SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TUTAJ zadajemy pojedyncze pytania - część 5

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 230763

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6507 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657
lepiej dokładać ciężar jak dajesz radę

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 244 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6290
Czy jest jakaś różnica jeśli robi się wyciskanie na ławce plaskiej hantlami a sztangą ? Jak to działa na mięśnie , co lepsze . Bo chce w planie A miec wyciskanie na lawce plaskiej a w B na skosie i nie wiem czy wszedzie dac sztange czy gdzies sztangielki .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6507 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657
w przypadku hantli możesz zastąsować większy zakres ruchu, w przypadku sztangi ogranicza Cię klatka piersiowa , w hantlach tylko mobilność stawów barkowych, a większy zakres ruchu automatycznie większa praca

a druga zasadnicza kwestia to stabilizacja. W przypadku hantli mięśnie piersiowe muszę stabilizować dwa niezależne elementy co również dokłada im pracy

stosować możesz je zamiennie w poszczególnych cyklach

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Wiek 52 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 294
Witam!
Mam pytanie, ale wyjaśnię może jak jest, żonka zrobiła mi prezent pod choinkę i mam karnet na siłownię, open jest to mógłbym siedzieć całymi dniami Mam 40 latek i dzisiaj zamierzam się wreszcie zmusić by z karnetu skorzystać. Pytanie od czego zacząć, na siłowni byłem z 10 latek temu, pracuję od 6-14, praca przy kompie siedząca głównie. Planuj na początek jakąś bieżnię co by się nie pozrywać i z zakwasami zostać. Co radzicie? Wzrost 186, waga 100, dziennie rowerem do pracy i nic poza tym dotychczas, brzuszek piwny i duże chęci, jak się wciągnę to karnet na pół roku przedłużę, może

Zmieniony przez - dietykon w dniu 2012-01-11 12:19:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6507 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657
jeśli rowerek jest to kondycja nie jest straszna

Proponowałbym na pierwszych treningach jakiś trening ogólnorozwojowy kilka serii przysiadów, wyciskania leżąc, wiosłowania, wyciskania na barki. Kilka podstawowych ćwiczeń żeby ruszyć mieśniami ale żeby ich nie skatować i chodzić obolałym przez tydzeń

wskazane jakieś aeroby żeby kondycję podciągnąć bieżnia ok jeśli nie ma problemów ze stawami, jakasz maszyna typu orbitrec jak coś w kolanach pobolewa

Fajnie jak byś pogadał z jakimś instruktorem na siłowni żeby pokazał prawidłowe wykonanie ćwiczeń i oczywiście zmiana nawyków żywieniowych wskazana mniej piwka a więcej białka i warzyw w diecie

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Usunięty przez rion10 za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 206 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 11690
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6507 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657
panowie to nie miejsce do oceny planów

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 121 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2682
robie plan traktora 5x5 na mase. Mam problem z kolanem, strzelalo jak robilem glebsze przysiady. Teraz robie plytsze ale i tak czuje ze boli. Czy zmiana na 3x10reps mniej obciazalaby staw?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6507 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657
nie ma znaczenia ile powt jak coś przeskakuje to znaczy że jest coś nie w porządku kilka dni off a jak nie przejdzie to do lekarza

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 180
Ostatnio tak robię progresję na fbw:
Wt - 8 powt.
czw - 10 powt.
sob - 12 powt.
Kolejny wtorek znów 8 powt jednakże tym razem 2,5kg więcej. Pytanie, czy może tak być ? Wydaję mi się, że tak bo progresja jest z treningu na trening, aczkolwiek większość ludzi robi chyba zaczynając od 12 - 8 zwiększając obciążenie. Jak to jest z tym ?
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Prośba!

Następny temat

plan na massee

WHEY premium