SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TUTAJ zadajemy pojedyncze pytania - część 5

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 230669

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam.

Biorę teraz kreatyne, bcaa, białko + carbo.
Dziś dostałem antybiotyk od dermatologa, o nazwie "TETRALYSAL".

Jego skład to:
"1 kaps. zawiera 300 mg limecykliny w postaci dichlorowodorku".

I tu rodzi się moje pytanie- czy nie ma żadnych przeciwwskazań aby zażywać suplementy i ten antybiotyk? Zapomnialem zapytać się o to dermatologa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62293 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777603
no tego niestety Ci nie powiemy

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Źle szukałem, tu na forum w innych tematach znalazłem odpowiedź na moje pytanie.

Sory za kłopot.

pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 972 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 26955
Pitbuyll zależy na czym chcesz się skupić. Jeśli na boksie to nie ma sensu dokładać do tego mt. Jednak jeżeli chcesz się skupić na mt, warto uzupełnić je treningami boksu, bardzo wielu zawodników tak robi, jednak pamiętaj by przy treningach bosku utrzymywać postawę typową dla mt. Jeśli jednak dopiero zaczynasz, to skup się tylko na mt żeby ogarnąć podstawy techniczne, a dopiero później dodaj do tego boks.

Módl się tak jakby wszystko zależało od Boga, pracuj tak jakby wszystko zależało od ciebie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 446 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2525
http://www.fight-club.info.pl/sklep.html

co myślicie o tych rękawicach pod mma? za 50 zł?

tjujka thx za info:) ale to też zależy o której mam busa, czasem muszę czekać 2h to mogę zostać na boks, myślę, że to nie zaszkodzi, a przy okazji nauczę się trzymać gardy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 348
Nie wiem czy ilość serii którą robie jest odpowiednia. Ćwicze wg planu podanego w tym linku: (staż 4 lata)
https://www.sfd.pl/FBW,_masa,_same_ciężkie_ćwiczenia-t804231.html
Np. wyciskanie na klate to tak: rozgrzewam się parę powtórzeń 20kg potem 60kg i robie 3serie z 80 kg po 8 powtórzeń w każdej.Analogicznie w innych ćwiczeniach. Ponadto stosuje taki zabieg że w pon. robie 7powt, śr. 8powt, pt. 9powt ,a z każdym tygodniem zwiększam troche obciążenie i znowu 7,8,9 powt na kolejnych treningach. Czy to wszystko jest ok?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 761 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 10642
pitbuyll prawda jest taka że za 50zł dobrych rękawic nie kupisz, pełno jest na forum tematów o rękawicach do mma/bokserskich więc poszukaj ;)

kurczak, ryż i kreatyna zrobią z Ciebie skurvvysyna

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 446 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2525
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 11936 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 90986
W HST które ćwiczenie na biceps bedzie lepsze: uginanie przedramion ze sztangielkami stojąc z supinacją czy uginanie przedramion ze sztanga prosta stojąc??

Ciągły terror w dążeniu do chwały, życie jest za krótkie, żeby być małym!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam,

Moje pytanie jest pojedyncze, ale wymaga pewnego wstępu
Otóż, dzięki DT Stanisuafa i Venc1LQ, a konkretnie licznym wypowiedziom Antosa098, postanowiłem zmienić swoją kaleką technikę w najważniejszych ćwiczeniach. Na zamieszczonych przez podobnych stażem kolegów filmikach zauważyłem, że mają problem z "podwijaniem ogona". Nagrałem siebie i zobaczyłem, że mimowolnie też to robię.

W minioną niedzielę porozciągałem przykurczone dwójki i pośladki przez porobienie "dzień dobry" i MC na prostych z symbolicznym ciężarem, natomiast z pełnym zachowaniem prawidłowej sylwetki. W poniedziałek zgodnie z moim planem treningowym spróbowałem zrobić przysiady - nie ATG, w którym jeszcze nie mogę upilnować dolnego odcinka kręgosłupa i ogona, ale zgodnie z radami na forum - power squat taki jak w filmikach z serii "So You Think You Can Squat" (ale bez pudła, sam sprawdzałem do którego momentu kontroluje linię pleców). Zrobiłem tylko dwie serie, ponieważ ciągnęły mnie dwójki. Od tego czasu pozatreningowo rozciągałem je i smarowałem ketonalem.

Właściwie na wczorajszym treningu (w środę zamiast przysiadu robiłem MC - podział treningu A/B) już nic nie czułem tylnej części uda. Dopiero podczas przyjęcia poprawnej pozycji do przysiadów i zejściu na rozgrzewkowym ciężarze w dół, poczułem silny ból w bocznej części pośladków, więc nie byłem w stanie zrobić tego ćwiczenia. Czuję w tym miejscu lekki dyskomfort przy chodzeniu, stawaniu na jednej nodze, a nasila się przy robieniu power squatów na sucho. Mocno wymasowałem sobie to miejsce i zrobiłem dodatkowy stretching zgodnie z atlasem. Po całej ścianie tekstu wreszcie pytanie - co jeszcze mogę zrobić żeby ten ból ustąpił i którego dnia powinienem zacząć się martwić?

Z góry dziękuję za cierpliwość i rady
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Prośba!

Następny temat

plan na massee

WHEY premium