązy przyswoic co nieco i nie będzie już to bieganie na czczo??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 304 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3442
Mikers - jeśli nie możesz jeść przed bieganiem, to zamiast tej szklanki herbaty wypij coś wartościowego np. miksowana z wodą glukoza i fruktoza (20-30g)+ 100g twarogu chudego, skoro nie używasz odrzywek. Mozesz to zmiksować wieczorem przed spaniem,a z samego rana łyknąć i ok 20-30 minut później biegać.
bez śniadania zwiększasz spalanie mięśni, budowanych na treningu.
Nie widzę innej opcji jeśli nie uzywasz suplementów, a zdobytą masę mięśniową pragniesz w największym stopniu zachować/rozbudować.
ok 1,5-2h po pierwszym posiłku zjedz kolejny, ale już normalny w pełni zbilansowany.
Tak jak robiłeś źle na zdrowie nie wpływa bo tak można robić jak się chce spalać tłuszcz, ale palisz też mięśnie.

BVV - śniadanie 15 minut przed bieganiem to dość ... mulący problem, chyba że nie masz z tym problemu. Byćmoże coś już się pojawi we krwi, choć to zależy od tego co zjadłeś. pewna ilość substancji cały czas krąży z krwią, a poza tym samo bieganie też trwa swoje, więc ciągle będzie się coś dostawało i będzie wykorzystywane w pierwszej kolejności.
Pozostałe uwagi powyżej

dotyczy to sytuacji innej niż redukcja

pozdrawiam.

Przeszłości już nie ma. Przyszłości jeszcze nie ma.
Teraźniejszość to nasze wspomnienia i marzenia.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 8194 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21398
Jak chcecie spalac tluszcz to nic nie jesc ale ja pale i to olweam :D bez snaiadania nie ide biegac i tez idzie ok :D

Zasady bez suplementacji:
przed biegiem okolo 30 min: pol woreczka ryzu , 2-3 jablka starte, 2 lyzki cukru, zmieszac zjesc, bardzo leciutkie, bardzo duzo energii, po bieganiu to samo, 30min-60 min po bieganiu normalne pelne sniadanko :D I bedzie super . Oczwiscie wszytsko to musi byc wliczone w diete i bilans i wtedy bedzie bez prbolemu, zazywanie nawet dluzej ilsoci wegli w okolicach trenignowych (w tym biegu) nie powoduje odkladanie sie tluszczu, wiec biegajac na czczo szybciej schudniesz (nie chce mi sie tlumaczyc czemu jest wszedzie) ale biegajac po posilku pwodujesz ze znaczna ilosc wegli z diety sie nie odlozy w zwiazku z tym i tak efekt bedzie dobry, jezeli jestes jeszcze na ujemnym bilansie tez bedzie ok. WIec bieganie na czczo to dla mniei przy redukcji bezsens (ryzyko omdlenia i wogole dla mnie glodto duzy dyskomfort.

“How in the hell could a man enjoy being awakened at 8:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so? ”
― Charles Bukowski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 188
a czy (jezeli ktos chce spalic w ten sposob tkanke tluszczowa) nie ryzykuje redukcja masy miesniowej ? nie pamietam jak sie to fachowo nazywa cos jak redukcja tylko na "k" :P :dwarf:
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
panowie jedzenie 30 min przed trneingiem na czczo jest bez sensu bo pozbawia cały sens biegania na czczo

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 8194 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21398
Rothen - myslisz sie jedzenie przed bieganiem nie pozbawia biegania sensu :D

Jedzenie przed bieganiem czesciowo pozbawia sensu bieganie jezeli celem jest redukcja. Natomiast przy kazdym innym celu (kondycja, lekkie spowolnienie otluszczania w trakcje masy, oddychanie swierzym powietrzem :) i wszelkie inne cele powoduja ze czy biegasz z pelnym czy z pustym brzuszkiem nie jest az tak istotne :D

“How in the hell could a man enjoy being awakened at 8:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so? ”
― Charles Bukowski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1377 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 17691
a ja się już trochę spaliłem m.in. bieganiem na czczo i teraz zaczynam dbać o mięśnie.
Opinia jest tak, że organizm wszystko wykorzysta jako źródło energii, także suple, dlatego powiedzcie mi, czy hiit po 10-15g bcaa z rana da efekt w postaci spadku tłuszczu przy możliwie największym zachowaniu mięśnia, czy tylko w postaci poprawy wydolnosci i satysfakcji z porannego zap*****lania?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

pierwsze HST proszę o ocenę

Następny temat

Co zamiast owsianki na śniadanie?

WHEY premium