SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TUTAJ zadajemy pojedyncze pytania - część 5

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 232189

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777801
kaktus96
siema mój młodszy brat chce ćwiczyć nogi ma 11lat i dobrze kaci w piłkę i właśnie chce mieć silne nogi jeszcze do tego.
jakie polecacie ćwiczenia dla niego.
dostęp ma do extra siłki.proponowane ćwiczenia np.przysiady ze sztangą bez obciążenia wyprosty na maszynie wykroki z hantlami
Ijak często może ćwiczyć te nogi czy wystarczy raz w tygodniu ???


tutaj dobrze jak zapytałby o radę trenera piłki jeśli gra w klubie on dobierze mu ćwiczenia odpowiednie, ja mimo wszystko w jego wieku unikałbym ciężkich ćwiczeń siłowych w jego wieku

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777801
ziemek1707
Witam,
Mam pytanie co do wyciskania sztangi na barki z przodu. Jak należy je wykonywać na suwnicy smitha? Jedni robią do nosa, inni do czoła zaś jeszcze inni aż do klatki, co do rozstawu dłoni też są rożne teorie.
Zawsze wykonywałem to ćwiczenie troche poniżej nosa, mniej/więcej do brody oraz rąk do końca nie wyprostowywałem.

Proszę was o poradę jak należy wykonywać dokładnie to ćwiczenie.
Dzięki!


jak sam zauważyłeś wersji jest kilka, jednak pierwsze co ja bym zmienił to fakt, że robisz je na suwnicy dlaczego nie na wolnym ciężarze ?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2934 Wiek 29 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 25646
Witam!
Moja dziewczyna zapragnęła schudnąć. Prosi mnie o jakiś trening. Aerobów teraz nie ma jak, ona sama nie ma za bardzo czasu. Pomyślałem o tabacie. Chciałaby trenować w domu bez sprzętu. Tabata z przysiadami/wykrokami z własnym ciężarem ciała (nie jest wytrenowana). Co o tym myślicie? zapomnialem dodać najważniejszego (ona karze mi to napisać) nie chce mięśni, chce spalić po prostu z ud i pośladków (nie z brzucha) ja wiem że tak sie nie da, ale no cóż:) Jaki trening polecacie?

Zmieniony przez - Skodzio w dniu 2012-01-26 16:20:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777801
jak dobrze się przyjrzysz to tabata to trening metaboliczny i jak go zaserwujesz swojej dziewczynie, która formę dopiero musi poprawić to tabata ją zniszczy bo to ciężki trening wbrew pozorom

zerknij do odchudzania tam były takie treningi w podwieszonych domowe na pewno coś sensownego znajdziesz

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2934 Wiek 29 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 25646
rion jak zwykle pięknie dziękuję ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777801
proszę

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 237
Można w planie FBW 5x5 zmienić wyciskanie sztangi na wyciskanie hantli ?
Dużo lepiej w tym ćwiczeniu angażuję klatkę więc wydaję mi się, że będzie lepsze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 602
Witam.
Mam mały dylemat. Ćwicze już pare ładnych miesięcy planem FBW. po trzy serie na większe partie i po dwie na małe (10-8-6) Czytałem gdzieś , że lepiej jest na każdą serie zrobić 3x10 lub 2x10 na małe partie i co każdą serie zwiększac ciężar w zależności od siły. Prosze o rade.

Zmieniony przez - manixxx w dniu 2012-01-26 18:31:48
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 52 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1173
Lepiej jest na każdą serie zrobić 3x10 na małe partie i co każdą serie zwiększać ciężar w zależności od siły. Trener mi tak radził przynajmniej;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 286
W tematach o splicie zawsze jest napisane że trzeba robić na partie duże: 12-16 serii, małe: 8-12 serii a przy nazwach ćwiczeń "2s" "3s" np. Wyciskanie sztangi płasko 3s
wyciskanie sztangielek skos w górę 2s
rozpiętki 2s .
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Prośba!

Następny temat

plan na massee

WHEY premium