SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TUTAJ zadajemy pojedyncze pytania - część 5

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 231682

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 66 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 726
A czemu MC w dzien nog? Preciez to plecy ;P Ogólnie MC aktualnie zastapilem unoszeniem tulowia z opadu - wiem ,ze gorsze , ale mam lekka skolioze i boje sie MC a unoszenie tuilowia z opadu jest bezpiecznijsze i czuje ,ze mi pomaga. Czy chodzi Ci o to ,ze razem z kapturami bede mial 16serii na plecy co jest teoretycznie za duzo czy moze o to ,ze robiac dzien przed nogami prostowniki grzbietu nie bede w stanie zrobic dobrze nog nastepnego dnia?

Zmieniony przez - maddi w dniu 2012-03-19 18:31:33

Zmieniony przez - maddi w dniu 2012-03-19 18:32:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777742
maddi
A czemu MC w dzien nog? Preciez to plecy ;P Ogólnie MC aktualnie zastapilem unoszeniem tulowia z opadu - wiem ,ze gorsze , ale mam lekka skolioze i boje sie MC a unoszenie tuilowia z opadu jest bezpiecznijsze i czuje ,ze mi pomaga. Czy chodzi Ci o to ,ze razem z kapturami bede mial 16serii na plecy co jest teoretycznie za duzo czy moze o to ,ze robiac dzien przed nogami prostowniki grzbietu nie bede w stanie zrobic dobrze nog nastepnego dnia?

Zmieniony przez - maddi w dniu 2012-03-19 18:31:33

Zmieniony przez - maddi w dniu 2012-03-19 18:32:43


to zmienia postać rzeczy jak nie robisz ciągów to możesz mieć jak masz

jak zrobisz w poniedziałek plecy z mc to na drugi dzień przysiad byłby marny

unoszenie z tułowia to inna dźwignia i bądź ostrożny z tym ćwiczeniem, 16 serii to nie tak dużo więc spokojnie możesz zrobić

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 19 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 431
Robię FBW 3 razy w tygodniu,.
Czy mogę rozbić każdy trening na rano i wieczorem:
rano:nogi-plecy-klatka-barki

wieczorem:-triceps-biceps-brzuch

Wykonuje wiele ćwiczeń złożonych przez co jedno ćwiczenie angażuje wiele mięśni równocześnie np. MC, WL, przysiady

Czego następstwem jest ogólne zmęczenie, szczególnie po całym dniu pracy.

Porady typu: "nie chodź do pracy, musisz więcej odpoczywać"
czy
"Nie trzymasz diety dlatego nie masz siły "
Proszę sobie darować.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 50 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 338
Dzień dobry!

Chciałby zacząć wykonywać przysiady przednie i chciałbym zapytać o orientacyjną, przybliżoną, procentową różnicę w ciężarze między przysiadem klasycznym a przednim. Jak to u Was było?

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Usunięty przez rion10 za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 273
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777742
Dzikie Zwierzę
Dzień dobry!

Chciałby zacząć wykonywać przysiady przednie i chciałbym zapytać o orientacyjną, przybliżoną, procentową różnicę w ciężarze między przysiadem klasycznym a przednim. Jak to u Was było?

Pozdrawiam



trudne do wyczajenia, generalnie ciężary mogą być zdecydowanie mniejsze w przednim niż w klasyku. Sam sprawdź

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Usunięty przez rion10 za pkt 4 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 273
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 677 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 29702
1. W jednym z tematów Knife polecił mi, żeby obniżył CM o 20 kg i dochodził do CM przez 4 tyg. co oznacza progresja 5 kg/tydzień, ale widzę, że większość przypadków to 2.5 kg. Czy jak już dojdę do mojego CM to nadal 5 kg/tydz. czy o 2.5 kg/tydz.?
2. Czy można wykonywac przysiady i MC klasyka na jednej sesji? Przeważnie czytam, że nie można, ale spotykałem się z czymś takim, żeby np. siady na początku treningu a na końcu MC.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777742
Fat-Hulk
1. W jednym z tematów Knife polecił mi, żeby obniżył CM o 20 kg i dochodził do CM przez 4 tyg. co oznacza progresja 5 kg/tydzień, ale widzę, że większość przypadków to 2.5 kg. Czy jak już dojdę do mojego CM to nadal 5 kg/tydz. czy o 2.5 kg/tydz.?

2. Czy można wykonywac przysiady i MC klasyka na jednej sesji? Przeważnie czytam, że nie można, ale spotykałem się z czymś takim, żeby np. siady na początku treningu a na końcu MC.


1) wszystko tak na prawdę zależy od Twojego stopnia zaawansowania, jak jesteś w stanie dokładać po 5 kg bez żyłowania się to dokładaj po 5, tylko z reguły taki progres trwa pewien okres czasu a później zwalnia i wówczas trzeba dokładać mniejsze ilości, dojdziesz do takiego zaawansowania, że progres kilku kilogramów będzie Cie cieszył

2) Można ale to wszystko zależy od zaawansowania i ilości tych treningów w tygodniu, początkujący nie powinien mieć dwóch takich ćwiczeń na jednej sesji co nie znaczy, że nie można

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 677 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 29702
Ok, dzięki za odp. To jak dojdę do mojego obecnego maksa to wtedy dokładać po 2.5 kg?
P.S. Jakie mogą być najdłuższe przerwy między ćwiczeniami? Bo z kolegą ćwiczymy FBW i robimy tak, że on zrobi swoje 6 serii, a potem ja swoje 6 i tak na zmianę. Bo robienie serii na zmianę (1 kolega 1 ja) to zbyt dużo zabawy w zmienianiu obciążenia, a za dużo czasu nie mam na siedzenie na siłce.

Zmieniony przez - Fat-Hulk w dniu 2012-03-20 17:46:17
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Prośba!

Następny temat

plan na massee

WHEY premium