SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening nóg z barkami -> kto ma rację ?

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 26789

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1332 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8007
Witam!

Dzisiaj w pracy podczas luźnej rozmowy z kumplem zeszliśmy na temat siłowni. Powiedziałem że ćwiczę nogi z barkami na co on zrobił wielkie oczy. Troche jestem i byłem ździwiony gdyż przeglądałem setki planów ( sam ćwiczę z takim połączeniem ) i nigdy nie znalazłem podobnego stwierdzenia. Możecie sie jakoś odniesć do tego ? Ewentualnie przedstawić argumentacje przeciw takiemu połączeniu.
Argumentacja znajomego wyglądała nastepująco " jak masz siłę ćwiczyć barki po treningu nóg?". Tym razem ja zrobiłem wielkie oczy bo raczej przy zginaniu podudzi czy przysiadach nie pracują barki( no chyba że liczyć oparcie sztangi podczas przysiadów). Dzieki za udział w dyskusji.
2

Każdy dzień jest walką
-BLOG
http://www.sfd.pl/Darrak_Moja_Walka:_-t653614.html



Jeśli moja rada była pomocna możesz odwdzięczyć sie sogiem

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Witaj



Jeśli mówimy o klasycznym splicie to połączenie nóg z barkami nie jest opcją optymalną. Może przedstawię kilka argumentów.


1. Nogi to bardzo duża grupa mięsni, w której skład wchodzą między innymi :

-mięśnie czworogłowe

-mięśnie dwugłowe

-mięśnie półścięgniste, półbłoniaste

-pośladki

-mięśnie łydek


Zatem, by solidnie przetrenować taką ilośc mięsni potrzebujemy conajmniej kilku ćwiczeń. Jeśli mowa o rozwoju czworogłowych to takim minimum będzie dwa ćwiczenia, chociażby przysiady i jakaś forma wykroków. Na tylną taśme potrzebujemy również przynajmniem dwóch ćwiczeń, jakiejś formy martwego ciągu, gdzie dochodzi do prostowania biodra (jedna z funkcji hamstringów) i jakiejś formy uginania podudzi, gdzie dochodzi do zgięcia kolana. Na końcu zostają łydki i tutaj również jednym ćwiczeniem nie będziemy w stanie przećwiczyć brzuchatych jak i płaszczkowatych. Ponadto ćwiczenia na mięsnie ud są bardzo wymagające, gdyż aktywują wiekszośc mięsni szkieletowych w ciele. Dlatego zastanów się, czy miałbyś siłę ćwiczyć jeszcze inną partię, np. barki ? Ich trening będzie wykonany na "oparach".


2. Jeśli zrobisz porządny trening nóg to nie spodziewaj się dużej pompy na barkach, gdyż dużą ilośc krwi będzie w dolnej połowie ciała. A pompa jest jednak istotna jeśli celem jest hipertrofia, ponieważ wraz z krwią płyną wartości odżywcze. Ponadto nabrzmienie mięśnia może dawać włóknom sygnał, by wzmocnił swoją strukturę.


Reasumując, nogi najlepiej zostawić same a barki połączyć chociażby z klatką piersciową. Inaczej to wygląda w podziałach typu push/pull, gdzie nogi potrafią być trenowane z innymi mięsniami. Jednak zauważ, iż wówczas oddzielamy czorogłowe od dwugłowych i łydek.


Pozdrawiam

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 2956 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 80905
Tu nie chodzi tylko o laczenie z barkami, ogolnie czy po wlasciwym treningu nog masz sile na jakakolwiek inna partie?
Jakie cwiczenia mamy w pakiecie na nogi? Przysiady, ciagi, zurawie, wykroki, ewentualnie uginania/prostowania. Pierwsze dwa to jedne z najsilniejszych ciezarowo cwiczen kulturystycznych. Zdajesz sobie sprawe, jakie jest to obciazenie dla centralnego ukladu nerwowego? Czy po zrobieniu 4-5 serii przysiadow tylnich, 4-5 serii RDLa, 3-4 serii wykrokow, 3-4 serii zurawia Twoj organizm mialby sile na ciezki trening barkow? Czy po takim treningu nie dochodzilbys do siebie przez kilka nastepnych godzin? Nie ma opcji, by po wlasciwym treningu nog zrobic na 100 procent inna partie. Ona zawsze ucierpi - z braku sil, po prostu.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1332 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8007
Nie no, masz absolutna racje. Chodziło mi o raczej prawidłowe łączenie partii.

