SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TUTAJ zadajemy pojedyncze pytania - część 5

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 230816

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 286
W tematach o splicie zawsze jest napisane że partie duże: 12-16 serii, małe: 8-12 serii, a przy poszczególnych ćwiczeniach "2s" "3s" itp np. Wyciskanie sztangi płasko 3s
wyciskanie sztangielek skos w górę 2s
rozpiętki 2s
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 39
Witajcie. Czy mogę robić w poniedziałek: klata, triceps w środę: grzbiet, biceps, w piątek: nogi, barki czy sa jakieś przeciwwskazania ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 55
Witam, jestem nowy na forum(Cześć Wszystkim), (przeczytałem temat dla zielonych) mam pytanie odnośnie treningu i diety, jestem ENDOMORFIKIEM, trenując mam na celu zbudowanie muskulatury, poprawienie wyglądu fizycznego i nie wiem czy mam przystąpić do treningu masowego, czy najpierw zrobić redukcje tłuszczu.
Może pomoże moja fotka:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2a700f853aaa59c7.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2934 Wiek 29 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 25646
Famasco możesz

manixxx rób tak jak robisz, jeśli nie będzie progresu to myśl o czym innym.

specx masuj, zrób ACT, nie szalej z kcal, sylwetka ulegnie poprawie i będzie ok.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 43 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 227
rion10


najpierw jedno ćwiczenie we wszystkich seriach i dopiero przechodzisz do kolejnego

masz cały atlas ćwiczeń podstawowych ćwiczeń na plecy i triceps


Dzięki "rion10".

Czyli przy założeniu, że klatę na ławce prostej robię sztangielkami po 23kg (10+8+6+6), to w skosie nie zrobię takiego wyniku. Chyba, że mam zrobić większe przerwy pomiędzy ćwiczeniami. Aktualnie robie ok 90 sekund pomiędzy seriami. Może pomiędzy klatą płasko a klata w skosie zrobić większą przerwę?

Teraz robiłem tak:
klata płasko 10x - 90s. - klata skos 10x - 90s. - rozpiętki x10 - 90s. - klata płasko 8x - 90s. - klata skos 8x - 90s. - rozpiętki x10 - 90s. - klata płasko 6x - 90s. - klata skos 6x - 90s. - rozpiętki x10 - 90s. - klata płasko 6x - 90s. - klata skos 6x - 90s. - rozpiętki x10

Zmieniony przez - almost_judoka w dniu 2012-01-27 09:44:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 43 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 227
Ćwiczę w środy klatkę i biceps. W piątek czuję jeszcze, że nie są te mięśnie zregenerowane. Czy mogę w takim razie w piątki ćwiczyć plecy i triceps? Nie przemęczę klatki podciąganiami i wyciskaniem wąskim?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 43 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 227
Kura
Witajcie. Czy mogę robić w poniedziałek: klata, triceps w środę: grzbiet, biceps, w piątek: nogi, barki czy sa jakieś przeciwwskazania ?


Z tego co wiem, to nie powinno łączyć się pleców z bicepsem, bo podciągają się używasz bicepsa już i nie ma siły wtedy na ćwiczenia samego bicepsa. Triceps natomiast jest praktycznie nieużywany przy ćwiczeniach na plecy, więc spokojnie można go ćwiczyć.

Sam ćwiczę w ten sposób. Nie jestem może ekspertem. Z tego co poczytałem na forum (od jakiegoś roku tu czytam), to właśnie taki podział jest dobry. Do nóg watro jeszcze dorzucić brzuch.

Chcesz po prostu ćwiczyć splita:
https://www.sfd.pl/[art]_Split_czyli_zabawa_na_calego_dla_bardziej_zaawansowanych_by_georgu-t350792.html

Polecam. Warto poczytać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 52 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1173
Cześć.
Mam pytanie. Chodzę na siłkę 4razy w tygodniu i myślę zacząć chodził na basen. Opłaca się ćwiczyć na siłowni i basenie czy sądzicie że to będzie za duży wysiłek? Proszę odpowiedź doświadczonych;D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
Famasco
Można w planie FBW 5x5 zmienić wyciskanie sztangi na wyciskanie hantli ?
Dużo lepiej w tym ćwiczeniu angażuję klatkę więc wydaję mi się, że będzie lepsze


możesz spokojnie grunt żeby zawsze to było jakieś ciężkie ćwiczenie

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
linkoln2
W tematach o splicie zawsze jest napisane że trzeba robić na partie duże: 12-16 serii, małe: 8-12 serii a przy nazwach ćwiczeń "2s" "3s" np. Wyciskanie sztangi płasko 3s
wyciskanie sztangielek skos w górę 2s
rozpiętki 2s .


to są bardzo ogólne wytyczne generalnie dobierasz objętość treningową pod siebie

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Prośba!

Następny temat

plan na massee

WHEY premium