SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TUTAJ zadajemy pojedyncze pytania - część 5

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 232150

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 42 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 974
A ja mam takie pytanko czy nie ma ktoś jakiś plań ćwiczen na mase które mogl bym urzywać na siłowni, preferowany Splitt. Nie jestem za tworzeniem swojej jesli ktos juz cos takiego ulorzyl i dzialalo prawda.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 55 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 15632
Podczas wykonywania pełnego przysiadu, jak schodzę poniżej linii kolan, moje plecy tak jakby się "łamią", czy jest to wina słabo rozwiniętych mięśni brzucha? Jak mógłbym to skorygować?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6512 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777798
kalikstat
Witam, czy przy przysiadzie dopuszczalne jest używanie podwyższeń pod pięty? Jak wpływa to na kolana / plecy ?


Podkładki pod piety ułatwiają przysiad w znacznym stopniu przenosząc nacisk większy na kolana i czworogłowe, ale skoro nie możesz zrobić przysiadu bez podkładek to znaczy, że mobilność w biodrach najprawdopodobniej jest marna i musisz ją poprawić, a podkładki to omijanie problemu.

Na początku można ale są one zbędne zdecydowanie

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6512 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777798
Maxloo
Witam raz jeszcze.
Diety nie mam ułożonej, staram się jeść 5-6 posiłków dziennie i nie planuje nic zmieniać póki waga będzie szła do przodu, a idzie z tygodnia na tydzień. Zauważyłem też, że robi mi się delikatny brzuch i boczki. I mam kilka pytać w związku z tym:
- obwody powoli rosną, czyli nadwyżka kaloryczna jest, nawet aż nad to i odkłada się na brzuchu i boczkach. Mięśnie rosną teraz dobrze. Czy jeżeli dodam do jeszcze więcej samego białka to w płynie to jakoś na większy rozrost mięśni czy po nic nie dokładać, może min zmniejszyć węgle i stopniowo czekać na większe obwody ?

- za łóżmy, że dojdę do zaplanowanej przez siebie wagi i obwodów. Jak później wyrzeźbić się ? Ucina się trochę węgli, dodaje białka więcej, trening z mniejszym ciężarem i więcej powtórzeń ?


skoro obwody idą zakładam że mięśniowe to jest ok ale robić masę też trzeba robić z głową żebyś nie miał więcej fatu niż mięśni, jak dojdziesz do swoich obwodów wówczas obcinasz ww proste i dokładasz wysikłu aerobowego ale dieta jest podstawą

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6512 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777798
Blade36
Podczas wykonywania pełnego przysiadu, jak schodzę poniżej linii kolan, moje plecy tak jakby się "łamią", czy jest to wina słabo rozwiniętych mięśni brzucha? Jak mógłbym to skorygować?


zaokrąglanie sylwetki może być powodem zbyt słabych mięśni rdzenia , a jednocześnie może być tak że masz przykurcz w tyle uda i trzeba wprowadzić jakieś rozciąganie tak aby poprawić przysiad

dobrym sposobem jest schdzenie do jakiegoś elementu, który np co tydzień obniżasz o 1-2 cm regularnie i pilnujesz poprawnej techniki bo to podstawa, nagrywaj filmy i oceniaj na bieżąco

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 158 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1796
Jezeli cwicze splitem czwartek plecy a sobota nogi to gdzie lepiej dorzucic martwy ciag sob czy czw.?(czy wogole go ominac.) w treningu nog robie przysiady 5s. i dac martwy jako pierwsze ciwczenie czy ostatnie robie tez podciaganie na drazku w dniu pleców?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1274 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 35178
Dzięki rion za odpowiedź.
Rozkład teraz mam taki
plecy
klatka+barki
off
bic+tric
nogi
I mam pytanie odnośnie bic+tric. Myślę nad czymś takim
1.wycisk wąsko
2.uginanie ze sztanga
3a.uginanie z hantlami
3b.wyciskanie francuskie
4a.??
4b.??
Niewiem za bardzo jakie dać ćwiczenia na koniec, myślałem o czymś popmującym, w zakresie około 15p. Pompki na poręczach robię w dzień klatki dlatego nie daje tu.

Zmieniony przez - Pjecupov w dniu 2012-04-05 13:18:55

Kręci młynarz fletem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 197
Siemka

Mam pewien problem. Ćwiczę już od 3 miesięcy.
Gdy ćwiczę uginanie ramion ze sztangą przy zwiększonym ciężarze (który normalnie powinienem robić żeby był progres) strasznie
boli mnie lewy nadgarstek.

Dziwne jest to że tylko lewy nadgarstek mnie boli, a prawy nie.
Nie chcę schodzić z ciężaru bo ile można przepracować na jednym.
Ze względów osobistych nie chce podać ile miałem na sztandze ...
Możliwe że źle wykonywałem ćwiczenie (jestem nadal nowy)

Co muszę zrobić aby nadgarstek nie bolał?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6512 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777798
udyron
Jezeli cwicze splitem czwartek plecy a sobota nogi to gdzie lepiej dorzucic martwy ciag sob czy czw.?(czy wogole go ominac.) w treningu nog robie przysiady 5s. i dac martwy jako pierwsze ciwczenie czy ostatnie robie tez podciaganie na drazku w dniu pleców?


daj martwy gdzie Ci wygodniej możesz dać do pleców i nóg, daj no nóg tylko wtedy jak jesteś w stanie wykonac dwa cieżkie lifty na jednym treningu

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6512 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777798
Pjecupov
Dzięki rion za odpowiedź.
Rozkład teraz mam taki
plecy
klatka+barki
off
bic+tric
nogi
I mam pytanie odnośnie bic+tric. Myślę nad czymś takim
1.wycisk wąsko
2.uginanie ze sztanga
3a.uginanie z hantlami
3b.wyciskanie francuskie
4a.??
4b.??
Niewiem za bardzo jakie dać ćwiczenia na koniec, myślałem o czymś popmującym, w zakresie około 15p. Pompki na poręczach robię w dzień klatki dlatego nie daje tu.

Zmieniony przez - Pjecupov w dniu 2012-04-05 13:18:55


daj 3a tric a 3b bic i tutaj daj uginanie incline

a w ostatniej super serii zrób prostowanie na wyciągu podchwytem z młotkami tak żebyś załatwił ramionno promieniiowy

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Prośba!

Następny temat

plan na massee

WHEY premium