SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TUTAJ zadajemy pojedyncze pytania - część 5

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 230821

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 21
Cześć,
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
w8mp250

Zakwasy to mikro uszkodzenia tkanki mięśniowej jeżeli nie przechodzą w przewlekły ból nie masz czym się przejmować tylko idz do przodu , pewnie dodaj ciężaru by adoptować organizm do nowego impulsu .

możesz ćwiczyć , na takie zakwasy najlepsze co może być to trening .

Ferdziu

wszystko zależy w jakim celu chcesz dodać taki wysiłek ?

Jaki masz cel treningów ?

Jak u ciebie z ODŻYWIANIEM i REGENERACJĄ ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 49
Tomasz1405

1. Chciałem dodać aeroby w celu poprawienia kondycji i może małej redukcji tkanki tłuszczowej, mimo tego, że jestem ogólnie szczupły. Na brzuchu zebrało się trochę tłuszczyku :P Moje wymiary: 69 kg , 176 cm

2. Obecnie mój cel, to powrót na siłownię po kilku letniej przerwie. Najpierw ogólnorozwojówka 2-3 miechy, potem masa i siła.

3. Jeśli chodzi o odżywianie, to właśnie zastanawiam się, jaką dietę powinienem stosować do ogólnorozwojówki. Na oko moja dieta to +/- 2000kcal. Regeneracja bardzo dobra, bo siedzę w domu i szukam pracy :P Oprócz siłowni mała aktywność fizyczna.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Bezsensu , ponieważ "Moje wymiary: 69 kg , 176 cm " idziesz bardziej w stronę niedowagi , a nie spalisz tłuszczu tylko z z brzucha .

Też nie rozumiem co oznacza dla ciebie słowo "ogólnorozwojówka "

Moja rada dieta na plus , proste FBW 4-6 ćwiczeń podstawowych po powrocie 6-8 tygodni , założysz temat i myśleć co dalej .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 49
"ogólnorozwojówka " czyli trening ogólnorozwojowy, na każdym treningu robię po jednym ćwiczeniu na każdą partię, 2-3 serie po 12-15x

FBW robić przez 6-8 tygodni, po skończeniu treningu ogólnorozwojowego ? dobrze zrozumiałem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
"FBW robić przez 6-8 tygodni, po skończeniu treningu ogólnorozwojowego ? dobrze zrozumiałem? "

nie ma większego sensu robić tej " ogólnorozwojówki " twojej bierz teraz FBW proste i jedziesz masz przykładowe gotowe rozwiązanie .

program który polecam tutaj .

https://www.sfd.pl/Trening,_jaki_kierunek,_początkujący,_zdjęcia-t863661.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 49
czyli jechać planem poniżej?

3 x tyg. (co najmniej 1 dz przerwy pomiedzy sesjami),czyli np.tradycyjnie: poniedzialek/sroda/piatek .

1. przysiad
2. rdl (rumunski martwy ciag)
3. wyciskanie na lawce
4. wioslowanie
5. wyciskanie w staniu
6. podciaganie na drazku (nachwyt)

TO JEST TWOJA BAZA ,czyli najwazniejsze cwiczenia,dzieki ktorym staniesz sie silniejszy i wiekszy.

kazde z cwiczen wykonujesz wg schematu:

rozgrzewka:
1 seria z bardzo malym obciazeniem(gryf;ciezar ciala) x 15p
1 seria na 50% CD (ciezaru docelowego/roboczego,czyli takiego,na ktorym wykonasz ostatnia serie) x 15p
1 seria na 75% CD x 15p

serie docelowe(zasadnicze;robocze);
1 seria na 100% CD x 12-15p
ciezar musisz tak dobrac,aby zmiescic sie w zalozonym przedziale powtorzen. jesli wykonasz mniej,.niz 12p poprawnych technicznie,bez pomocy partnera,bez ruchow oszukanych,tzn.,ze zalozyles za duzy ciezar.
jesli wykonasz 15p,to znak,ze na nastepnej sesji mozesz zwiekszyc ciezar.
o ile?
wszystko zalezy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
TAK proszę pana TAK ale wklejać nie musiałeś , bo to jednak "POJEDYNCZE PYTANIA "
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 49
Ok sorry :P dzięki za pomoc :) będzie tylko problem z podciąganiem, bo dam radę się podciągnąć sam może z 5 razy :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Proste podkładasz sobie pod nogi ławeczkę i delikatnie pomagasz , z czasem do wieszasz ciężaru a z czasem odkładasz ławeczkę i ciężar .

Lub na ten moment możesz wykonywać ćwiczenie " invert row " pamiętaj jednak drążek to złoto wśród ćwiczeń , życzę POWODZENIA .
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Prośba!

Następny temat

plan na massee

WHEY premium