Sog za wyczerpującą odpowiedz w tym temacie

Każdy dzień jest walką
-BLOG
http://www.sfd.pl/Darrak_Moja_Walka:_-t653614.html



Jeśli moja rada była pomocna możesz odwdzięczyć sie sogiem

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 2956 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 80905
Zawsze staramy sie dac nogom osobny, ekskluzywny dzien. Jesli chodzi o podzialy treningowe, tu dalem przykladowe
https://www.sfd.pl/[ART]_MASA-t600434.html 

Sog nie wszedl chyba
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Ja nie jestem w stanie dojść do szatni po treningu nóg a co dopiero robić jeszcze jakieś dodatkowe ćwiczenia... Przeważnie (nie twierdzę że również w Twoim przypadku) wynika to z traktowania nóg "po macoszemu" dając im tylko lekki trening zamiast skatować jak Pan Bóg przykazał. Same kilka serii ciężkich przysiadów kosztują wiele sił.
Poza tym nogi to kilka dużych grup mięśniowych : czworogłowe, dwugłowe, pośladki i łydki. trening nóg angażuje dodatkowo mięśnie stabilizujące tak więc taki trening to spore obciążenie CNS i ogromny wydatek energetyczny.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
ja wiele razy pisąlem, ze nogi są energochłonne a barki czasochłonne- to tak w b. wielkim skrócie oczywiście, dlatego połaczenie to jest nienajlepsze- i jakm juz tu przytaczano, jak i w wielu innych miejscach prawdziwy trening nóg jest najcięższym treningiem i najlepiej aby były one rozdzielone od reszty- sa inne matody, jak np. dzielenie nóg i dzielenie barków- ale wtedy i tak wychodza dwa treningi, więc sprawa rozbija sie wtedy tylko o kwestie najlepszego podziału, eksperymentowania aby znaleźć to co w danej sytuacji- czy w dłuzszej perspektywie- okaże sie najlepsze, czy nawet najmniej nużące...

dobrze więc podsumoawno to już- dilabeł -jak mówią- tkwi w szczegolach więc właśnie owo szczegołowe rozpisanie treningu jest bardzo ważne, jego wykonanie- co świadczy o całościowym podejściu -rzeklbym profesjonalizmu[rozumiem, ze mówimy i rozrózniamy cały czas trening osob zaawansowanych]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 129 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1310
a mnie dziwi czemu akurat barki? Co jest w nich takiego szczególnego, że łączy się je z nogami, a nie np biceps?

Co do pytania, to nogi są tak dużą grupą mięśniową, że nawet wypadało by ją dzielić na 2 treningi. A rzadko się to robi ze względu na mocne angażowanie wszystkich grup w głównych ćwiczeniach jak przysiad. Ale żeby coś dodać to nie widzę możliwości. Ja po 5s przysiadów jestem ogólnie tak zmęczony jak po treningu pleców. Poza tym nogi wyczerpią cały zapas energii (a przynajmniej powinny) i barkom niewiele pozostanie
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 48 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2365
dlatego ze biceps lepiej jest dać np z plecami, z którymi współpracuje albo z antagonistycznym tricepsem;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 129 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1310
hehe dobry argument

A barki najlepiej z klatką z którą współpracuje albo z antagonistycznie tył z klatką a przód z plecami. Niestety Twój argument jest głupi IMO.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 48 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2365
bicepsu nie ma sensu dawac do treningu nóg, które są najwiekszym zespołem mieśni, ponieważ po wyczerpującym treningu dolnych partii cały metabolizm zostanie skierowany właśnie do tych nóg, a wtedy trening bicepsu będzie mało efektywny...

te argumenty nie są głupie...
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 129 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1310
Dokładnie, ale te argumenty tyczą się też barków.

Moje pytanie brzmiało: "a mnie dziwi czemu akurat barki? Co jest w nich takiego szczególnego, że łączy się je z nogami, a nie np biceps?"

Czytaj proszę dokładnie.
2
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan Treningowy- Porady/Propozycje/Poprawki

Następny temat

split 2x w tygodniu pytanie

WHEY premium