SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TUTAJ zadajemy pojedyncze pytania - część 5

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 230856

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
Mikers
W zeszłym tygodniu zapisałem się na siłownie. Instruktorzy powiedzieli mi, żebym z początku trzymał się tylko maszyn, a nie wolnych ciężarów. Wydawało mi się, że właśnie lepiej byłoby, niezależnie od stopnia zaawansowania, starać się jak najwięcej ćwiczeń wykonywać na sztangach, sztangielkach, drążku itd? Trzymać się rad trenerów i jechać na razie tylko na maszynach?


nie do końca dobrze Ci radzą, musisz skupić się na wykonywaniu podstawowych ćwiczeń . Przysiadów, martwych ciągów, wyciskań itp bez ćwiczeń na maszynach oczywiście jedno czy dwa mogą wpaść ale nie na nich ma się opierać trening. Jak pan, który daje Ci rady jest w miarę rozeznany w temacie niech pokaże Ci technikę podstawowych ćwiczeń a nie sadza Cię na maszynach

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 309 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2734
Zna ktoś jakieś dobre ćwiczenia jakie mógłbym zamienić zamiast przysiadu ze sztanga i MC.?, ćwiczę FWB. Mam problemy z kręgosłupem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 157
Czy dobrym pomysłem jest basen 2x1h tygodniowo + pompki 3 serie po "ile dam radę" codziennie rano i wieczorem + dieta na masę..

ZANIM udam się na siłownię, aby nabrać kilka kg w celu nie ośmieszania się swoimi chudymi łapami? :)

Zmieniony przez - arton w dniu 2012-02-13 02:20:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1793 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11645
arton nie spodziewaj się wielkich efektów bez solidnego treningu całego ciała. Radziłbym nie przejmować się tylko iść na siłownie- każdy kiedyś zaczynał i raczej Cie nie wyśmieje :)

Life is to short to be small :)
http://www.sfd.pl/Moja_siłownia_:_-t821837.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 490 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 8294
hej. Osoba, która wybiera się po raz pierwszy na siłownie (powiedzmy facet, 25 lat, 185cm, 80kg) od czego powinna zacząć? Wiem, że najlepszy trening dla w takim wypadku to FBW. W takim razie od pierwszej sesji wdrażać się w technikę przysiadów, mc, wiosłowania, wyciskania z mostkiem czy pierwsze 2 tygodnie trening obwodowy na maszynach z stopniowym przechodzeniem na ciężary wolne? Nie mam tu nikogo konkretnego na myśli. pytanie czysto teoretyczne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1793 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11645
Jeśli masz możliwość robienia obwodówki to rób przez miesiąc- dwa, jeśli nie to FBW oparte o podstawy na małym obciążeniu, żeby szlifować technikę. Z czasem (w przypadku FBW) można dorzucać obciążenie stopniowo, żeby spokojnie przyzwyczaić organizm do wysiłku.

Life is to short to be small :)
http://www.sfd.pl/Moja_siłownia_:_-t821837.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 467 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5132
Czy moglibyście mi powiedziec jak wykonywac wyciskanie w pozycji stojącej ? Pierwszy raz mam zetknięcie z tym cw.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1793 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11645
Tofix30 - Informacje, filmy zdjęcia wykonywanych ćwiczeń masz w altasie ćwiczeń:)

Life is to short to be small :)
http://www.sfd.pl/Moja_siłownia_:_-t821837.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
1.Pytanie dot. Siłowni i treningu, czy mogę biegać na bieżni, bo czytałem, że to jest niezdrowe/szkodzi na nogi itp?


2. Mam 16 lat 178cm/60kg - jestem dość szczupły, mierzyłem przed chwilą tętno i wyszło 80 bić na minutę, czy to dużo? Ćwiczę 3 razy w tyg. na siłowni.

Zmieniony przez - MCtoshkin w dniu 2012-02-13 20:03:49
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 58
Witam

Mam 18 lat, skończyłem właśnie dziesiąty tydzień planu treningowego na siłę (4 razy w tygodniu, trenowałem wszystkie partie ciała). Przyniósł on naprawdę ciekawe rezultaty widoczne zarówno w liczbach jak i wizualnie. Okres regeneracyjny odwlekałem jak mogłem najdłużej, jednak czuję że mój organizm mówi narazie pas i postanowiłem w najbliższe ferie odpocząć 2 tygodnie od ćwiczeń. Ponieważ to mój pierwszy okres regeneracyjny mam 2 pytania :

Jak dużo po nim stracę (jesli w ogole ?) i jak długo będę musiał wracać po nim do dawnej formy ?
Czy w trakcie tych 2 tygodni, mam wykonywać jakieś ćwiczenia na lżejszych obciążeniach, jakiś rowerek stacjonarny czy coś w tym rodzaju czy w ogóle kompletnie odpocząć od ćwiczeń ?
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Prośba!

Następny temat

plan na massee

WHEY premium