SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TUTAJ zadajemy pojedyncze pytania - część 5

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 232204

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777802
nowyJa
Siemka, co myślicie o treningu siłowym na czczo? nie chodzi mi o siłę bo na czczo to jej raczej niewiele, robie redukcje i bardzo dokładnie trzymam się diety, ale mam obawy czy przypadkiem nie doprowadzi to do katabolizmu. W takim przypadku przed treningiem tylko bcaa + białko, zaraz po szybkie białko i za jekieś 30min pełnowartościowy posiłek potreningowy.


ja generalnie nie znoszę treningów na czczo bo są marne jakościowo ale to już kwestia indywidualna, nawet na redukcji byłoby mi szkoda treningów na czczo ale jeśli bierzesz jakieś białko i aminokwasy ( masło maślane ) to ok

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Wiek 38 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 9607
No po takim treningu czuje sie maksymalnie wymięty, a szybko uzupełniam amino 4 kaps Amino 2700 Universala bezpośrednio przed treningiem, i kolejne 4 od razu po żeby nie było że masło maślane :). Białko hydrolizat 40g + 60gr banana od razu po powrocie wiec jakies 15 min po treningu. po tym posiłek wdg rozkładu do godziny max (kwestia przyrządzenia) i od razu siła wraca. Także dzięki za sugestie, obawiałem się że taki sposób jest bardziej szkodliwy dla mięcha.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 6 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 221
Witam,

Mam pytanie odnośnie treningu FBW:
Czy każdy trening musi mieć ustalony schemat (lub kilka schematów stosowanych naprzemiennie na kolejnych treningach), czy mogę na każdym treningu stosować inne ćwiczenie (taki mix), zachowując oczywiście zasady treningu FBW, czyli lecę po kolei wszystkie partie mięśni?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 7409 Wiek 52 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39811
veto

na Twoim poziomie,im rzadziej bedziesz "mieszal" - tym lepiej na tym wyjdziesz.

dlugo,sumiennie realizowac wybrany program.



nowyJa

dobra-ogarnijmy troche.

proponuje przestac czytac popularne magazyny,bo wiekszosc Twojej wiedzy opiera sie wlasnie na nich.
a one nie sa niczym innym,jak marketingiem firm produkujacych suplementy.

teraz odnosnie tego,co konkretnie napisales-poprzedni post:

"nie chodzi mi o siłę bo na czczo to jej raczej niewiele..."

za sile odpowiada uklad neuromiesniowy,a nie to,czy masz pusty,czy pelny kaldun.
jesli jesz prawidlowo,tzn.jesli przyjmujesz odpowiednia ilosc makroskladnikow w ciagu dnia-to chyba zdajesz sobie sprawe,jak duza pula aminokwasow krazy w organizmie jeszcze z poprzedniego dnia...czy nie za bardzo?

polecam zapoznac sie z tematem:

https://www.sfd.pl/JEM_/_NIE_JEM_dieta_by_Biniu__oficjalny_watek_Q&A__Patrz_str_1_!_cz3-t835452.html

ja stosuje czasowy post juz prawie rok czasu.
wczesniej recomp-teraz masa i uwazam,ze to zayebisty sposob!
moj kolega stosowal wczesniej jedna z odmian-dluzszy(calkowity post) w 1-2 dniach/tyg. ZERO NEGATYWNEGO WPLYWU NA WYNIKI UZYSKIWANE NA SALI TRENINGOWEJ.

ALE!
tak,jak Mariusz (rion10) napisal wczesniej - to kwestia indywidualna,
i kazdy powinien kombinowac wg wlasnych mozliwosci.

co innego jednak wlasne doswiadczenia-a co innego opieranie sie na stereotypach i dogmatach,ktorymi karmia nas wszyscy dookola.

kolejna kwestia-suplementy.

bcaa przed treningiem i jesli chcesz-to takze po (w dawce min 1g/na kazde 10kg masy ciala)
substytutem moze byc KAZDE bialko w formie odzywki.
ale albo bcaa albo bialko.
nie oba naraz!

hydrolizat,to wyrzucanie kasy w bloto.
pare minut nie robi zadnej roznicy.
za duzo reklam czytasz.

jesli po treningu bedziesz jadl normalny posilek,to mozesz sobie suplementy(potreningowe) kompletnie darowac.
wiem-bcaa mozna byloby zostawic....ale na poziomie zwyklego cwiczacego-to nie ma zadnego znaczenia.

