SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TUTAJ zadajemy pojedyncze pytania - część 5

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 232368

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6518 Napisanych postów 62319 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777920
Peos
Ćwiczę w domowych warunkach i nie mam stojaka, na którym kładzie się sztangę, żeby łatwo zdjąć ją na barki. Jak mam trenować nogi dużym ciężarem bez tego stojaka?
Pozdraiwam


Nie ma co ukrywać, że jest ciężko bez stojaków porządnie skatować nogi co nie znaczy, że to nie możliwe.
Po pierwsze możesz robić przysiady z ciężarem jaki jesteś w stanie zarzucić na barki oczywiście na wyższym zakresie powtórzeń, dalej przysiad zerchera tez się nadaje, ćwiczenia bez obciążenia np wyskoki z przysiadu więc możesz coś pokombinować

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6518 Napisanych postów 62319 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777920
Conrado0009
Siema mam straszny ból w nadgarstkach jak robię uginanie ramion ze sztangą prostą czytałem że to może być przez sztangę i że przy sztandze łamanej bul ustąpi i moje pytanie brzmi jaką sztangę kupić mocno czy lekko łamaną a może jeszcze inną??



Najlepiej jak byś najpierw sprawdził na sobie czy ból się utrzymuje przy lekko giętej sztandze czy może mocniej. Bo kupować gryf w ciemno to dość duże ryzyko.

Poza tym zwracaj uwagę jak masz ułożone nadgarstki podczas pozostałych ćwiczeń czy ich nie przeciążasz

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6518 Napisanych postów 62319 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777920
Turek113
Witam. Mam problem. Podobno trenując sporty walki itp najlepiej ćwiczyć FBW. Ale nie wiem czy ćwiczyć na mase czy wytrzymałość, bo czytałem że żeby ćwiczyć na wytrzymałość trzeba najpierw zrobić mase bo nie ma w czym rzeźbić. Z kolei na mase nie można ponieważ masa spowalnia, i ciężko nabrać masy przy innych takich sportach. Chciałbym więc spytać. Masa czy wytrzymałość ?


To zbyt duże uogólnienie że masa spowalnia prędzej zbyt duża masa ciała, jeśli masa nie przeszkadza Ci w sportach walki nie czujesz się ociężały czy wolniejszy to nie ma problemu. Fbw jest dobre przy sportach walki bo poprawia ogólną sprawność fizyczną opierasz się na podstawowych ćwiczeniach siłowych co ma później przełożenie na walkę oczywiście nie zawsze.
Pomyśl też o treningach crossfit

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 32
Powiedział by mi ktoś czy można pić odżywke białkową np. z sokiem, bo piłem z woda ale nie moge wypic po prostu wymiotowac mi sei chce taki ma smak
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 231
Ćwiczę FBW już trzeci tydzień i mam problem gdyż nie męczę się za bardzo przy nim. Po pierwszym treningu dopadły mnie lekkie zakwasy, ale teraz nic. Jedyne ćwiczenie które jest ciężkie to przysiady na innych w ogóle się nie pocę. Gdy kończę ostatnie powtórzenie na barki czuje trochę ciężkość ale to tylko tyle. Obciążenie dobieram takie że ostatnie powtórzenie w ostatniej serii wykonuje z wielkim trudem. Ale dla mnie ilość wylanego potu określa ciężkość treningu. Tu jest mój trening https://www.sfd.pl/FBW_do_oceny.-t838128.html  Dzisiaj zrobiłem pierwszy trening trzeciego tygodnia.

d*****, Koks, Tajski Boks

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 756 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 7259
szeregowy
Powiedział by mi ktoś czy można pić odżywke białkową np. z sokiem, bo piłem z woda ale nie moge wypic po prostu wymiotowac mi sei chce taki ma smak


Z sokiem możesz pic, pewnie, lecz ja Ci nie wróże, ze bedzie lepszy smak niż z woda. Jeszcze pozostaje opcja z mlekiem, jeśli nie masz problemów z trawieniem laktozy

Zmieniony przez - oskar1994 w dniu 2012-04-23 17:50:21

http://www.sfd.pl/oskar1994_DT_MASA!!!-t853384.html

DZIENNIK TRENINGOWY!! ZAPRASZAM!

FOTY STR/ 1, 2, 9, 26, 35, 39, 56!

...
Napisał(a)
Usunięty przez rion10 za pkt 4 regulaminu
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1215 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11600
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 756 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 7259
OMS
Ćwiczę FBW już trzeci tydzień i mam problem gdyż nie męczę się za bardzo przy nim. Po pierwszym treningu dopadły mnie lekkie zakwasy, ale teraz nic. Jedyne ćwiczenie które jest ciężkie to przysiady na innych w ogóle się nie pocę. Gdy kończę ostatnie powtórzenie na barki czuje trochę ciężkość ale to tylko tyle. Obciążenie dobieram takie że ostatnie powtórzenie w ostatniej serii wykonuje z wielkim trudem. Ale dla mnie ilość wylanego potu określa ciężkość treningu. Tu jest mój trening https://www.sfd.pl/FBW_do_oceny.-t838128.html Dzisiaj zrobiłem pierwszy trening trzeciego tygodnia.


Jeśli masz az taki zapas to z tygodnia na tydzień zawsze możesz dołożyć ciężar np na większe partie 5kg a na mniejsze po 2,5.

Pozdro.

Zmieniony przez - oskar1994 w dniu 2012-04-23 17:49:56

http://www.sfd.pl/oskar1994_DT_MASA!!!-t853384.html

DZIENNIK TRENINGOWY!! ZAPRASZAM!

FOTY STR/ 1, 2, 9, 26, 35, 39, 56!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51568 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Przepraszam, że tutaj, ale nie wiedziałem gdzie dać, a nowego tematu nie chciałbym zadawać, więc pytanie dot. Uderzanych:
-Wypuszczanie powietrza podczas ciosu powinno wykonywać się w zaciśniętych zębach, ale otworzonych ustach - przez zęby?(W szczęce) i jest dźwięk tssss. Czy przy otworzonych ustach i nie przez zęby? Czy bez różnicy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 146 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4033
Witam.
Mam pytanie do tych którzy znają plany Wodyna 15 10 5.
Są tam takie ćwiczenia jak: Wyciskanie szeroko do czubka głowy, wyciskanie połowiczne leżąc i podciąganie sztangi do brody. Czy mógłby ktoś mi powiedzieć na ile cm powinienem rozstawić uchwyt w każdym z ćwiczeń ?

Zmieniony przez - conradoo77 w dniu 2012-04-23 20:17:26
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Prośba!

Następny temat

plan na massee

WHEY premium