SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TUTAJ zadajemy pojedyncze pytania - część 5

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 232194

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 387 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6719
siemka;)
dawno mnie tu nie bylo;d lecz mam pewna kwestie do obgadania ;p a mianowice chodzi panowie o to iz rozpoczalem kolejny cykl fbw lecz z z metoda 15-10-5 , i jak czytalem i pytalem na silowni najlepiej zaczac od ciezaru 30% CM i powoli dokladac po 2.5kg na trening lecz taka kwestia np w pon daje 2.5k dokladam i na kazde cwiczenie tylko 2.5kg dokladam to w srode dodaje juz 5k a w piatek 7.5k czy kazdy trening po 2.5kg lecz co tydzien zaczynam od wyzzszego CM tz w pon robie 20kg dodaje 2.5kkg w 2 seri a za tydzien juz zaczynam od 22.5kg i dokladam wtedy 2.5k? to wlasnie mnie zastanawia gdyz roznie to interpretowano jak pytalem;/ jesli dobrze napisalem zrozumiale to prosilbym o pomoc;) i dziekuje z gory pozdro;)

Danek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 7409 Wiek 52 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39811
jesli to,co robisz(les) do tej pory sporawdza sie,tzn.nadal mozliwy jest progres silowy w glownych cwiczeniach,to najgorsza glupota jest rzucanie sie w inna metode.
przemysl to i nie popelniaj typowego dla swiezakow,bledu.

Zmieniony przez - traktor71 w dniu 2012-06-07 16:00:10

"live and die in the squat rack"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 241 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 8167
Witam jestem początkujący i mam bardzo banalne pytanie a mianowicie słyszę od kolegów i również pisze tutaj na forum że np ( zrobiłem 10 powtórzeń w 4 seriach ) więc moje pytanie co to jest seria . Czy jest to np wyciskam leżąc płasko 10 razy krótka przerwa i znowu i tak 4 razy . Proszę o odpowiedz bo głowie się nad tym od dłuższego czasu .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 71
Witam, byłem dzis na innej siłowni niz zawsze bo święto i "moja" była zamknięta. Zrobiłem sobie dziś wyciskanie i poszło mi lepiej niż zwykle, może miałem dużo więcej siły bo dużo zjadłem, ale może gryf ważył mniej. Spytałem się kolesia z siłowni ile waży gryf, powiedział że 20kg czyli tyle co tam gdzie cwicze. Może nie da się poznac wagi gryfu po wyglądzie ale może się uda więc podsyłam link do zdjęcia. Jak myślicie 20 czy jednak 15
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=331176050274370&set=a.331174810274494.77642.157190507672926&type=1&theater

"Jak gówno z siebie dajesz, to do Ciebie wraca"- O.S.T.R

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 71
Do kolegi co wcześniej napisał jedna seria to 10 powtórzeń, jak ktos zrobił 10 powtórzen w 4 seriach tzn. tak jak napisałes 10x przerwa 10x, przerwa 10x, przerwa 10x

"Jak gówno z siebie dajesz, to do Ciebie wraca"- O.S.T.R

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 241 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 8167
slawolo6 rozumiem że przerwy miedzy seriami mają być minimalne np 30 sekund i znowu .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 445 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2640
zależy od m.in celu treningowego ;) mozesz manipulowac dlugoscia przerw miedzy seriami,jezeli chcesz zwiekszyc intensywnosc treningu.Czasem robie 3serie jednakowym ciezarem z przerwami po 15 sekund. Jezeli robisz ciezki trening silowy i dopiero zaczynasz to przerwy ok 2minuty pomiedzy seriami sa wporzadku

"Killers is strong,
your villages is gone,
gorillas was born"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 241 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 8167
Chciałbym zacząć treningiem FBW ponieważ taki mnie najbardziej odpowiada . Mój cel to masa mięśniowa a wiec duże ciężary ( ok 60-80 % ) maksymalnego ciężaru, wiec przerwy miedzy seriami 2 min były by odpowiednie .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 104 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 415
moj plan na bica wyglada tak;

zginanie ramion ze sztanga podchwytem 12/10/8

zgianie ramion hantlami chwytem mlotowym 12/10/8

zgianie hatlni ze skretem nadgrastka 12/10/8

chcialem zamienic ostanie cwiczenie na zgianie ramion ze sztanga nachwytem. Jest sens?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam. Jako iż jestem kompletnie początkujący więc zgłaszam się do was o pomoc. Chciałbym się zapytać jakie ćwiczenia i w jakich ilościach robić, żeby rozbudować masę mięśniową. Mam 15 lat, 182cm wzrostu przy wadze 60kg. Od razu pytanie czy waga jest w porządku jak na mój wzrost czy może jednak nie. Prosiłbym także o linki do jakiś stron z poradą na temat odpowiedniej diety. Z góry dziękuje za pomoc.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Prośba!

Następny temat

plan na massee

WHEY premium