SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TUTAJ zadajemy pojedyncze pytania - część 5

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 230598

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 244 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6290
Proszę o bardzo szybką odpowiedź . Czy używać pasa przy robieniu siadów . Robiłem ostatnio bez pasa 75kg x8 (pierwszy raz taki ciężar) i czułem bradzo duże naprężenie na odcinek lędźwiowy. Aż się przestraszyłem bo czulem jak mocno amortyzuje ciezar kregoslup i ze duzo mam na sztandze . Kociego garba nie robiłem. Technika zachowana , ale strach był . Moja waga 73 kg. 80kgx8 juz chyba nie dalbym rade ale chce sprobować . Zakładać PAS CZY NIE przy tych 75 ??

Zmieniony przez - inoshi w dniu 2012-04-12 14:50:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6496 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777518
jak technika jest dobra to nie trzeba, ale jeśli technika, w którymś punkcie kuleje może łańcuch w tym miejscu nie wytrzymać

ja osobiście nie stosuje ale do bicia maksów na niskich repach możesz stosować

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1215 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11600
Wykonuje na klate pompki na poreczach i jezeli odczuwam bol w okolicach pach i w stawie lokciowym to dobrze wykonuje cwiczenie czy moze nie ? Prosze o odp
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6496 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777518
jeśli to jest ból w stawie to ruch nie jest poprawny nie może boleć

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 161 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2692
w programie stronglifts 5x5 moge robić podciąganie na drążku tylko w fazie negatywnej(normalnie nie dam rady ani raz), nie dam tez rady robić pompek na poręczach. Mogę robić zamiast ich tak? : http://wishfit.files.wordpress.com/2012/02/ouch1.gif 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 490 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 8294
jaki jest cel stosowania treningu siłowego na redukcji? słyszałem sporo opinii, że "po to by spalać tłuszcz" - stąd nie raz rady typu "rób maszyny, 15 pow, 40 sec przerw". na treningu siłowym nie spala się tłuszczu, prawda?

stosuję się go aby:

-ograniczyć spadki siłowe i masy mięśniowej- stąd cięzkie ćwiczenia, i mała ilość pow 5-10.
-nakręcić metabolizm, który pozostaje przyspieszony nawet na kilkadziesiąt godzin po treningu

dobrze to ogarniam?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1014
Lepiej zrobić 2 ćwiczenia po 4 serie, czy 3 po 3? Na małe partie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6496 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777518
raden123
w programie stronglifts 5x5 moge robić podciąganie na drążku tylko w fazie negatywnej(normalnie nie dam rady ani raz), nie dam tez rady robić pompek na poręczach. Mogę robić zamiast ich tak? : http://wishfit.files.wordpress.com/2012/02/ouch1.gif 


możesz ale jak będziesz dawał radę to rób ćwiczenia z oryginału

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6496 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777518
hubertiger
jaki jest cel stosowania treningu siłowego na redukcji? słyszałem sporo opinii, że "po to by spalać tłuszcz" - stąd nie raz rady typu "rób maszyny, 15 pow, 40 sec przerw". na treningu siłowym nie spala się tłuszczu, prawda?

stosuję się go aby:

-ograniczyć spadki siłowe i masy mięśniowej- stąd cięzkie ćwiczenia, i mała ilość pow 5-10.
-nakręcić metabolizm, który pozostaje przyspieszony nawet na kilkadziesiąt godzin po treningu

dobrze to ogarniam?


tak ale zakres powtórzeń nie jest z góry określony, to że redukujesz nie moze oznaczać dużych spadków masy, trening siłowy ją ma za zadanie oszczędzić, to może być też sygnał, że lecą mięśnie jeśli na redukcji siła drastycznie spada

Recepta na redukcję trening siłowy + dieta + aero i git

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1215 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11600
Dzien dobry.
Mam problem z bicepsem wyraznie odstaje od reszty ciala. Jak dopiero napne reke widac zaokraglenie. Macie jakies pomysly jak sobie z tym poradzic? A i wykonuje uginanie sztangi na modlitewniku.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Prośba!

Następny temat

plan na massee

WHEY premium