Zmieniony przez - traktor71 w dniu 2012-04-16 23:55:41

"live and die in the squat rack"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Wiek 38 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 9607
Dzieki serdeczne traktor71 za szczegółową sugestie, na pewno pozmieniam wkomponowania białka w proszku w diete, a i nad dieta się grubo zastanowie, bo niby te 5/ 6 posiłków jest, zacząłem obcinac węgle a waga mimo tego stanęła na 110 kg. Jeśli mówisz że na redukcji też się sprawdza J/NJ to na pewno zagłębię się w to bardziej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 490 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 8294
oglądałem ten film jak facet prezentuje wiosłowanie

http://musculardevelopment.pl/mdnews-tv/tv-na-trasie-z/lee-haney/video,5,na-trasie-z-lee-haney-cz-5.html  od koło 8 minuty

chyba źle to w ogóle rozumiałem. starałem się pochylać tak jak on, tzn żeby plecy były równoległe do podłoża, ale wykonywałem spokojne ruchy, pracowały tylko ręce. tutaj natomiast widzę, że wiosło należy wykonywać dynamicznie- pracują też kolana i prostownik. tak jak jest napisane "rozciąganie" "wybuch". widziałem wiele form wiosłowania (już nie wspomnę o ludziach na mojej siłowni, którzy pochylają się zaledwie o jakieś 20-30 stopni od pionu).

czy ten instruktarz moge traktować jak jedyną poprawną formę wiosła i robić jak prezentuje Haney?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1276
Mama zamiar sobie kupic gume która bedzie mi pomagała w podciaganiu, tylko nie wiem jakas mam kupic 2 metry ? sa tez 1,5 2,5 m
moj wzrost to 186

Zmieniony przez - leo221 w dniu 2012-04-17 11:57:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777802
nie kupuj sobie na konkretne odcinki bo się nie opłaca, jak będziesz jej regularnie używał to ona się niszczy najlepiej się opłaca kupować taką w rolce po bodaj 20 m trzeba zapłacić troche więcej ale się przydaje bo dotniesz sobie taki odcinek jaki Ci pasuje

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777802
hubertiger
oglądałem ten film jak facet prezentuje wiosłowanie

http://musculardevelopment.pl/mdnews-tv/tv-na-trasie-z/lee-haney/video,5,na-trasie-z-lee-haney-cz-5.html  od koło 8 minuty

chyba źle to w ogóle rozumiałem. starałem się pochylać tak jak on, tzn żeby plecy były równoległe do podłoża, ale wykonywałem spokojne ruchy, pracowały tylko ręce. tutaj natomiast widzę, że wiosło należy wykonywać dynamicznie- pracują też kolana i prostownik. tak jak jest napisane "rozciąganie" "wybuch". widziałem wiele form wiosłowania (już nie wspomnę o ludziach na mojej siłowni, którzy pochylają się zaledwie o jakieś 20-30 stopni od pionu).

czy ten instruktarz moge traktować jak jedyną poprawną formę wiosła i robić jak prezentuje Haney?
\

ja komuś już opisywałem ten filmik, po pierwsze niewiele osób jest w stanie zrobić poprawne wiosłowanie jeśli ma tułów równolegle do podłogi najczęściej słabe rozciągnięcie tyłu ud powoduje, że masz kota w dole grzbietu, ponadto dziwi mnie że poleca wiosłowanie na płaskich plecach, powinna byc zachowana naturalna krzywizna kręgosłupa, bujać się i pomagać można jak masz w wiośle np 120kg a nie np 60. To jest ćwiczenie ogólnie na górę pleców w nim nie trzeba się mega bujać żeby pracowały prostowniki grzbietu one pełnią rolę stabilizującą mają za zadanie utzrymywać pozycję techniczną.
Mimo wszystko jestem zwolennikiem statycznej wersji wiosłowania z mocną retrakcją łopatek wówczas wiosło wchodzi super.

Oczywiście mowa i podstawowej wersji wiosłowania nie nawiązujemy do X ilości odmian tego ćwiczenia

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 102 Wiek 29 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 13470
Dzięki rion10.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Prośba!

Następny temat

plan na massee

WHEY premium